Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pálením žáhy trpí pravidelně 10% obyvatelstva a za život s ním setká téměř polovina dospělých jedinců.

Pálí vás po česneku žáha? Víme, jak tomu předejít!

Česnek pro krásu
zdroj: Thinkstockphotos Česnek pro krásu
aktualizováno 11.05.2016, 16:33 | 11.05.2016, 16:33 | cej

Pálením žáhy trpí pravidelně 10% obyvatelstva a za život s ním setká téměř polovina dospělých jedinců.

Tyto obtíže jsou typické pro těhotné ženy, jedince, kteří se špatně stravují a pro lidi, kteří pravidelně popíjí alkohol. U těhotných žen tyto obtíže po čase zmizí, ostatní by se měli zamyslet nad změnou životního stylu.


Mezi nejčastější příznaky pálení žáhy patří: pocit pálení na hrudní kosti, nadměrné říhání provázené hořkokyselou chutí v ústech, potíže s polykáním a nadměrným sliněním nebo nepříjemný zápach z úst.

 

česnek
(Foto: oficiální zdroj)


Česnek je jedna z potravin, která pálení žáhy podporuje. Lze tomu však předejít!


Nejlepší je, když z česneku vyndáme klíček (srdíčko) ze středu stroužku. Po vyndání není česnek tak agresivní a je lehce stravitelný. Klíček se má odstranit, protože je hořký a je hůře stravitelný, není však jedovatý. Ovšem česnekový odér to neodstraní.

 

Anketa
Bývá vám někdy po česneku špatně?
24 hlasů
Občas.
Hlasovalo 118 lidí
 


Nedalo mi to a musela jsem to vyzkoušet! Vyndala jsem z česneku malý klíček (srdíčko) a trošku jsem z něho ukousla. Chuť byla opravdu velmi hořká a zhruba po půl hodině mě začala pálit žáha.

 

Čtěte také:

Stroužek česneku denně chrání srdce
Pálení žáhy: Babské rady i léky pro první pomoc
Pálení žáhy trápí 40 procent Čechů: co uleví?


Česnek se už od pradávna používá jako prevence proti nemocím. Obsahuje mnoho sloučenin síry, ze kterých je jeho charismatické aroma. Má mnoho pozitivních účinků pro naše zdraví. Je antibakteriální a antivirotický, léčí kožní infekce, jako je například opar nebo mykóza nohou. Dále je velmi dobrý pro růst vlasů a nehtů. Je velmi pozitivní pro naše srdce, které chrání před působením kyslíkových radikálů. Napomáhá snižovat cholesterol a je účinnou zbraní proti alergiím a je zlepšovákem senné rýmy. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře