Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na webových portálech a fórech se rozmohl nový trend. Mnoho lidí tvrdí, že jablečný ocet má skvělou vlastnost - dokáže zúžit vagínu. Navíc prý pomáhá k jejímu pročištění od menstruačních zbytků. Některé ženy těmto informacím uvěřily, a tak zařadil...

Pravda o OCTOVÁNÍ! Dokáže ocet zúžit vagínu?

Žena
zdroj: Thinkstockphotos Žena
aktualizováno 17.12.2017, 00:19 | 17.12.2017, 00:19 | doma.cz

Na webových portálech a fórech se rozmohl nový trend. Mnoho lidí tvrdí, že jablečný ocet má skvělou vlastnost - dokáže zúžit vagínu. Navíc prý pomáhá k jejímu pročištění od menstruačních zbytků. Některé ženy těmto informacím uvěřily, a tak zařadily jablečný ocet do své rutinní péče o tělo.

Internetové diskuze nabádají k tomu, aby ženy smíchaly jablečný ocet s vodou, a do vzniklé kapaliny vložily tampon. Některé ženy si také dopřávají octovou lázeň, která má mít podobné účinky.


Jaká je realita?
Pokud jste zázračným účinkům jablečného octa uvěřily, pak vás musíme zklamat. Lékařka Linda Cardozo tvrdí, že jablečný ocet nemá žádný vliv na zúžení vagíny, navíc dodává, že ocet může zlikvidovat "dobré" bakterie ve vagíně a zapříčinit vznik infekce. "Pro vytvarování a posílení vagíny by ženy měly pravidelně provádět cviky pro posílení pánevního dna," řekla doktorka Cardozo pro DailyMail.com. I argument o čištění vagíny po menstruaci je scestný. Vagína má totiž samočistící schopnosti.

 


Lékaři hovoří jasně
"Zavádění jablečného octa do vagíny je nejen nepříjemné, ale především škodlivé. Ocet narušuje přírodní mikroflóru vagíny a může ji poškodit," dodává Cardozo. Vagína je tvořena drobnými bakteriemi, pokud jejich existenci něco naruší, může dojít k podráždění či infekci. Jablečný ocet je silně kyselý, což narušuje vaginální mikroorganismy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fit pro sex: cvičení, které zlepší náš sexuální život
Šest největších mýtů o inkontinenci
Venušiny kuličky - diskrétní a účinné řešení mnoha obtíží


Vsaďte na cvičení
Pokud chcete, aby vaše vagína byla silnější, pak zapomeňte na ocet a raději se zaměřte na cvičení. Existuje hned několik druhů cviků prok posílení pánevní dna, ty nejzákladnější naleznete zde. Gynekologové doporučují, abyste cviky prováděla nejméně třikrát denně, přičemž jedna kontrakce by měla trvat zhruba deset sekund.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře