Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

O zajímavé momenty není v dokureality Malé lásky nouze. Ve středečním díle se můžete těšit na nastávající maminku Renatu, která zvolila netradiční cestu, a k porodu si přizvala porodní dulu. Je přítomnost duly přínosná, nebo naopak může celý porod...

Renatu z Malých lásek provázela porodem DULA! Pro koho je vhodná? A nemůže narušit samotný porod?

Malé lásky Renata Bušová - 3
zdroj: Nova.cz Malé lásky Renata Bušová - 3
aktualizováno 10.10.2017, 00:00 | 10.10.2017, 00:00 | doma.cz

O zajímavé momenty není v dokureality Malé lásky nouze. Ve středečním díle se můžete těšit na nastávající maminku Renatu, která zvolila netradiční cestu, a k porodu si přizvala porodní dulu. Je přítomnost duly přínosná, nebo naopak může celý porod akorát zkomplikovat?

Renata má za sebou už jeden porod, který neprobíhal podle jejích představ. Právě proto se rozhodla, že tentokrát zvolí alternativní přístup a na porodní sál si přizve dulu, která jí pomůže zvládnout porod jak po psychické stránce, tak i po fyzické.

 


Kdo je to dula?

Ačkoliv se s tímto pojmem setkáváme častěji a častěji, mnoho žen se mylně domnívá, že dula je speciální porodní asistentka. Je důležité si ujasnit, že dula neposkytuje zdravotní služby a neplní funkci lékaře ani porodní asistentky. Spíše než na fyzické zdraví se zaměřuje na psychiku rodiček. Hlavní roli duly můžeme vidět v emocionální podpoře, která je pro budoucí maminku opravdu důležitá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Doprovod k porodu: Ano či ne? A koho, když váš partner nechce?
TEST: Sledujete pořad MALÉ LÁSKY pozorně?
Chystáte se rodit? Naplánujte si to


Kdy si přizvat k porodu dulu?

Dula by pro každou ženu měla představovat psychickou oporu, na kterou se může spolehnout. Pokud cítíte, že se porodu obáváte a chtěly byste u sebe mít někoho, kdo vám pomůže, pak zkuste o dule popřemýšlet. V nejlepším případě by vás dula měla provázet celým těhotenstvím, a to proto, abyste si vytvořily vztah a nebyly si cizí. Dula ve velké míře pomáhá i ženám, které mají negativní zkušenost s předchozím porodem a chtějí si z dalšího porodu odnést jenom příjemné vzpomínky. I když jsme říkali, že dula neposkytuje zdravotnické služby, má základní znalosti z oblasti psychologie, medicíny, legislativy, kojení a péče o dítě.

 


Dula u porodu
Pokud se rozhodnete, že si dulu přizvete k porodu, nezapomeňte na to, že má statut doprovázející osoby – informovaného laika. To znamená, že nezasahuje do práce lékařů a porodních asistentek, ale věnuje se pouze vaší psychické pohodě. V minulosti nebyly duly u porodu vítány, avšak v současné době se porodnice k dulám staví kladně a vyhoví rodičkám v jejich přání. Určitě ale neuděláte chybu, když budete porodnici o přítomnosti duly informovat. Stejně tak byste celou záležitost měla probrat s budoucím tatínkem. Je důležité, aby v této otázce zastával podobný názor. Mnohdy se totiž stává, že muži chtějí partnerku doprovázet u porodu sami, a tak by jim přítomnost duly mohla být proti srsti.

 

8. díl Malých lásek sledujte už ve středu 11. 10. ve 21:30 na TV Nova.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře