Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Téměř každý den přibude na stránkách literární soutěže „Příběhy z cukru“ jeden nový příběh.

Nenechte si ujít: Příběhy, které napsal sám život…

Sladkosti
zdroj: isifa.com Sladkosti
aktualizováno 22.09.2012, 00:00 | 22.09.2012, 00:00 | doma.cz/kat

Téměř každý den přibude na stránkách literární soutěže „Příběhy z cukru“ jeden nový příběh.

Příběh ze života, který se může stát i vám. Nevěříte? Navštivte stránky www.rok1.cz.


V České republice žije v současné době přes 800.000 lidí, kteří se léčí s cukrovkou neboli diabetem.


Dalších 300.000 lidí vůbec netuší, že u nich diabetes již začal. Je jen otázkou času, kdy u nich lékaři nemoc odhalí. Jinými slovy, přibližně každý 10. člověk v ČR má cukrovku (ať již léčenou nebo v počátečním stadiu).

 

Sladkosti
(Foto: isifa.com)

 


„Příběhy z cukru“ jsou určeny všem, kterým není lhostejné vlastní zdraví. Jsou to příběhy o životě s cukrovkou tak, jak ho vidí sami pacienti, jejich blízcí nebo přátelé. Příběhy skutečné nebo inspirované životem. Příběhy veselé, smutné, poučné i varující. Již samotné názvy soutěžních příspěvků, „Nejnádhernější věta v mém životě“, „Jak je vše relativní…“, „Jeden krok vedle“, „ Velká neznámá“, „Už vím, že nejsi z cukru“, „Pozdní lítost“, „Já to zvládnu“, mnohé napovídají.
Nemusíte soutěžit, stačí se začíst do některého ze zaslaných příběhů a poslat mu svůj hlas. To, co se vám zdá jako nepravděpodobné, je mnohem blíž než si myslíte. Cukrovka totiž může potkat i vás.


Literární soutěž „Příběhy z cukru“ vrcholí příští měsíc. Svůj příspěvek a vyprávění můžete přihlásit na stránkách www.rok1.cz do 10. října 2012. Deset nejlepších příběhů vybere odborná porota v čele se spisovateli Rudolfem Křesťanem a Ondřejem Neffem. Jedenáctý příběh zvolíte přímo vy, čtenáři a návštěvníci na webu www.rok1.cz a www.doma.cz.


Hlasujte! Všech jedenáct autorů, kteří získají nevyšší počet hlasů, buď od odborné poroty nebo od veřejnosti, obdrží elektronickou čtečku knih a dárkový poukaz. K tomu se stanou spoluautory stejnojmenné elektronické knihy „Příběhy z cukru“, která vyjde na konci roku 2012.


 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře