Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Za nechuť k sexu ženy nemohou, zjistili američtí vědci.

Nechce žena sex? Může za to její mozek

aktualizováno 31.10.2010, 00:12 | 31.10.2010, 00:00 | tn.cz / kap

Za nechuť k sexu ženy nemohou, zjistili američtí vědci.

Vědci z Wayneovy státní univerzity v Detroitu zjistili, že nezájem o sex není jen psychologický problém. Ženám, které odmítají intimní rozkoše, totiž odliště fungují některé části mozku. Je tak možné, že za svoji nechuť "nemůžou".

 

V rámci studie vědci sledovali mozkovou činnost u 19 žen, které trpí poruchou zájmu o sex (hypoactive sexual desire disorder - HSDD), a u sedmi zdravých dobrovolnic. Ukázalo se, že u žen s poruchou se "nezapojují" určité části mozku, které jsou normálně při zpracování sexuálních informací v akci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak v sobě probudit chuť na sex? PĚT TIPŮ

Proč ženy nechtějí sex a jak na to?

Tři důvody, proč ženy odmítají sex

 

Dobrovolnice při výzkumu půl hodiny sledovaly na televizi čistě modrou obrazovku, běžné vysílání a nebo erotické programy. Vědci pak analyzovali, jaké části mozku do zpracování přijatých údajů zapojují.

 

"Studie naznačuje, že mezi ženami s normální sexuální funkcí a HSDD jsou jisté podobnosti, ale v některých částech mozku jsou charakteristiky rozdílné," cituje Michaela Diamonda, který vědecký tým vedl, server news.com.au. Rozdíly jsou podle něj především v oblasti mozkové kůry, která zodpovídá za zpracování a interpretaci emocí.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

vlastimilzenis 12:49 21.06.2012
ženě je 38 let a půl roku spolu nespíme,prý to nepotřebuje a nechce,podotýkám že je aktivní sportovkyně--jestli je to tím,nevím,Takže si budu muset najít milenku.
MuadDib 17:37 10.09.2011
No jo, konečně mám vědecky potvrzeno, že pokud odmítá sex, tak je NEMOCNÁ, tudíž není normální a chyba je u ní...
:-)