Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čtenářka Tereza nám zaslala svůj životní příběh, který dokazuje, že náš život se i během jediné vteřiny dokáže obrátit vzhůru nohama.

VÁŠ PŘÍBĚH: Konečně jsem otěhotněla, ale s tím přišla i ZÁHADNÁ nemoc

Nemocná
zdroj: Thinkstockphotos Nemocná
aktualizováno 03.05.2018, 00:30 | 03.05.2018, 00:30 | doma.cz

Čtenářka Tereza nám zaslala svůj životní příběh, který dokazuje, že náš život se i během jediné vteřiny dokáže obrátit vzhůru nohama.

"Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh. Je mi 27 let a již půl roku trpím stavem, kdy se mi neokysličuje krev. Vše začalo v loňském roce, kdy jsem konečně po několika měsících snažení otěhotněla. Bohužel brzy začaly komplikace. Zažívala jsem stavy dušnosti, kdy mi bylo na omdlení. Ze začátku jsem tomu nevěnovala pozornost, protože mi lékaři říkali, že je to způsobeno vytlačením dělohy na bránici. Vše se změnilo jednoho podzimního dne, kdy jsem u paní doktorky zkolabovala.

 

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

 

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 

Okamžitě následoval převoz do nemocnice s podezřením na plicní embolii. Ta se vyloučila a dušnost a saturace kyslíku v krvi také. V té době jsem byla již v 6. měsíci těhotenství, kvůli miminku jsem byla umístěna v nemocnici na oddělení rizikového těhotenství, s tím že potřebuji čtyřiadvacetihodinový přísun kyslíku a být pod dohledem gynekologa. V nemocnici jsem v jednom pokoji strávila 2,5 měsíce. Každý den byl zázrak, ale čím víc miminko rostlo, tím více mě tlačilo a já nemohla dýchat. Lékaři se po opakovaných záchvatech dušnosti rozhodli, že kvůli mně ukončí těhotenství.

 

 

Můj chlapeček se narodil v 36. týdnu těhotenství císařským řezem. Narodil se zdravý, sice s menší porodní váhou, ale byl v pořádku a dýchal sám. Ihned po porodu mě od chlapečka odtrhli a začali vyšetřovat nejrůznějšími zobrazovacími metodami. Po čtyřech měsících mám za sebou různé biopsie tkání a nespočet odběrů krve. Bohužel diagnóza zatím žádná. Všichni kroutí hlavami a nevědí, co způsobuje snížené okysličení krve. Byla jsem propuštěna domů s oxygeneratorem, bohužel i tak se o svého chlapečka nemohu starat. Je to velice náročné po fyzické stránce. O syna se střídavě starají manželovi rodiče, a tak ho vidím vždy ráno a večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Život za život
VÁŠ PŘÍBĚH: Šla jsem si pro nové brýle, místo toho jsem si odnesla diagnózu ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA
VÁŠ PŘÍBĚH: Ve vzduchu visí výhružka... prý bych se měla bát

 

Pokaždé když se s ním loučím, říkám si, že přicházím o to nejlepší, co můžu jako novopečená maminka zažívat. Přišla jsem o možnost odvést si ho z nemocnice, nemohu s ním jít na procházku. Stále se ptám, co se ve mně pokazilo, že jsem v tomto stavu. Každý den se toužím vzbudit před tím osudných dnem, kdy došlo k tomu náhlému kolapsu. Vzbudit se, jít k doktorce, vrátit se podle plánu a splnit manželovi, že budeme večer všichni doma a hladit si malého v bříšku. Malého mám hrozné moc ráda a trpím už jen touto nejasnou diagnózou a obavou z budoucnosti."

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Stepanka 14:57 08.05.2018
Dobry den ,
pokud by to mela byt plicni hypertenze ,tak je to vazne. Pokud neurci diagnozu zavcas muzete i zemrit bez leku.Pokud ma clovek plicni hypertenzi ,tak lze slyset pri poslechu srdce takzvane synkopy , to znamena ze srdce netluce stylen klap-klap -klap... ale klap,klap-klap - klap,klap --klap.
clovek muze vypozorovat dva rychle tuky za ssebou a potom jeden a pak zase dva. Dcera na to ma dva leky -Revatio 20 mg(/3x denne) a Opsumit 10 mg(1xdenne)plus Kyslik 2l/min vecer.
s leky se vse zlepsi ,ale je to dozivotne . Dalsi tehotenstvi se nedoporucuje.Pokud budete dbat na to ,aby jsete se udrzela v kondici nejakym lehcim cvicenim ,nebo pravidelnym plavanim bude to jeste lepsi.Preji brzke stanoveni diagnozy ,aby se vam vedlo lepe a mohla jsete se starat o vaseho chlapecka ,i kdyby jste si musela nechat trochu pomoci.
Veronika 18:05 06.05.2018
Dobrý den, podle toho co píšete, by to mohla být plicní hypertenze. Mám jí už 16 let a taky se mě to stalo v těhotenství. Mám sníženou saturaci a nemůžu dýchat.
Pavla 13:11 04.05.2018
Je miv ás moc líto,snad to zvládnete,hodně sil.