Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Atopickým ekzémem trpí mnoho lidí. Někteří se s ním sžili, jiní stále hledají způsob, jak se ho zbavit. Možná vás překvapí, že léčba ekzému by v první řadě měla začít v hlavě. Kůže je s naší psychikou neodmyslitelně spojená, a pokud se něco nelíbí...

Ekzém je jen v hlavě: Známe psychické příčiny kožních problémů!

Vyrážka
zdroj: Thinkstockphotos Vyrážka
aktualizováno 18.07.2017, 16:06 | 18.07.2017, 16:06 | doma.cz

Atopickým ekzémem trpí mnoho lidí. Někteří se s ním sžili, jiní stále hledají způsob, jak se ho zbavit. Možná vás překvapí, že léčba ekzému by v první řadě měla začít v hlavě. Kůže je s naší psychikou neodmyslitelně spojená, a pokud se něco nelíbí naší duši, pak se to ihned promítne na kůži, a to například formou ekzému.

Identifikujte příčinu
V první řadě je důležité najít spouštěče ekzému. Pozorujte své tělo a zaměřte se na to, v jaké chvíli se u vás ekzém projeví? Zažili jste stresovou situaci a druhý den máte ruce červené a svědivé? Máte z něčeho obrovský strach a v tu chvíli se pomalu do vašeho života vkrádá i ekzém? Určitě i vy sami vystopujete prvotní příčinu. Připravte se ale na to, že to bude běh na dlouhou trať. Najít opravdového spouštěče někdy trvá i několik měsíců, avšak kýžený výsledek se zaručeně objeví.

 


Může za to stres?

U mnoha lidí se ruku v ruce se stresem objeví i ekzém. Bohužel málokdo dokáže se stresem ihned účinně bojovat. Je to opravdu obtížný protivník, kterého musíte chytře přelstít. Vypozorujte, které situace vás stresují nejvíce, a snažte se jim vyhýbat. Stresuje vás pocit, že nestíháte pracovní povinnosti? Pak si je chytře rozvrhněte tak, abyste tento problém nemuseli řešit. Chytáte nervy v obchodě, kde se všichni předbíhají a tlačí? Pak zkuste využít dodávkovou službu, která vám nákup přinese až ke dveřím. Vždy existuje nějaká možnost, jak se stresu vyhnout nebo ho eliminovat. Důležité je, abyste na sobě pracovali.

 


Stará křivda
Některé události si v sobě neseme celý život. I když jste je ze své paměti nadobro vymazali, je možné, že stejně někde vzadu mozku na vás číhají. Sice se neprojevují formou myšlenek, ale právě ekzémem. Těžko se odhalují, ale o to víc člověka těší, když na ně přijde a nadobro je zničí. Možná i ve vás stále žijí staré křivdy, na které chcete raději zapomenout. Ať už jde o nevyřešené vztahy v rodině, problémy v dětství, nebo třeba události ve škole, je důležité vytáhnout všechny kostlivce ze skříně a vypořádat se s nimi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit ekzémů nadobro a bez chemie?
Mučivý EKZÉM vás jen tak nepustí: TIPY, jak své trápení zmírnit
Ekzémy a lupénka versus slunce: Jak dostat pokožku zpět do kondice?


Vydejte se za odborníkem

Naštěstí existuje mnoho odborníků, kteří vám s tímto problémem pomohou. I u nás je několik speciálních pracovišť, ve kterých pracují dermatologové, kteří jsou proškolení v psychoterapii. Právě tito odborníci dokáží najít psychickou příčinu ekzému a zároveň vám pomohou s jejím odstraněním. Nebojte se o svém dávném problému mluvit, protože jedině tak odstraníte problémy současné.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Pííčovin jsem četl mraky. 14:00 19.07.2017
.... ale reaguji jen na ty, kterým lze udělit 10 bodů z 10 stupňové škály. Gratuluji.