Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

To, zda bude zdravotní stav matky a dítěte při porodu ohrožen, závisí i na počtu hodin, které porodník již strávil v práci.

Krutá pravda z porodnice: Toto je nejnebezpečnější hodina porodu!

žena těhotná spí
zdroj: Thinkstockphotos žena těhotná spí
aktualizováno 13.10.2017, 00:51 | 13.10.2017, 00:51 | Doma.cz/tvnoviny.sk

To, zda bude zdravotní stav matky a dítěte při porodu ohrožen, závisí i na počtu hodin, které porodník již strávil v práci.

Když přijde na porod dítěte, jediné, co zhruba víte, je termín porodu. Ale ani ten není stoprocentní. Hodinu příjezdu svého děťátka na svět si také nevyberete. Samo ví, kdy je připraveno. Samozřejmě, pokud se nerodí plánovaně císařským řezem.

 

 

Co se týče přesného času, zaměřilo se na ně několik průzkumů a odhalilo neuvěřitelné závěry. Ukázalo se například, že nejbezpečnější je přivést dítě na svět během všedních dnů. Víkendy jsou podle výzkumů, o kterých informoval magazín The Sun, rizikovější!Další výzkumy zase řešily, zda je lepší rodit během dne nebo v nočních hodinách. Neodhalily ale žádné zásadní rozdíly a statisticky použitelné závěry.


Nyní však tým vědců z Texaské univerzity v Austinu přišel s novou teorií. Věří, že to, zda bude zdravotní stav matky a dítěte při porodu ohrožen, závisí z velké části také na počtu hodin, které porodník již strávil v práci.

 

 

"Existují různé studie o načasování porodů, ale nikdo se předtím nezabýval, jak unavení jsou lékaři. Zjistili jsme, že nejvyšší zdravotní riziko hrozí matce i dítěti, když má lékař odpracovaných osm až deset hodin ze své změny," řekl doktor James Scott.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejhorší ze všeho je porod? Omyl, těchto 9 nemocí vám způsobí mnohem horší utrpení
Jak moc vás bude bolet porod? Známe snadný návod, který vám odpoví již předem
Doprovod k porodu: Ano či ne? A koho, když váš partner nechce?

 

Jeho tým uvedl, že únava porodníka může vést k tomu, že je méně pozorný a vnímavý a může přehlédnout to, čeho by si všiml, kdyby byl čerstvější a ostražitější. Může třeba špatně vyhodnotit odezvy srdce plodu, což může mít fatální následky.


Paradoxně se ve zkoumaném vzorku výskyt zdravotních rizik snížil, když byli porodníci v práci jedenáctou nebo dvanáctou hodinu. S největší pravděpodobností je to ale proto, že komplikovanější porody již tou dobou předali kolegům, kteří po nich nastoupili na další směnu.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře