Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Sucho a mráz nesvědčí pleti ani očím

Oči v mrazech trpí: 3 pomocníci vás zachrání!

Mráz
zdroj: isifa.com Mráz
aktualizováno 22.01.2013, 09:34 | 22.01.2013, 00:41 | doma.cz/kat

Sucho a mráz nesvědčí pleti ani očím

K suché atmosféře venku se ještě přidává pobyt v často přetopených a vysušených místnostech, ve kterých v zimě trávíme většinu času. Po ránu si můžeme všimnout suché a olupující se pleti na obličeji. Pokožka celého těla často svědí a „vypije“ každou kapku tělového mléka, kterou jí dopřejeme. Kromě naší kůže jsou na suché prostředí velmi citlivé i naše oči, a projevy suchých očí mohou být opravdu nepříjemné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chřipka a rýma: 20 osvědčených domácích receptů

15 tipů na posílení imunitního systému

Váš příběh: Prokletá anorexie! Vážila jsem 34 kg

 


Trojice pomocníků: brýle, zvlhčovač a kapky

 

Mezi časté příznaky suchých očí patří pálení očí, svědění a přecitlivělost, pocit cizího tělesa v oku nebo i rozostřené vidění, uvádí server zeleny-zakal.cz. Těmto projevům můžeme zabránit, pokud budeme o své oči v zimě správně pečovat.

 

Sluneční brýle – sluneční brýle na horách, jako ochrana proti jasnému horskému slunci a jiskřícímu sněhu, jsou pro většinu lidí samozřejmostí. Brýle však v zimě nepředstavují jen ochranu proti slunci a jejich nošení by se nemělo omezit jen na okolí horských středisek. Sluneční brýle chrání oči především proti silnému a mrazivému větru, který je při pobytu venku nejvíce vysušuje.

 

Zvlhčovače vzduchu – topení v našich bytech významně snižuje vlhkost vzduchu uvnitř, což se projevuje na naší pokožce, očích, ale někdy i působí problémy s dýcháním (hlavně u astmatiků). Proto bychom měli udržovat vzdušnou vlhkost na přiměřené úrovni pomocí zvlhčovačů vzduchu nebo alespoň pomocí odpařovačů s vodou umístěných na radiátorech.

 

Oční kapky – pokud jsou vaše problémy se suchýma očima nesnesitelné, pořiďte si zvlhčující oční kapky, radí server ulekare.cz. Zároveň byste však měli navštívit svého očního lékaře a ujistit se, že vaše potíže nejsou způsobené ještě něčím jiným. Lékař vám také poradí s výběrem vhodných kapek.
 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

alena 12:07 22.04.2014
ocutein kupuji také, mam ho porad vedle pocitace a když oci zacnou palet,kapnu si a je fajn:-)
alena 12:06 22.04.2014
ocutein kupuji také, mam ho porad vedle pocitace a když oci zacnou palet,kapnu si a je fajn:-)
alena 12:05 22.04.2014
ocutein kupuji také, mam ho porad vedle pocitace a když oci zacnou palet,kapnu si a je fajn:-)
marketa 12:04 22.04.2014
Na oci doporucuji ocutein kapky, stoji jen kolem 100kc a okamzite ocim ulevi.
Eva 14:06 25.02.2014
Né jen Lutein ale i Omega 3 mastné kyseliny a spoustu jiných vitamínů. Problém u Luteinu je, že je nemožné ho získat kupříkladu ze stravy. Souhlasím, že produkt, který ho nejvíce obsahuje, bude samozřejmě pro vás nejlepší.
Petr 10:00 25.02.2014
Máte pravdu, množství Luteinu je skutečně důležité, slouží k obnovení filmu a správné funkci slzných kanálků. Nejdříve jsem užíval kapky Visine, pak Ocuvite lutein forte a nakonec jsem skončila na OCUTEIN Brillant, před Vánocemi jsem si ho opět koupila a byla jsem překvapená jak cenou tak obsahem balení, navíc jako bonus jsem k většímu balení dostala oční kapky, slouží k okamžité úlevě.
Eva 15:45 13.02.2014
V zimě při řízení nebo na horách jsou proti ostrému slunečnímu světlu brýle nutností. Pokud by na přecitlivělost nepomáhaly kapky, zajděte si radši k doktorovi. Mě překvapivě pomohla tak jednoduchá věc, jako je doplněk stravy, který mi dodává do těla větší množství Luteinu, který nejde ze stravy získat. Doporučuji ten doplněk, ve kterém je množství Luteinu největší.