Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Člověk vydrží bez jídla více než tři týdny. Ale bez vody? Týden je maximum. V našem těle je zhruba 60 procent vody. Tři až čtyři litry vody denně ztratíme potem, močí a dýcháním, proto je velmi důležité, abychom tekutinu neustále doplňovali. Obzvl...

Pijete celý den z jedné PLASTOVÉ LÁHVE? Zahráváte si se svým zdravím!

Osvěžující nápoje
zdroj: Thinkstockphotos Osvěžující nápoje
aktualizováno 29.07.2017, 00:58 | 29.07.2017, 00:58 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Člověk vydrží bez jídla více než tři týdny. Ale bez vody? Týden je maximum. V našem těle je zhruba 60 procent vody. Tři až čtyři litry vody denně ztratíme potem, močí a dýcháním, proto je velmi důležité, abychom tekutinu neustále doplňovali. Obzvláště v horkých letních dnech.

Ve snaze vypít alespoň dva litry vody denně děláme, co můžeme. Mnoho z nás si koupí plastovou láhev s vodou, kterou vypije a následně ji dolije novou vodou. I když je tento krok pozitivní pro životní prostředí, je důležité říci, že na naše zdraví se projevuje spíše opačným způsobem.

 

Proč nepít z jedné plastové láhve?

Odborníci to přirovnali k tomu, jako bychom celý den olizovali starou a používanou hračku našeho psa. Ať už jste v práci, ve škole nebo v posilovně, láhev, kterou používáte celý den, může obsahovat tisíce bakterií. Většinou se jedná o bakterie, které milují vlhké prostředí. Podle portálu treadmillreviews.net můžete z neustálého používání jedné láhve i onemocnět.

 

 

Překvapivé výsledky výzkumu

Dokonce byl proveden výzkum, během kterého byly odebrány vzorky z dvanácti opakovaně používaných láhví sportovců. Tyto vzorky byly následně poslány k laboratorní analýze. A výsledek? Opakovaně používané láhve obsahovaly více než 300 tisíc bakterií. Počet bakterií se lišil i podle typu láhve. Ty s otvorem na víčku obsahovaly až 900 tisíc bakterií na centimetr čtvereční. Na druhém místě v počtu bakterií skončily láhve s vysouvacím víčkem, které měly 162 tisíc bakterií na centimetr čtvereční. Nejlépe z testu vyšly klasické plastové láhve s víčkem na šroubování, které v sobě obsahovaly méně než 160 tisíc bakterií. Jako nejméně škodlivé vyšly z testu láhve s malým brčkem.


ČTĚTE TAKÉ:

Pití JABLEČNÉHO OCTA před spaním vám změní život! Neuvěříte, co s tělem udělá
Bolí vás po víně hlava víc než kámošky? Možná máte alergii!
Saháte v horku po ledovém nápoji? CHYBA!


Jenže kupovat si pokaždé novou láhev, považujeme za obrovské plýtvání. Lepším variantou by byla nerezová láhev. Nikdy v ní však nenechávejte vodu delší dobu a pravidelně ji myjte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře