Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zdravotní přínos ředkviček pro lidské tělo je velký - přispívají k lepšímu trávení, zabraňují nadýmání, mají hodně vitaminů a posilují paměť i zlepšují zrak.

Ředkvičky vyženou plíseň z těla

aktualizováno 31.07.2010, 00:06 | 31.07.2010, 00:00 | doma.cz / kor

Zdravotní přínos ředkviček pro lidské tělo je velký - přispívají k lepšímu trávení, zabraňují nadýmání, mají hodně vitaminů a posilují paměť i zlepšují zrak.

Ředkvičky se dají pěstovat a sklízet po celý rok. Přestože pocházejí z oblasti Blízkého Východu, u nás se poměrně dobře zabydlely. Mají blahodárné účinky na naše zdraví, uvádí server zijemenaplno.cz.

1. Jejich palčivou, pro mnohé nepříjemnou chuť, mají na svědomí hořčičné silice. Právě ony ale ničí plísně a nepřátelské bakterie v trávicím traktu a ve střevech. Přispívají tak k lepšímu trávení a také zabraňují nadýmání. Zlepšují stravitelnost těžších jídel.

ČTĚTE TAKÉ:
Máte rádi borůvky? Vaše srdce také
Nedostatek vitamínu D může vést k demenci

2. Ze stejných důvodů se doporučují jako prevence žlučových a ledvinových kamenů.

3. Palčivost můžete zmírnit tím, že na plátky nakrájené ředkvičky orestujete na troše oleje nebo přepuštěného másla až zesklovatí. Lehce osolíte. Budete překvapeni jednoduchou a zdravou pochoutkou.

4. Kdo chce zhubnout, měl by syrové či tepelně upravené ředkvičky konzumovat třikrát denně. Jejich kalorická hodnota je totiž kolem 80 kJ ve 100 gramech. Navíc podporují střevní peristaltiku.

5. Ředkvičky mají nezanedbatelné množství vitamínu C a také vitamíny skupiny B. Z minerálních prvků je nejdůležitější vápník, draslík, měď, fosfor a mangan. Působí preventivně proti avitaminóze.

6. V dýchacích cestách pomáhají uvolňovat hlen a usnadňují vykašlávání.

7. Posilují paměť.

8. Červené barvivo karoten má blahodárný vliv na zrak.

9. Konzumovat nemusíte jen bulvy. Do salátů a polévek můžete přidávat také mladé lístky.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře