Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Bolestmi břicha trpím již od dětství. Jako malá jsem byla často s rodiči na pohotovosti, podstoupila celou řadu vyšetření, ale nikdy mi lékaři na nic nepřišli. Nezbývalo mi, než se s občasnými bolestmi břicha smířit. Co se stalo později, bych ale ...

VÁŠ PŘÍBĚH: Kvůli podle lékařky banálnímu žilnímu onemocnění jsem přišla o syna

Nemocná
zdroj: Thinkstockphotos Nemocná
aktualizováno 16.11.2017, 00:37 | 16.11.2017, 00:37 | doma.cz / čtenářka

"Bolestmi břicha trpím již od dětství. Jako malá jsem byla často s rodiči na pohotovosti, podstoupila celou řadu vyšetření, ale nikdy mi lékaři na nic nepřišli. Nezbývalo mi, než se s občasnými bolestmi břicha smířit. Co se stalo později, bych ale nikomu nepřála," napsala čtenářka Karolína.

V roce 2009 se mi narodil chlapeček, kterého jsem přivedla na svět císařským řezem, a od té doby se bolesti začaly rapidně zhoršovat. Bolelo mě zejména v podbřišku a v levém boku. Absolvovala jsem celou řadu vyšetření na pohotovosti i u gynekologa. Po CT vyšetření mi zjistili mnohačetné křečové žíly v oblasti dělohy, ale to lékaři přisuzovali císařskému řezu a uklidňovali mě, že se vše srovná.

 

V roce 2014 jsem otěhotněla podruhé. Těhotenství ale bylo od začátku problematické. Bolesti břicha se stupňovaly, cítila jsem velký tlak v pochvě a pánvi a musela jsem přestat pracovat. I přes opakované stížnosti na nesnesitelnou bolest mi nikdo nepomohl. Ve 30. týdnu těhotenství jsem v noci začala krvácet. Manžel zavolal sanitku a dostala jsem strach, že o dítě přijdu. V nemocnici jsem se i přes okamžitou pomoc lékařů dozvěděla ten nejhorší ortel, můj syn František zemřel. Z nezištných důvodů došlo k odloučení placenty a chlapečka se již nepodařilo zachránit.

 

 

Trvalo dlouhou dobu, než jsem se z této tragédie vzpamatovala. Za pomocí rodiny a přátel jsem se snažila znovu zapojit do normálního života. Jenže za dva měsíce přišly velké bolesti znovu. Můj osobní život se úplně zhroutil. Opět jsem absolvovala kolečko po doktorech, ale nemělo to žádný efekt. Nakonec mi lékař doporučil antidepresiva a návštěvu psychoterapeuta. Já ale nejsem blázen, a tak jsem hledala důvody svých bolestí dál. Podařilo se mi dostat na vyšetření do jihočeské nemocnice, kde jsem se dozvěděla, že blázen opravdu nejsem, ale že trpím syndromem pánevní kongesce, což je těžká degenerace levostranné ovariální žíly a mám rozsáhlé parauterinní varixy.

 

Pan doktor mi řekl, že jsem měla jednoznačné příznaky tohoto onemocnění a že každé těhotenství tento stav významně zhoršuje. Dokonce mi řekl, že onemocněním trpí 4 ženy ze 100, což je opravdu šílené číslo. Nabídl mi konzervativní léčbu, kterou zahrnuje užívání venofarmak – léku, který mi pomohl snížit bolesti, kompresivní kalhotky a omezení pracovní doby. Řekl mi také, že ženy s touto diagnózou opravdu často končí na psychiatrii.

 

Napište nám svůj příběh

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 

V roce 2016 jsem podstoupila chirurgickou léčbu v Praze, kde mi uzavřeli levou ovariální žílu, což mi ulevilo o 50 %. Efekt tohoto zákroku vydržel ale pouhý půlrok. Pak se vše vrátilo. Lékaři mi nabídli, že mohou žílu opět uzavřít a do budoucna mi doporučili hysterektomii. Nicméně i tak nezaručují, že bolesti ustoupí.

 

 

Existují i další formy léčby, ale bez záruky na úspěch. Myslím si, že syndromem pánevní kongesce trpí hodně žen, ale neví o ní. Navíc je velmi podceňovaný a ne každý lékař o něm ví. Zjištění mé diagnózy ale stálo mého syna život a je velmi těžké žít s tím, že mi nikdo nevěřil a dělali ze mě blázna. Kdybych o tomto onemocnění věděla dříve, nikdy bych se nesnažila podruhé otěhotnět. Dodnes mě nemoc limituje v sexuálním životě, stále užívám léky, začala jsem se věnovat tradičnímu kung fu a poslouchám své tělo. Naučila jsem se, jak se svým tělem pracovat a snažím se, abych se nezbláznila z každodenních bolestí. Jsem vděčná, že mám krásného syna, který je mou největší motivací pro boj s mým osudem a já se díky němu nevzdám!

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Otěhotněla jsem i přesto, že jsem brala ANTIKONCEPCI
VÁŠ PŘÍBĚH: Z nevinného sexu se vyklubal stalking
VÁŠ PŘÍBĚH: Zamkl dveře a pomiloval mě v kabinetu aneb Můj vztah s učitelem

 

Milé ženy, poslouchejte své tělo. V některých případech se bolesti objevují už v dětství, a to před první menstruací. Pokud ucítíte bolest při močení, pohlavním styku nebo během ovulace a menstruace, nebojte se vyhledat lékaře. Někdy se nemoc projevuje také bolestí zad na levé straně, nebo bolestí břicha v podbřišku. Je opravdu důležité, abyste o nemoci věděla.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře