Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Letní grilovačky svádí k pořádnému hodování. Stalo se vám někdy, že jste to přehnali s krkovičkou, klobáskami a tvarohovým dortem, a pak vám bylo celý večer nevolno? Konečně známe lék, na který nepotřebujete lékařský předpis a zaručeně ho máte v k...

Známe účinný LÉK na bolavý žaludek i pocity těžkosti!

Bolest břicha
zdroj: Profimedia Bolest břicha
aktualizováno 22.06.2016, 16:17 | 22.06.2016, 16:17 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Letní grilovačky svádí k pořádnému hodování. Stalo se vám někdy, že jste to přehnali s krkovičkou, klobáskami a tvarohovým dortem, a pak vám bylo celý večer nevolno? Konečně známe lék, na který nepotřebujete lékařský předpis a zaručeně ho máte v kuchyni.

První pomoc
V případě pocitu plného žaludku si naordinujte kratší procházku na čerstvém vzduchu a po procházce vypijte čaj na podporu trávení. Pomůže černý i zelený, rozhodně ale neslazený. Vsaďte i na čaje bylinkové - s trávením vám pomůže máta, meduňka, fenykl, lípa, řepík či mateřídouška.

 

Nárazové přejedení a konzumace alkoholu může překročit kapacitu trávení i zdravého trávicího traktu a způsobit potíže ve formě bolesti břicha, nadýmání a průjmu.

 


Kdy zajít k lékaři?

Lékaře je třeba vyhledat až při intenzivních či přetrvávajících bolestech břicha. Nebo v případě, že jsou bolesti doprovázeny zvracením, zácpou a plynatostí.


S dietou začněte pozvolna
Někteří lidé ve snaze rychle zhubnout zkoušejí drastické diety. Odborníci na výživu však připomínají, že je důležité dělat postupné změny ve své životosprávě. Základem výživy by měly být potraviny bohaté na sacharidy, tedy potraviny jako je chléb, těstoviny (oboje celozrnné), rýže nebo brambory. Více než polovina kalorií ve stravě by měla pocházet právě z těchto potravin. Důležité je pravidelné stravování, protože vynechávání jídel, zejména snídaně, může vést k neovladatelnému hladu a následného přejídání se.


ČTĚTE TAKÉ:

Pálení žáhy může vést k rakovině: co pomůže?
Nejčastější mýty o zažívání: Co pomáhá a co škodí?
Léky na bolest ničí žaludek! Jak si od bolesti ulevit jinak?


Tekutiny - základ dne
Samozřejmostí je i dostatek tekutin. Dospělí potřebují vypít alespoň 1,5 až 2 litry tekutin denně. Každý den by lidé měli sníst alespoň pět porcí ovoce a zeleniny, tedy 400 gramů. V neposlední řadě se nesmí zapomínat ani na fyzickou aktivitu.

2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře