Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Odborníci odhalili jednoduchý způsob, jak pomoci sobě nebo vašemu partnerovi.

Zbavte se nepříjemného chrápání. S těmito triky to půjde snadno

Chrápání
zdroj: Thinkstockphotos Chrápání
aktualizováno 10.11.2017, 10:10 | 10.11.2017, 10:10 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Odborníci odhalili jednoduchý způsob, jak pomoci sobě nebo vašemu partnerovi.

Chrápání může zkazit spánek nejen vám, ale i vašemu partnerovi. Dokonce někdy dokáže narušit i soužití některých párů. Mnozí s ním bezúspěšně bojují roky. Pokud ho však začnete řešit, váš spánek se zlepší.

 

Existuje naštěstí pár způsobů, jak se ho zbavit. Ne každému funguje totéž, takže se nebojte vyzkoušet více metod. Hlavně to nevzdávejte, spokojený spánek za to stojí.

 

Udržte si vhodnou váhu

 

Nadváha skutečně spouští chrápání. Pokud máte o pár kilogramů více, než je zdravé, tukové tkáně kolem vašeho krku stlačují dýchací cesty a brání přirozenému proudění vzduchu dovnitř a ven.

 

Spěte na boku

 

Pokud máte problém s chrápáním, určitě nespěte na zádech. Pokud máte při spánku rádi tuto polohu, váš jazyk, brada a nadbytečné tukové tkáně se uvolní a brání dýchacím cestám. Proto byste měli spát raději na boku.

 

Vyhněte se alkoholu

 

Na víno před spaním zapomeňte. Alkohol uvolňuje krční a čelistní svaly, a tím zadní část krku trochu povolí. A právě tehdy začínáte chrápat.

 

 

Omezte kouření

 

Kouř z cigaret vám snadno zanese krk i nosní dutinu. Takto se vám bude obtížněji dýchat a jste jen krok od nočního chrápání. Pokud jste silný kuřák, zřejmě již víte, proč chrápete. Snažte se proto kouření alespoň omezit.

 

Dejte si pozor na alergie

 

Pokuste se udržet si nosní dutinu čistou. Pokud jste náchylní na alergie, kupte si antihistaminové tabletky nebo kapky do nosu. Alergie totiž může být klíčovým spouštěčem nočního chrápání.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ženy potřebují spát více než muži. Důvod vás dostane!
Spíte dost? PŘEHLED, kolik spánku potřebujete v jakém věku!
15 jednoduchých triků, které vám vrátí KLIDNÝ SPÁNEK

 

Navštivte lékaře

 

Pokud chrápání přetrvává a opravdu se ho neumíte zbavit, zřejmě je čas navštívit lékaře. Často se to totiž dá vyřešit malým operačním zákrokem. Můžete mít například porušenou nosní překážku. Nebojte se proto jít na preventivní prohlídku.

 

Zkuste jednoduché cviky

 

Brazilští vědci sestavili sérii cviků jazykem, která vám pomůže zbavit se chrápání. Měli byste ji však praktikovat každý den. Zde je rychlý návod:

 

Zatlačte jazyk proti stěně vašich úst a pomalu jej suňte směrem dozadu.

 

Zkuste jemně sát svůj jazyk a opatrně jej tlačte směrem ke stěně ústní dutiny.

 

Zatlačte jazyk proti zubům a pak jím zatlačte na spodní část úst.

 

Otevřete ústa doširoka a vyslovte nahlas hlásku "a".

 

Na závěr pro vás máme ještě jeden zajímavý tip. Pokud si s chrápáním nevíte rady, vyzkoušejte zpívání. Je totiž potvrzeno, že hodiny zpěvu vám rozcvičí ústa, zvednou měkké patro a rozezvučí obličejovou masku, a tak vám dokážou účinně pomoci.

0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 17:34 10.01.2018
To Diana: Měla jsem podobný problém. Taky jsem neměla daleko svojemu v noci ublížit. Už to nešlo vydržet a objednala jsem ho do Fakultky do speciální ambulance pro léčbu poruch spánku. Bude muset pod nůž :( Milé dámy, babské rady odsaď podsaď.
Diana 10:44 01.12.2017
Ahoj. No chrápání je průšvih, už mám v noci pocit, že toho svího uškrtím.
Kristýna 15:27 27.11.2017
Děkuji za odpověď. Třeba se k tomu dostanu a zkusím ho
Helča 16:41 22.11.2017
Lymphomyosot pár měsíců. Asi 3-4. Předtím jsem zkoušela různý babský rady atd ale to prostě nezabíralo no. Tak jsem přitvrdila :D
Kristýna 09:26 21.11.2017
Ahoj Heleno. Něco na tom co píšeš určitě bude. Ten můj taky furt posmrkává. kor teď :D :D Kde jsi ten Lymphomyosot koupila? Jak dlouho ho používáte? :)
Helča 11:33 20.11.2017
Kristý, mě taky pěkně štval tím chrápáním. Ssem ale začala přemýšlet, proč tak chrápe a napadlo mě, že nemůže dýchat. Tak jsem mu zkusila sehnat něco proti rýmě, onemocnění mandlí atd, aby měl hezky čistej krk, mandle a nos. Lymphomyosot se to jmenuje mám pocit a po pár týdnech je můj manžel jak vyměněnej :D :)
Kristýna 10:29 16.11.2017
Jojo, to je všechno hezký, ale už vidím jak si můj chlap bude každej den pravidelně "jemně sát jazyk", "tlačit jazykem do zubů" atd :D :D ..ale pěkně mě to jeho chrápání štve. Nejraši bych ho něčím nadopovala :D :D