Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Naše čtenářka Vlaďka nám zaslala příběh o tom, jak ji špatné stravovací návyky málem připravily o život.

VÁŠ PŘÍBĚH: Chtěla jsem vypadat dobře...a málem jsem umřela

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 12.10.2017, 00:08 | 12.10.2017, 00:08 | doma.cz / čtenářka

Naše čtenářka Vlaďka nám zaslala příběh o tom, jak ji špatné stravovací návyky málem připravily o život.

Snad každá žena zažila období, kdy nebyla se svým tělem spokojená. U mě to začalo asi před pěti lety, kdy jsme se rozešli s přítelem a já si svou špatnou a smutnou náladu kompenzovala jídlem. Po nějakém čase jsem sama cítila, že takhle už nemůžu dál, a tak jsem se rozhodla, že změním svůj jídelníček. Sama přiznávám, že jsem zdravému stravování naprosto podlehla. Zkoumala jsem kalorické údaje, hledala různé tipy na internetu a byla jsem zblázněná do hubnutí. Nejdříve jsem se snažila o to, aby má strava byla pestrá a opravdu vyvážená. Bohužel časem jsem dospěla k tomu, že jsem jedla jenom jogurty, ovoce a zeleninu. Tohle období trvalo asi tři roky a teď už vím, že mé tělo doopravdy strádalo. Především jsem měla velký problém se zažíváním, a tak jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas, abych se vrátila k původním stravovacím návykům.

 


Bohužel se celá situace ještě zhoršila. Mé tělo prostě nebylo schopné přijmout normální stravu a mně bylo špatně po všem, co jsem snědla. Bylo to šílené. Bylo mi špatně po pečivu, po některých druzích ovoce a zeleniny a tělo se nedokázalo poprat ani s masem. Měla jsem pocit, že jsem v bludném kruhu, protože mé tělo sice potřebovalo živiny, ale zároveň je nebylo schopné přijmout v podobně obyčejných potravin. Po každém soustu mi bylo hůř a hůř. Nejhorší bylo, že jsem se cítila slabá a unavená. Často se mi chtělo brečet a cítila jsem se opravdu pod psa.

 

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.


ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zamkl dveře a pomiloval mě v kabinetu aneb Můj vztah s učitelem
VÁŠ PŘÍBĚH: Ve vzduchu visí výhružka... prý bych se měla bát
VÁŠ PŘÍBĚH: Tajemné síly mě ochránily před autonehodou


Věděla jsem, že takhle už nemůžu dál žít. A když jsem byla naprosto na dně, objevila jsem něco, co mi doslova změnilo život. Kamarádka mi doporučila Manu. Jde vlastně o vyvážené jídlo v tekuté podobě. Konečně něco, co jsem mohla pozřít a nebylo mi po tom špatně. Nechci tvrdit, že mi Mana zachránila zdraví, ale díky ní se cítím lépe. Mám zase spoustu energie, která mi dříve chyběla a vím, že s ní tělu dodám veškeré živiny, které potřebuje. Navíc mi vyhovuje, že si Manu můžu brát na cesty a nemusím tak řešit, jak a kde si jídlo připravím.

 

Holky a ženy, neblázněte s jídlem, protože jsem důkazem, že se to může vymknout kontrole. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře