Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Měníte zubní kartáček dost často? Víme, kdy se mění v nebezpečnou líheň bakterií

Čištění zubů
zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com Čištění zubů
aktualizováno 08.06.2017, 10:01 | 08.06.2017, 00:47 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Mnozí lidé si při čištění zubů nevědomky škodí. Může za to zanedbaný zubní kartáček, na kterém se vytvořily bakterie. Uznávaný zubař Mark Burhenne pro Fox News vysvětlil, jak se mají lidé o kartáček starat, aby jim dobře sloužil.

 

Pravidelná výměna

K péči o zuby patří jedno základní pravidlo - pravidelná výměna kartáčku. Ten by se měl měnit každé tři měsíce. Výjimkou je období, kdy onemocníte infekční chorobou. V tom případě musíte kartáček vyhodit hned, jakmile se uzdravíte. V opačném případě se může nemoc vrátit zpět.

 

Problémem nejsou jen bakterie

Důvodů, kvůli kterým by každý měl kartáček pravidelně měnit, je více. Vlákna se postupně opotřebovávají, takže vám zuby po jistém čase už dobře nevyčistí.

 

Může se tedy stát, že i když zubní hygieně věnujete dostatek času, nečistot se nezbavíte a zvýší se riziko zubního kazu. Pokud si zuby čistíte několikrát za den, kartáček vyměňte už po měsíci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pravidelné čištění zubů prý ovlivňuje i zdraví srdce
Ušetřete za zubaře! Pět rad pro zdravé a silné zuby
Sexy úsměv: jak vybělit zoubky doma a zadarmo

 

Jak se o kartáček starat

Pokud se chcete bakteriím vyhnout, využijte triky doporučuné zubařem. Vždy ho důkladně omyjte čistou vodou a nechte ho vyschnout.

 

Pokud používáte pro kartáček pouzdro, nevkládejte ho do něj, dokud není úplně suchý. Postavte ho například do skleněného hrnku.

 

Vhodné je vlákna občas namočit do ústní vody, nebo je sterilizujte vařící vodou.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jan 09:50 08.09.2017
Před každým čištěním zubů, min.1 večer před spaním nalijte studenou vodu do skleníčky, do ní vylijte štamprli ústní vody,do skleničky vložte zubní kartáček nejlépe před jeho ponořením do roztoku je ho dobré ještě opláchnout krátce pod tekoucí studenou vodou, vezměte skleničku s roztokem a 2 x s ním před samotným čištěním vypláchněte ústa,uchopte tubu se zubní pastou pomalu odšroubujte,odstraňte uzávěr,vyndejte kartáček z roztoku a na něj vytlačte pouze 1 cm zubní pasty ! Potom proveďte samotné čištění zubů v délce min,1 minuty. Opět vypláchněte ústa roztokem a nakonec do sklenky nalijte čistou studenou vodu a tou vypláchněte ústa aby spolu se slinami nešel zbytek roztoku do žaludku.Kartáček na závěr opláchněte pod tekoucí studenou vodou !!!
Alena 14:42 10.06.2017
já ho jednou týdně namáčím přes noc do slané vody
Adam Hladky 00:51 09.06.2017
"Vhodné je vlákna občas namočit do ústní vody, nebo je sterilizujte vařící vodou." - zkuste použít tu vařící vodu - stačí jednou :-)