Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Delší zimní večery jsou jako stvořené k popíjení lahodných vín s partnerem či přáteli v teple domova. V létě obecně toužíme po osvěžujících a ovocných bílých vínech, v chladném období ale máme chuť spíše na těžší, červená. Ta se totiž více hodí ke...

V zimě si dopřejte červené víno!

Víno
zdroj: Thinkstockphotos Víno
aktualizováno 23.02.2016, 17:01 | 23.02.2016, 14:48 | doma.cz

Delší zimní večery jsou jako stvořené k popíjení lahodných vín s partnerem či přáteli v teple domova. V létě obecně toužíme po osvěžujících a ovocných bílých vínech, v chladném období ale máme chuť spíše na těžší, červená. Ta se totiž více hodí ke kaloricky výživnějším jídlům, která si v mrazech více dopřáváme.

Červená vína nejsou tolik vychlazená jako bílá či růžová, proto v nás vyvolávají pocit tepla. Proč Čechům v tomto období více chutnají těžší vína? „V zimě obecně upřednostňujeme hutnější a mastnější pokrmy. Stejné je to i s vínem, a tak raději sáhneme po kvalitním červeném víně s příjemnou tříslovinou než po svěžím ovocném bílém víně, které se hodí spíše k lehčím pokrmům či zeleninovým salátům. Červené víno je navíc spojeno i s hřejivou atmosférou domova, a proto v nás vyvolává pocit tepla,“ vysvětluje sommelier společnosti Bohemia Sekt David Král.


Červená vína jsou těžší... ale proč?

Za to, že víno vnímáme jako těžší, může poměr kyselin a tříslovin. Přičemž platí jednoduchá pomůcka: čím více tříslovin, tím těžší víno. Obsah třísloviny(38) je určen macerací neboli vyluhováním husté hmoty rozmixovaných hroznů, kdy dochází k uvolnění barviv ze slupek do moštu, z něhož se pak víno vyrábí. Bílá vína se nechávají louhovat jen několik hodin, u červených vín probíhá macerace daleko intenzivněji.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Bílé, červené, šumivé… Ve víně je pravda! Křišťálové sklenice CHARLIE
Milujete růžové víno? Zjistěte, jak se vyrábí i jak ho zkušeně vybrat
Může pivo, víno nebo trvrdý alkohol člověka léčit?


Servírujte červená vína jako profesionál
Pokud si chcete svou oblíbenou lahev červeného vína co nejvíce vychutnat, nepodceňujte servírování. Se staršími červenými víny je třeba nakládat velmi opatrně, aby nedošlo k rozmíchání přirozené usazeniny – depotu, který se na dně lahve tvoří. Pro to je nutná dekantace, která víno navíc provzdušní. A jak na ni?


„Nejprve zapalte svíčku. Poté odřízněte kapsli a začistěte hrdlo lahve plátěným ubrouskem. Zavrtejte spirálu do tří čtvrtin korku a tiše jej vytáhněte. Hrdlo opět začistěte, tentokrát korkem, který lahev zbaví i drobných chloupků z ubrousku. Do jedné ruky vezměte karafu a do druhé otevřenou lahev, kterou zvedněte nad plamen svíčky tak, abyste v jejím hrdle viděli světelný bod plamene. Po stěně pak opatrně přelévejte víno z láhve do karafy a přes plamen kontrolujte, zda se vám do karafy nepřemisťuje depot. Ve chvíli, kdy vidíte, že se blíží usazeniny, přestaňte víno přelévat,“ radí David Král.

 

Barrique – víno, které zraje v sudech


Mají vaši přátelé vytříbené chutě a chcete jim nabídnout něco jedinečného? Vyzkoušejte víno barrique, které si je získá svou kořenitou chutí s tóny dřeva. Jedná se o víno, které zraje v sudech vyrobených z amerického nebo francouzského dubu o objemu 225 litrů minimálně tři měsíce. Tyto sudy se pro uložení vína mohou použít pouze třikrát. Podle původu použitého dřeva přecházejí do vína tóny oříšků nebo vanilky. Díky zrání v sudu se víno zakulacuje, třísloviny se zjemňují a barva nabírá na intenzitě.
 


Tip na červené víno:


* Červené víno Freixenet Mia Tinto (155 Kč, k dostání global-wines.cz) s moderní, přímočarou a příjemnou ovocnou vůní s harmonicky zakomponovanými náznaky pepře, zralého bobulovitého ovoce a hořké belgické čokolády. Chuť vína je živá, hřejivá, přesto příjemně ovocně sladká s tóny zralých třešní, černého rybízu, čerstvých hroznů a kávy.

 

Červené víno
(Foto: Archiv firem)

 

* Habánské sklepy Zweigeltrebe 2012 barrique pozdní sběr (250 Kč, dostupné na osobnivinoteka.cz), červené víno dozrávající v dubových, barikových sudech vyniká svou vyšší rubínovou barvou, elegantní ovocnou vůní s patrnou stopou dubového sudu. V pozadí je možné objevit tóny koření, višní a karamelu. Chuť je bohatá, elegantní, ovocně kořenitého charakteru s delším závěrem s náznaky kouře, sladkého dřeva a koření. Kromě Prague Wine Trophy 2015 se může tento barrique pyšnit i zlatem v kategorii červených vín na prestižní francouzské soutěži Vinalies Internationales 2014.

 

* Víno Mikulov Sommelier Club Frankovka 2013 pozdní sběr (139 Kč, dostupné na www.osobnivinoteka.cz), které se skvěle hodí k dušenému či pečenému masu. Jeho granátová barva a středně plná suchá chuť s příjemnou tříslovinkou a s tóny peckového ovoce nás zahřeje na duši.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře