Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Odborníci odhalili jednoduchý způsob, jak pomoci sobě nebo vašemu partnerovi.

Zbavte se nepříjemného chrápání. S těmito triky to půjde snadno

Chrápání
zdroj: Thinkstockphotos Chrápání
aktualizováno 10.11.2017, 10:10 | 10.11.2017, 10:10 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Odborníci odhalili jednoduchý způsob, jak pomoci sobě nebo vašemu partnerovi.

Chrápání může zkazit spánek nejen vám, ale i vašemu partnerovi. Dokonce někdy dokáže narušit i soužití některých párů. Mnozí s ním bezúspěšně bojují roky. Pokud ho však začnete řešit, váš spánek se zlepší.

 

Existuje naštěstí pár způsobů, jak se ho zbavit. Ne každému funguje totéž, takže se nebojte vyzkoušet více metod. Hlavně to nevzdávejte, spokojený spánek za to stojí.

 

Udržte si vhodnou váhu

 

Nadváha skutečně spouští chrápání. Pokud máte o pár kilogramů více, než je zdravé, tukové tkáně kolem vašeho krku stlačují dýchací cesty a brání přirozenému proudění vzduchu dovnitř a ven.

 

Spěte na boku

 

Pokud máte problém s chrápáním, určitě nespěte na zádech. Pokud máte při spánku rádi tuto polohu, váš jazyk, brada a nadbytečné tukové tkáně se uvolní a brání dýchacím cestám. Proto byste měli spát raději na boku.

 

Vyhněte se alkoholu

 

Na víno před spaním zapomeňte. Alkohol uvolňuje krční a čelistní svaly, a tím zadní část krku trochu povolí. A právě tehdy začínáte chrápat.

 

 

Omezte kouření

 

Kouř z cigaret vám snadno zanese krk i nosní dutinu. Takto se vám bude obtížněji dýchat a jste jen krok od nočního chrápání. Pokud jste silný kuřák, zřejmě již víte, proč chrápete. Snažte se proto kouření alespoň omezit.

 

Dejte si pozor na alergie

 

Pokuste se udržet si nosní dutinu čistou. Pokud jste náchylní na alergie, kupte si antihistaminové tabletky nebo kapky do nosu. Alergie totiž může být klíčovým spouštěčem nočního chrápání.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ženy potřebují spát více než muži. Důvod vás dostane!
Spíte dost? PŘEHLED, kolik spánku potřebujete v jakém věku!
15 jednoduchých triků, které vám vrátí KLIDNÝ SPÁNEK

 

Navštivte lékaře

 

Pokud chrápání přetrvává a opravdu se ho neumíte zbavit, zřejmě je čas navštívit lékaře. Často se to totiž dá vyřešit malým operačním zákrokem. Můžete mít například porušenou nosní překážku. Nebojte se proto jít na preventivní prohlídku.

 

Zkuste jednoduché cviky

 

Brazilští vědci sestavili sérii cviků jazykem, která vám pomůže zbavit se chrápání. Měli byste ji však praktikovat každý den. Zde je rychlý návod:

 

Zatlačte jazyk proti stěně vašich úst a pomalu jej suňte směrem dozadu.

 

Zkuste jemně sát svůj jazyk a opatrně jej tlačte směrem ke stěně ústní dutiny.

 

Zatlačte jazyk proti zubům a pak jím zatlačte na spodní část úst.

 

Otevřete ústa doširoka a vyslovte nahlas hlásku "a".

 

Na závěr pro vás máme ještě jeden zajímavý tip. Pokud si s chrápáním nevíte rady, vyzkoušejte zpívání. Je totiž potvrzeno, že hodiny zpěvu vám rozcvičí ústa, zvednou měkké patro a rozezvučí obličejovou masku, a tak vám dokážou účinně pomoci.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Svaťa 15:29 30.05.2018
a co ten Lymphomyosot ? Zkoušeli jste to někdo. Manželka s tím přišla od sousedky jako že prý zázračnej lék na chrápání.
Simonka 15:25 25.05.2018
nevím jak tomu doma pomoci bez ohrozeni jeho zdravi. Kdo to nezazil, nevi o cem mluvim.
Keshka 13:38 22.05.2018
To jste neslyšeli chrápat mého strýčka!! Chudák manžel, když s ním jezdí na golfy a spí s ním na pokoji :-D Asi to od nás dostane k narozeninám :-)
Miskaaa38 13:48 30.04.2018
To máte dobré. U nás doma řežu pilou já :-D "Dámička v letech" Už jsem z toho nešťastná, protože mi asi spánek nedává co potřebuji.Ráno jsem věčně unavená. Manžel je zatím tolerantní. Ani nevím, jeslti mi vadí, že chrápu anebo že se to směje :-( Zkusím vyzkoušet ten homeo Lympho..něco něco. Pak asi pod kudlu :-((
Radana - Karlovy Vary 16:17 13.04.2018
My zkoušeli všecko možný a jak to dopadlo? Půjde se na operaci jinač to v ložnici psychicky nezvládnu. Všechnyrady dobrý, ale na pendrek. Poslala jsem svojeho na vyšetření a doktor říkal, že jinak než operačně to nepůjde, že to je vrozené, někdo to tak má no.
Monika M. 13:29 10.04.2018
nevím co to je, ale byla jsem u švagrové a taky to má doma. To je jakasi homeopatická móda nebo co. Nechápu.
Nikol Novotná 16:52 09.04.2018
No vidíte, Lymphomyosot se doma neztratí :)
Simča 16:50 05.04.2018
Tak týden jsem to doma prosadila. Teď je zbytek lahvičky pro mě. Budu zdravá já
Nikol Novotná 16:46 22.03.2018
to Simča: zkuste ten Lymphomyosot. Nám to chrápání dost zkrouhlo. Když se manžel bude cukat, tak vám to zbude přinejhorším jako homeopatikum.
Simča 18:05 20.03.2018
To kdyby mi někdo pověděl. u nás v ložnici to je hotové peklo. Bych se vsadila, že to budí i sousedy ale boji se ozvat.
1 2 3 4