Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Cesta k úplnosti začíná objevováním vnitřního bohatství.

Magie prostředí: Ovlivňujeme prostředí my nebo ono nás?

Jóga
zdroj: Thinkstockphotos Jóga
aktualizováno 08.02.2017, 00:01 | 08.02.2017, 00:01 | / doma.cz/festivalmilujsvujzivot.cz

Cesta k úplnosti začíná objevováním vnitřního bohatství.

V určitém okamžiku se naše pozornost otočí a začne proudit ven. Dosažené poznání a vlastní naplnění nás zalije bohatstvím, naše srdce se otevře a energie z něho vyvěrající, začíná přirozeně proudit ven. Naplňuje nás, dosahuje k druhým lidem, vlévá se do přírody, proudí ke zvířatům. Dotýká se všech živých i neživých věcí. Rozšiřuje se na všechny strany. Proniká vším. Šíří se ve vlnách. Následuje nás a my jsme jí vděční, protože učinila náš život tolik bohatým… Tato energie, vycházející ze srdce, má nesmírný potenciál. Transformuje člověka i prostředí na mnoha úrovních.


"Žijeme v době dostupných informací, víme a známe skutečně mnoho, naše mysl je napěchovaná k prasknutí… Když nám ale už pouhá informovanost nestačí, když chceme ještě něco navíc, ukazujete to na čas vnitřní alchymie, na čas posunu našeho těžiště z mysli do srdce. Čas vyzkoušet a zažívat hlubší rovinu života. Rovinu, kde vědomě ovlivňujeme a přetváříme prostor i prostředí. Prvním krokem tohoto tvoření je sestup do srdce a jeho aktivace, rozvzpomenutí se na svůj sen, na svoji touhu, svoji vášeň ohledně práce, vztahů, bytu, přírody, ohledně čehokoliv, co nám pomůže uvědomit si a uchopit naši vrozenou kvalitu," popisuje Martina Janků, koučka osobního rozvoje (kvalitazivota.cz).

 

Druhým krokem je pak dle slov koučky konat - žít z tohoto místa, protože energie našeho srdce má silnou energii s hluboce transformujícím a tvořivým potenciálem. Ne vždy a ne všichni jsme si ho vědomí. Máme k dispozici spoustu energie, otázkou je, jak ji používáme. Jsme si jí vůbec vědomi? Co my sami přinášíme do prostoru, kudy se pohybujeme, kde žijeme, kde se potkáváme s milovanými, kde pracujeme? Co do prostoru vnášíme? Je to naše přirozenost, naše vrozené kvality? Navyšujeme energii v prostoru? Používáme svoji energii cíleně za pomoci našeho vědomí? Nebo snad destruktivně? Co vytváříme každým okamžikem ve svém životě, ve svém okolí? Z jakého místa žijeme? Na základě čeho se rozhodujeme, jak budeme s naší energií zacházet? Vše je propojené, my ovlivňujeme prostředí a ono nás - možná se zde hodí poznamenat: „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. A pak kroutíme hlavou nevěříc, jakých situací a dějů jsme součástí, co se okolo nás odehrává a co nám to přináší do života.

 


Odehrává se to, protože většina z nás, přes veškeré vědění obsažené v informacích, je stále ještě v mysli. Z hlavy prostě není možné změnu udělat. Je duální, ale to už víme také. Z toho logicky vyplývá, že tady cesta končí, nevede dál, nemůže, jsme v pasti. Ale když pochopíme, skutečně pochopíme, že ta cesta pokračuje jinde, vede jinudy, když se pro ni rozhodneme a vykročíme po ní, pak my můžeme pomoci nejen sami sobě, ale i tomuto světu, všemu životu. Je to cesta, vedoucí naším srdcem. Cesta, kde zmizela veškerá dualita, protože jsme svým vědomím sestoupili do srdce, a to srdce už není duální, není tam negativita, zlo. Je tam zdroj, tam jsme napojeni na ten přímý zdroj lásky, podporu, na to, co nás všechny může přivést k tomu, co může náš život, celý svět, udělat lepším. Z tohoto místa máme skutečnou moc ovlivňovat svoje životy i prostředí, ve kterém žijeme.


ČTĚTE TAKÉ:

Pouštějte kočkám meditační melodie, uklidní je to
Máte problémy v posteli? Zajděte si na sexuální koučink
Doktor Šmolka radí, jak si udržet vztah. Osobní recept!

 

Náš tip:


Ve dnech 10.-12.2.2017 se uskuteční v PRAZE v pořadí již 48. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život. Během těchto tří dnů se Vám představí na osmi místech současně více než 150 účinkujících a lektorů z ČR a ze zahraničí. Základ celé akce tvoří zajímavé přednášky, intenzivní pracovní dílny, koncerty, besedy, cvičení a mnoho dalších programů z oblasti zdravého životního stylu a ezoteriky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře