Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Adrianě Bláhové ze seriálu Ulice se během jednoho okamžiku zhroutil celý svět. Její manžel Robert měl autonehodu, během které přišel o život. Navíc se dozvěděla, že ji podváděl, dlouhodobě jí lhal a nakonec i okradl. Zlomená Adriana nevěděla, jak ...

Sebevražda jako (ne)řešení problému? Co dělat ve chvíli, kdy už nemůžete dál

Sebevražda v dnešní ULICI - 8
zdroj: TV Nova Sebevražda v dnešní ULICI - 8
aktualizováno 08.05.2018, 00:00 | 08.05.2018, 00:00 | doma.cz

Adrianě Bláhové ze seriálu Ulice se během jednoho okamžiku zhroutil celý svět. Její manžel Robert měl autonehodu, během které přišel o život. Navíc se dozvěděla, že ji podváděl, dlouhodobě jí lhal a nakonec i okradl. Zlomená Adriana nevěděla, jak se s nastalou situací vypořádat, a tak se rozhodla pro šílený krok – sebevraždu. Naštěstí ji Evžen nalezl včas, a tak nedošlo k další tragédii.

Všichni víme, že život není žádné peříčko. Okamžiky štěstí a spokojenosti mohou rychle vystřídat hodiny strachu a hrůzy. Člověk se za svůj život musí vypořádat s pěkně velkou dávkou smutných a zoufalých momentů, během kterých má pocit, že je naprosto na dně. Jenže, co v takový moment dělat? Vzít si život, nebo se rozhodnout bojovat? Adriana z Ulice se rozhodla pro první možnost. Domyslela ale, co by to znamenalo pro její blízké? Jaká tragédie by to byla pro tátu Evžena nebo dědečka?

 


Jak dál?
Mnoho lidí odmítá o svých problémech hovořit. A je jedno, jestli se týkají partnerského života, vyhazovu z práce nebo ztráty blízkého člověka. Všechny tyto momenty mají zásadní vliv na naši psychiku. I drobné problémy se mohou na sebe nabalit a člověka pěkně potrápit. Měli bychom si ale uvědomit, že se za své problémy nesmíme stydět. Možná se o tom ve společnosti příliš nemluví, ale každý člověk má za sebou nějakou tragédii nebo smutek, který ho ovlivnil. Buďte si tedy jisti, že v tom nejste sami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Neschopná lékařka mě odsoudila k sebevraždě
10 povolání, kde vás nejspíš potká deprese
Kde končí smutek a začíná deprese?

 

Pokud máte pocit, že je vaše situace nesnesitelná, nebojte se vyhledat odborníka. Někteří mají pocit, že psychiatr je jenom pro padavky, ale vůbec tomu tak není. Psychická stránka je stejně důležitá jako fyzická. Tudíž je nanejvýš důležité, abyste se o svou psychickou pohodu důkladně starali. Když máte teplotu, také neváháte, a ihned jdete k obvodnímu lékaři. Podobně by to mělo fungovat i v případě, že se necítíte dobře po psychické stránce.

 


Záleží na problému
S menšími obtížemi můžete zajít za psychologem nebo psychoterapeutem. Tito odborníci moc dobře vědí, jak s daným problémem pracovat. Terapie se nese v příjemném duchu, a tak se nemusíte obávat, že by vám byla nepříjemná. Stačí, když se uvolníte a otevřeně povyprávíte o svém problému. Pokud psycholog uzná za vhodné, může vás předat psychiatrovi. I když by se mohlo zdát, že psychiatr pouze předepisuje antidepresiva, nenechte se zmást. Také jeho zajímá příčina vašeho problému.


Ať už vás bude trápit cokoliv, nebojte se vyhledat odborníka. Uvidíte, že vám s problémem pomůže.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře