Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Začal vám náročný pracovní týden a od rána vám třeští hlava? Jestli vás často trápí bolesti hlavy a žádné pilulky nezabírají, vyzkoušejte jednoduchou masáž, která vám může pomoct od bolesti během několika minut.

Bolí vás hlava? Tahle masáž ji za 5 minut spolehlivě zažene

Bolest hlavy
zdroj: Thinkstockphotos Bolest hlavy
aktualizováno 02.05.2017, 00:40 | 02.05.2017, 00:40 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Začal vám náročný pracovní týden a od rána vám třeští hlava? Jestli vás často trápí bolesti hlavy a žádné pilulky nezabírají, vyzkoušejte jednoduchou masáž, která vám může pomoct od bolesti během několika minut.

Je jednoduchá, nezabere příliš času a nemusíte se zbytečně ládovat pilulkami. Tradiční čínská masáž, jejíž kouzlo spočívá ve stlačování určitých bodů na lidském těle, je oblíbená po celém světě.

 

Akupresura má sloužit hlavně jako prevence před nemocemi, nad jejími léčivými účinky se stále vedou žhavé diskuze. Aby léčba fungovala, měla by se celá procedura (alespoň zpočátku) opakovat několikrát denně, pak je možné frekvenci snižovat.

 

Výhoda akupresury je ta, že není bolestivé. Člověk nepotřebuje žádné jehly, ale vystačí si pouze se svými prsty. Údajně tak dochází i k detoxikaci těla. Ačkoli má mnoho výhod, lékaři nedoporučují nahradit touto metodou užívání léků. Zároveň ale uznávají, že může urychlit tato metoda léčbu.

 

Jak se zbavit bolesti hlavy

 

Nejdůležitější při masáži je být ve správné poloze a zůstat uvolněný. Obvykle se akupresura obličeje provádí špičkou ukazováčku a prostředníčku. Masírovat byste měli jemně a pomalu vždy zhruba sedm vteřin, pak uvolnit tlak, na pět sekund stisknout daný bod a opět pokračovat. Obvykle se provádí tři opakování. Pokud vše budete dělat, jak máte, bolest by měla zmizet do pěti minut.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bolí vás často hlava? Cvičte, přejde to
RADY K NEZAPLACENÍ: Jak na bolesti hlavy bez polykání prášků
Bolest hlavy: Tohle jsou nejčastější příčiny! VELKÝ PŘEHLED

 

Šest základních bodů na hlavě

 

1. bod - Yintang

Tento bod se nachází mezi obočím. Jeho masírováním se zbavíte nejen bolesti hlavy, ale i pocitu unavených očí.

 

Bod Yintang
(Foto: Tn.cz/ thinkstockphotos.com)

 

2. bod - Zan Zhu

Tyto body se nacházejí pod začátkem vnitřní části obočí. Jejich masírováním se zbavíte bolesti hlavy, plného nosua také posílíte zrak. Těmto bodům se věnujte zhruba minutu.

 

Body Zan Zhu
(Foto: Tn.cz/ thinkstockphotos.com)

 

3. bod - Yingxiang

Tyto body se nachází nad koutky úst. Abyste je našli snadno, nahmatejte si konec lícních kostí. Jejich masáží se zbavíte bolesti hlavy, zubů a pomáhajíi proti stresu, uvádí portál Brightside.

 

Body Yingxiang
(Foto: Tn.cz/ thinkstockphotos.com)

 

 

4. bod - Tian Zhu

 

Tyto body se nacházívzadu na krku. Masírováním se zbavíte bolesti očí, uší a migrény.

 

Body Tian Zhu
(Foto: Tn.cz/ thinkstockphotos.com)

 

5. bod - Shuai Gu

Asi dva až tři centimetry nad každým uchem najdete mezi vlasy další body. Když je budete masírovat, zbavíte se bolesti a pocitu unavených očí.

 

Body Shuai Gu
(Foto: Tn.cz/ thinkstockphotos.com)

1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Šárka 18:04 25.11.2017
Bohužel to taky znám. Bolesti hlavy jsou vyčerpávající a otravné. Někdy nepomohou ani léky proti bolesti. Většinou mi ale pomůžou masáže páteře, nebo hlavy. Doma mám pro takové případy i masážní přístroj http://www.zdravi-sport.cz/krcni-masazni-pristroj-... který mi hodně ulevuje. Nejlépe si k tomu přiložím studený obklad na čelo a zapálím aromalampu. K práškům se snažím uchýlit až v krajních případech.