Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Člověk by měl o své zdraví pečovat všemi možnými způsoby. V každém případě bychom neměli zapomínat na konzumaci zdravých potravin, které mají preventivní vlastnosti. Pokud chcete oplývat zradvím, pak rozhodně do svého jídelníčku zařaďte datle.

Tohle OVOCE vás ochrání před vysokým tlakem i mrtvicí!

Datle
zdroj: Thinkstockphotos Datle
aktualizováno 05.07.2017, 00:40 | 05.07.2017, 00:40 | doma.cz

Člověk by měl o své zdraví pečovat všemi možnými způsoby. V každém případě bychom neměli zapomínat na konzumaci zdravých potravin, které mají preventivní vlastnosti. Pokud chcete oplývat zradvím, pak rozhodně do svého jídelníčku zařaďte datle.

Datle obsahují řadu zdravých prvků, které mohou potlačit hned několik zdravotních problémů, včetně infarktu, mrtvice, hypertenze a cholesterolu. Nabízíme vám šest důvodů, proč je důležité, abyste datle zahrnuli do vašeho každodenního jídelníčku.

 

1. Jsou bohaté na železo
Datle obsahují velké množství železa, což je přínosné především pro osoby trpící chudokrevností. Železo by ale měly přijímat i těhotné ženy a děti. V nejlepším případě byste denně měli sníst alespoň 100 gramů datlí. Toto množství v sobě obsahuje 0,9 miligramů železa, a to je téměř 11 procent z doporučeného denního příjmu tohoto minerálu.

 


2. Prevence průjmu i zácpy
Toto ovoce je také bohaté na draslík, který má příznivé účinky na střevní mikroflóru a funkci střev. Uvidíte, že pokud budete datle pravidelně konzumovat, přestanete mít problémy s průjmy a zažíváním. Zároveň datle pomohou i s opačným problémem. Stačí, když přes noc necháte datle ve vodě a ráno vodu vypijete. "Datlová voda" by měla podpořit trávení a zbavit vás otravné zácpy.


3. Pomáhají s redukcí váhy
Bojíte se nadváhy? Pak zkuste datle konzumovat na prázdný žaludek. Nejen, že vás nasytí, ale také neobsahují žádný cholesterol, což je pro tělo velmi přínosné. Jenom nezapomeňte na to, že obsahují velké množství cukru, takže to s nimi nepřehánějte.

 


4. Snižují cholesterol

Jednu z největších výhod datlí vidíme v tom, že pročišťují cévy, zabraňují vzniku krevních sraženin a redukují nezdravý cholesterol. Konzumujte datle každý den a váš cholesterol se brzy vrátí do normálu. 


5. Regulují krevní tlak
Lidem, kteří trpí hypertenzí, se doporučuje konzumovat velké množství datlí. Plody jsou totiž bohaté na draslík a neobsahují sodík. Konkrétně pět až šest datlí obsahuje asi 80 miligramů hořčíku, což je důležitý minerál, který se šíří přes krevní cévy a zlepšuje tok krve. Bylo zjištěno, že potřebujeme zkonzumovat asi 370 miligramů hořčíku, aby se snížil náš krevní tlak.

 

ČTĚTE TAKÉ:

I po ovoci a zelenině kyneme! Na jaké druhy si dávat pozor!
Ovoce si dopřejte jen dopoledne. Na meloun večer zapomeňte!
REVOLUČNÍ VÝZKUM: Některé potraviny je možné jíst, i když mají plíseň! Které to jsou?


6. Zabraňují mrtvici
Jak už jsme říkali, datle obsahují velké množství draslíku, který výrazně zlepšuje nervový systém a přispívá k prevenci mrtvice. Takže pokud denně přijmete 400 mg draslíku, nemusíte si dělat se svým zdravím vrásky.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře