Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Rakovina je nemoc, která vás vždy nečekaně překvapí. 85 % rodin s dětmi, ve kterých onemocněl rodič rakovinou, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či cizího zadlužení. Tento fakt potvrdila nadace Dobrý anděl, kte...

POMOC SHŮRY: Matka dvou synů onemocněla rakovinou, zachránil ji Dobrý anděl

Dobrý anděl - Lucie Borhyová
zdroj: TV Nova Dobrý anděl - Lucie Borhyová

Vložit video na:

aktualizováno 17.10.2017, 10:47 | 17.10.2017, 10:47 | TV Nova

Rakovina je nemoc, která vás vždy nečekaně překvapí. 85 % rodin s dětmi, ve kterých onemocněl rodič rakovinou, se neobejde bez finanční pomoci rodiny, přátel, neziskových organizací či cizího zadlužení. Tento fakt potvrdila nadace Dobrý anděl, která takovým rodinám finančně pomáhá.

Příběh rodiny Věry se stal předlohou pro pátý charitativní spot televize Nova a nadace Dobrý anděl. S kreativním nápadem opět přišel Jan Švejkar, který spot režíroval ve spolupráci s kameramankou Annou Smoroňovou. Produkci zajistila Savage v čele s producentkou Klárou Bártovou. Hudbu věnoval Thom Artway.

Thom Artway
(Foto: oficiální zdroj)


V letošním roce se nadace Dobrý anděl rozhodla zaměřit v komunikaci na pomoc rodičům, kteří onemocněli rakovinou. Děti, Jakub a David, se ocitají v situacích, které musí zvládat samy, tak aby mamince dopřály více odpočinku během její léčby. V takových rodinách se stávají děti často rychleji dospělými, a více doma pomáhají. Na tom je také postavena myšlenka spotu, v němž uvidíme skutečnou rodinu, kterou podporují dárci, Dobří andělé.

Dobrý anděl - Rey Koranteng
(Foto: TV Nova)


Průměrná léčba u dospělých s následnou rekonvalescencí trvá 3 roky, o několik měsíců déle než u dětí. Trvalé následky po ní navíc nejsou zanedbatelné. Více než polovinu pacientů trápí dlouhodobá chronická únava, která mnohdy ovlivňuje možnost návratu do původního zaměstnání. Čtvrtina rodičů se potýká s depresemi, pětinu trápí bolesti či otoky. Každý měsíc zažádá nadaci 30 nových rodin s nemocným rodičem a 45 s nemocným dítětem.


Příběhy rodin budou diváci sledovat v následujících týdnech v Televizních novinách, ve Snídani s Novou a Volejte Novu, ale i v článcích na online portálech skupiny Nova. Do vysílaní se dostane i krátkometrážní dokument o letošní kampani, který bude zařazen do programu televize Nova.

 

Dobrým andělem se může stát každý, stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře