Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také používáte jablečný ocet pouze k přípravě některých pokrmů? Pak vás zřejmě překvapí, jaké blahodárné účinky může mít na naše zdraví. Pouhá sklenička jablečného octa před spaním dokáže hotové zázraky.

Pití JABLEČNÉHO OCTA před spaním vám změní život! Neuvěříte, co s tělem udělá

Nápoj
zdroj: Thinkstockphotos Nápoj
aktualizováno 12.07.2017, 13:54 | 12.07.2017, 13:54 | doma.cz

Také používáte jablečný ocet pouze k přípravě některých pokrmů? Pak vás zřejmě překvapí, jaké blahodárné účinky může mít na naše zdraví. Pouhá sklenička jablečného octa před spaním dokáže hotové zázraky.

Máme pro vás osm důvodů, proč zařadit pití jablečného octa do naší večerní rutiny.


1. Léčí bolest v krku
Trápí vás bolest v krku? Napijte se octa a uvidíte, že brzy bolest odezní. Ocet vytváří kyselé prostředí, ve kterém bakterie nemají šanci na přežití. Navíc má i silné antibakteriální účinky, a tak ho můžeme používat i jako prevenci. Nejlépe uděláte, když hodinu před spaní vypijete lžičku jablečného octa a další lžičku si dáte těsně před usnutím.


2. Pomáhá s hubnutím
Jablečný ocet je velkým pomocníkem i v oblasti hubnutí. Obsahuje složky, které zabraňují hromadění tuku a snižují chuť k jídlu. Největší zásluhu má především látka s názvem pektin, která dodává mozku pocit sytosti. Pokud tedy máte před spaním hlad, smíchejte lžičku jablečného octa s vodou, a celý nápoj vypijte. Uvidíte, že hlad brzy ustoupí.

 


3. Uvolňuje ucpaný nos

Pokud máte neustále zahleněný nos, pak vám jablečný ocet dokáže pomoci. Ocet je velmi bohatý na vitamíny A, B1, B2, E a také na hořčík a draslík. Právě tyto látky jsou schopné odstranit hlen a pročistit dutiny. Smíchejte čajovou lžičku jablečného octa se sklenicí vody a konzumujte tento roztok každý večer před spaním.

 

4. Zastaví škytavku
Hořká chuť octa působí na nervy v krku, které jsou zodpovědné za škytavku. Stačí polknout čajovou lžičku jablečného octa, a nervy ihned zapomenou na škytavku a zaměří se na spolknutý ocet. Uvidíte, že tento trik opravdu rychle zabere.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šokující objev: Bílý chléb je pro některé lidi zdravější než celozrnný 
Tohle OVOCE vás ochrání před vysokým tlakem i mrtvicí!
Měníte zubní kartáček dost často? Víme, kdy se mění v nebezpečnou líheň bakterií

 

5. Bojuje za svěží dech
Nepříjemný zápach z úst je výsledkem přítomnosti některých bakterií. Jablečný ocet je proto ideální ingrediencí, pokud chcete s těmito bakteriemi bojovat. Nejde jenom o to, že ocet bakterie zabije, ale především pozitivně působí na náš dech, který bude svěží a příjemný. Takže, pokud vás trápí zkažený dech, stačí, abyste konzumovali jednu lžičku jablečného octa před spaním.


6. Zlepší špatné trávení
Jablečný ocet pomáhá i na poli trávení. Pokud máte pocit, že vaše trávení nefunguje na sto procent, vyzkoušejte smíchat lžičku jablečného octa s medem a horkou vodou. Sklenici tohoto roztoku vypijte hodinu před spaním a problém se špatným trávením by měl odeznít. Tento trik vám pomůže i v boji s nadýmáním.

 


7. Snižuje hladinu cukru v krvi

Trpíte nespavostí? Pak je možné, že máte vysokou hladinu cukru v krvi. Jablečný ocet zvyšuje citlivost na inzulín, a tím pádem snižuje hladinu cukru v krvi. Vypijte dvě čajové lžičky jablečného octa před tím, než půjdete spát a váš problém by se měl zlepšit. Tuto proceduru aplikujete pravidelně. Před zahájením této octové kúry se nejprve poraďte se svým lékařem. To platí zejména pro osoby, které užívají léky na cukrovku.


8. Pozitivně působí na křeče v nohou
Také vás v noci chytá křeč do nohou? Pak zřejmě trpíte nedostatkem hořčíku. Jak už ale víte, jablečný ocet je bohatý na tento minerál, a tak vám pomůžete křeče odstranit. Jediné, co musíte udělat, je smíchat dvě lžíce jablečného octa se sklenicí teplé vody a vypít ji před spaním.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře