Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Říká se, že pravda bolí a obzvláště to platí pro nepříjemnou pravdu, která mnohdy dokáže zamíchat kartami. Bedřich ze seriálu Ulice zvažuje, jak říct Aničce o nemanželském potomkovi. Jde na to Béda správně, nebo by měl zvolit jinou taktiku?

Jak říct NEPŘÍJEMNOU PRAVDU? Rady, které by se hodily i pro Bédu z Ulice

Seriál Ulice: Anča a Bedřich se snaží překonat krizi
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Anča a Bedřich se snaží překonat krizi
aktualizováno 14.03.2017, 17:08 | 14.03.2017, 17:08 | DyA

Říká se, že pravda bolí a obzvláště to platí pro nepříjemnou pravdu, která mnohdy dokáže zamíchat kartami. Bedřich ze seriálu Ulice zvažuje, jak říct Aničce o nemanželském potomkovi. Jde na to Béda správně, nebo by měl zvolit jinou taktiku?

Mnoho lidí následuje rčení, že účel světí prostředky a obzvláště si tímto rčením obhajují lež. Nebojte se říkat pravdu, vyplatí se to!


Milosrdná lež vs. tvrdá pravda
Jsou věci, které se opravdu neříkají snadno. Ať už jde o to, když chcete sdělit svému partnerovi, že ho nemilujete, nebo říct kamarádce, že ji podvádí manžel. V těchto situacích byste se měli zachovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je zbytečné se unáhlit k rychlé pravdě, ale naopak byste si měli celou záležitost pořádně promyslet. Opravdu svého partnera nemilujete? Bude vám po rozchodu chybět? Byl to skutečně manžel vaší kamarádky, nebo mu byl jenom velmi podobný? I když se vám tyto otázky mohou zdát zprvu banální, nepodceňujte je. Není nic horšího, než když řeknete pravdu, které ani vy sami příliš nevěříte.

 


A co přípravy?

Jak připravit dotyčného na konfrontaci s nepříjemnou pravdou? Musíme vás zklamat, na nepříjemnou informaci zřejmě nelze druhého dokonale připravit. Vždy to pro něj bude šok a velké zaskočení. Určitě byste si ale měli dát pozor na to, aby dotyčný právě nezažíval stres, například z práce. Počkejte si tedy na moment, kdy druhá osoba bude v klidu. Jedině tak předejdete enormnímu nátlaku na jeho psychiku. Pokud uvidíte, že daná osoba se dnes necítí ve své kůži, klidně se sdělením počkejte do zítra. A i zde platí pravidlo, že je ráno moudřejší večera.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ženy neudrží tajemství. Je to pravda?
Co dělat když děti lžou? Neřešit to
Rozeznávejte mezi dětskou fantazií a lhaním


Jak pravdu říct?

Nebojte se být stoprocentně upřímní. Ona celá pravda postupem času stejně vypluje na povrch, a tak bude pro dotyčného nejlepší, když mu ji sdělíte ihned a bez zbytečných kudrlinek. Při vyřčení pravdy se nebojte popisovat detaily a zároveň i vaše pocity. Je důležité, aby druhý člověk viděl, že vám daná situace není lhostejná. Klidně se může stát, že na vás dotyčný nebude zrovna nejmilejší. Pokud nepůjde o hrubé násilí, pak bude nejlepší, když tohle chování budete naprosto ignorovat. Zkuste se na celou věc podívat z jeho pohledu. Třeba si uvědomíte, že byste také vyváděli. Při vyřčení pravdy je opravdu důležité být pokorný a naslouchat druhému.

 


Když mi nevěří…
Znáte ten pocit, když říkáte pravdu a dotyčný vám nevěří? Určitě to zažil snad každý z nás a je opravdu náročné se s touto situací popasovat. Podívejte se třeba na náš modelový příklad, kdy jste kamarádce řekla o nevěrném manželovi. Ona má růžové brýle a nevěří, že by ji manžel někdy dokázal podvést. Zřejmě vás ještě bude podezírat z toho, že jí manžela závidíte, a tak si vymýšlíte podobné historky. Co teď? Je naprosto zbytečné se s kamarádkou dohadovat. Pokud vám nevěří, tak ji stejně nepřesvědčíte. Nejlepší bude, když jí dáte čas a prostor. Už jenom tím, že jste ji tuhle skutečně nepříjemnou pravdu řekla, jste kamarádce nasadila malého brouka do hlavy. I když vám teď nevěří, rozhodně to neznamená, že o celé situaci nebude přemýšlet. Možná začne na manžela pohlížet jinak a brzy i ona pozná, že jste měla pravdu.

 

ČTĚTE NA DALŠÍCH MAGAZÍNECH:

Jak poznáte, že vám partner lže?
ZPOVĚĎ: Vymyslela jsem si, že jsem těhotná, abych zachránila vztah
Náhled do ženské mysli a logiky


Suma sumárum
Ať už se vám to nezdá jako nejlepší nápad, rozhodně je vždy nejlepším řešením říct pravdu, a to i v případě, že to dotyčného velmi zabolí. Později však určitě poznáte, že s pravdou jde všechno snadněji. Ono to totiž bývá tak, že pravda vás stejně nakonec vždycky dožene, a že lež má krátké nohy.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

fral1 23:39 27.03.2017
Ano, pravda bolí, ale v tomhle případě by Anička nemusela být tak krutá. Já vím, že to řeší i z toho pohledu, že ona mít vlastní dítě nemůže, ale Béda ji zrovna teď nepodvedl. Lhal. To je fakt. I on sám byl pořádně v šoku, když se dověděl, k čemu došlo. Myslím, že on by ji za střízliva skutečně nepodvedl. Poučil se a Aničku má opravdu rád. Byla bych moc nerada, kdyby zrovna tahle dvojice měla v Ulici jako pár skončit. Ať to skusí Anička odpustit, nebo scénarista něco vymyslet. Možná by nakonec Bédovo dítě mohlo skončit u Aničky v péči. Boží cesty jsou nevyzpytatelné.
Přemysl Švec 10:34 17.03.2017
co se tyká cizoložství je sex z mimo manželky s milencem a nebo sex s manželem s milenkou obzvlášt s těhotnou milenkou jak řiká Bible a tahle kniha knih nelže obzvlášt když je starší než Korán
Přemysl Švec 10:28 17.03.2017
co se tyká cizoložství neboli sex v manželství tak je to velký hřích světa i Bible to řiká