Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máte někdy pocit, že při menstruaci vykrvácíte? Není to pravda!

Pět šokujících pravd o menstruaci! Bojíte se, že vykrvácíte?

menatruace_lezi
zdroj: Thinkstockphotos menatruace_lezi
aktualizováno 20.11.2017, 00:39 | 20.11.2017, 00:39 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Máte někdy pocit, že při menstruaci vykrvácíte? Není to pravda!

Přinášíme vám pět nejdůležitějších informací, které o pravidelném cyklu musíte znát.


1. I když máte pocit, že silně krvácíte, během jedná menstruace přijdete o 12 lžiček krve.


2. Kromě žen menstruují i samice některých lidoopů jako jsou šimpanzi, gorily a orangutani. Samice orangutána má dokonce podobný cyklus jako ženy – trvá 29 dní.

 

3. Moderní tampóny se na trhu objevily až v roce 1936. Už ale v starém Egyptě a Římě si je ženy vyráběly z vlny.

 

4. V rozvinutých zemích se začíná menstruovat kolem 12 věku a končí se v průměru kolem 51 věku. Za život spotřebuje průměrná žena kolem 9 000 kusů tampónů a vložek.

 

5. Ve středověku lidé věřili, že menstruační krev je jedovatá.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:
Sexuální tabu mnoha žen: Sex během menstruace!


10 NEJ SEXY fantazií, po kterých prahnou muži v posteli
 

Největší kaloričtí zabijáci léta! Víme, čím je nahradit

 

Mýty a nepravdy
Kolem menstruace po staletí existují různé mýty a kolují nepravdy. Žena byla odjakživa u mnohých národů v době menstruace považována za "nečistou". Ta se týkala jak ženy samotné, tak i menstruační krve.

 

Menstruace se často spojovala s magickými silami, zlou klatbou či jinými pověrami. V některých částech světa jsou tyto mýty a pověry živé dodnes. Hinduistické ženy se v tomto období považují za nečisté a nemohou proto mužům připravovat jídlo.

 

Některé ženy buddhistického vyznání zase mínily, že v těchto dnech není vhodné vstupovat do chrámu. Arabské ženy zase věří, že není vhodné se v době menstruace koupat.

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Menstruace: Strašák letních prázdnin! Pár triků, jak na ni
Co je a není normální při menstruaci?
Je tvá menstruace v pořádku?
Sex během menstruace? Ano, ale...

 

Oproti tomu mexické ženy se mnohdy domnívají, že krev se hromadí v břiše a tělo se jí musí zbavit. Postoje žen vůči menstruaci se liší podle vyspělosti společnosti a emancipace žen. Moderní ji považují buď za něco přirozeného, nebo za nutné zlo.

 
19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jani 09:13 05.09.2017
S menstruací je někdy kříž, já mám již druhým rokem tak silné menstruace, že se musím léčit s anémií. Nedostatek železa z úbytku krve,je tak velký, že musím brát denně tablety, jinak bych musela na krevní transfuze. Padají mně vlasy, nemohu nikam při menstruaci jít, protože vložky to velké množství zkrátka nepoberou. A rada od doktorů, co s tím? Vyoperovat dělohu i s vaječníky.
Karolina 10:02 28.08.2015
Ja jsem taky dostala normani menstruaci zacali ze me padat velke kusy myslela jsem ze se cistim a nakonec jsem stratila 3 litry krve a skoro chcipla a o potrat se nejednalo ja nebyla ani tehotna a zadnej doktor nezjistil nic !!
.... 09:52 02.10.2013
jindřiška: ale to nebyla normalní běžná menstruace jakou míváte každý měsíc...nebo snad ano? a vůbec ta věta o vykrvácení byla mířena na bod číslo 1....
lidi...přemýšlejte občas
Jindřiška 20:32 01.10.2013
Že nejde během menstruace skoro vykrvácet ? To víte,že jde,odkládala jsem návštěvu na pohotovosti tak dlouho,až jsem byla žlutá jak pergamen a museli mi dávat dvě krevní konzervy,plazmu a kapačku,takže nesouhlasím a je málo o tomto informací. Pan doktor mi řekl,že bych ve středověku zemřela,stačí..?