Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také jste se v noci převalovali a nemohli usnout? Zřejmě za to mohla teplá noc. Sice vám nezaručíme, že vás tropické noci ještě párkrát nenavštíví, ale můžeme vám dát několik tipů a triků, které vám zaručí, že během horkého večera usnete jako mimi...

Nemůžete usnout v teple? Tyto rady vám pomohou problém překonat

Spánek
zdroj: Thinkstockphotos Spánek
aktualizováno 14.08.2016, 00:07 | 14.08.2016, 00:07 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Také jste se v noci převalovali a nemohli usnout? Zřejmě za to mohla teplá noc. Sice vám nezaručíme, že vás tropické noci ještě párkrát nenavštíví, ale můžeme vám dát několik tipů a triků, které vám zaručí, že během horkého večera usnete jako miminko.

Náš organismus a teplo

 

Pokud teplota(31) v noci nespadne pod 20 stupňů, pak to znamená, že máme tu čest s tropickou nocí. Náš organismus je přehřátý a nedokáže v klidu usnout. Lékařka Elena Lazarová tvrdí, že se přehřátí organismu může projevovat nervozitou, bolestí hlavy a přehřátím nervového systému. Trpí i naše kůže. S opruzeninami mají plnou čekárnu v kožních ambulancích. "Vyskytují se zejména v podpaží, u žen pod prsy a na slabinách hlavně u mužů. Je vhodné vícekrát za den opláchnout tato místa vlažnou vodou a nosit oblečení, které je prodyšné," vysvětlila kožní lékařka Gabriela Kolátorová.


Vytvořte si ideální podmínky

 

Abychom tomu všemu ale předešli, měli bychom si v místnosti, kde spíme, vytvořit optimální podmínky. "Ať už žaluziemi nebo vhodným větráním v období, kdy ještě není takové horko, zvlhčováním ovzduší a správným používáním klimatických zařízení," doporučuje Lazarová.


Je potřeba si dát pozor na to, aby teplota v ložnici nebyla nižší než 6 stupňů oproti vnějšímu prostředí. Na internetu najdete různé rady, od povlečení v mrazničce přes vlažnou sprchu před spánkem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Spíte dost? PŘEHLED, kolik spánku potřebujete v jakém věku!
Přírodní prostředky na spaní: Jak na klidné spaní, když se bojíte návykových léků?
Spánek a štíhlá linie: jak spolu souvisí?

 

A co sprcha?

 

Extrémní ochlazování těla před spánkem však odborníci nedoporučují. Mohli bychom si přivolat různé zdravotní komplikace. Spíše radí, abychom během dne doplňovali tekutiny a minerály, které ztrácíme teplem.

 

Jak chránit tělo a byt před teplem?

 

Podle odborníků je vhodnější oplachovat se vodou, která má teplotu lidského těla. Je důležité, aby voda tělo neochladila a ani nezahřála. Vytváření průvanu tam, kde jsou lidé, může mít také negativní dopady; například revmatické potíže, bolesti kloubů, svalů, záněty spojivek. Zastiňovat a větrat bychom měli zejména v časných ranních hodinách a tehdy, když v ložnici nikdo není.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Míša 07:00 19.10.2016
jojo neospan je super, taky mi moc pomohl i když jsem v to nedoufala :)
Renata A. 14:20 22.09.2016
Neospan jsem taky vyzkoujšela a musím uznat, že na začátku jsem nevěřila že by mi nějaká pilulka vrátila klidné spaní ale ted už tomu věřím.
Link 16:01 08.09.2016
Tak samozřejmě cantalin je v tomhle už poměrně známý
Regina 13:10 07.09.2016
Tak mě dostal po letech do pohody s křečákama
Jitka 10:23 05.09.2016
Za mě teda neospan, který jsem objevila čistě náhodou, kdy známá nemohla spát..tak jsem ho začala taky užívat právě na nespavost a ani horko mi na spánek nevadí.. spím jak děcko a to za jakéhokoliv počasí :-)
Lemi 10:43 01.09.2016
Nezkazí a hlavně pomůže.
Libi 10:12 31.08.2016
Však ano. Kdo má k těmto potížím sklony, nebo předpoklady, nic tím nezkazí
Mici 09:36 29.08.2016
Cévní výživa je dobrá i jako prevence.
Luda 10:40 26.08.2016
Tak to je super, vyzkouším na ty hemeroidy
Misina 13:17 25.08.2016
Doporučuju Cantalin také. Mě pomohl na hemeroidy
1 2