Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vydržet u cvičení je občas pěkně náročné. Obzvláště v sychravých podzimních dnech, kdy by člověk nejraději zalezl do peřin a celý den prolenošil u knihy. Naštěstí existuje pár pádných důvodů, díky kterým pro vás bude cvičení radost a zábava.

Ztrácíte motivaci? Máme pro vás pět tipů, jak si zamilovat cvičení!

posilovna 1
zdroj: Thinkstockphotos posilovna 1
aktualizováno 01.10.2017, 00:51 | 01.10.2017, 00:51 | DyA

Vydržet u cvičení je občas pěkně náročné. Obzvláště v sychravých podzimních dnech, kdy by člověk nejraději zalezl do peřin a celý den prolenošil u knihy. Naštěstí existuje pár pádných důvodů, díky kterým pro vás bude cvičení radost a zábava.

Co udělat proto, aby vás cvičení bavilo?


Najděte si parťáka!

Ve dvou se to lépe táhne. A to platí jak v soukromém životě, tak i u cvičení. Zkuste se zeptat své kamarádky, kolegyně nebo třeba sestry, zda by s vámi nechtěla chodit cvičit. Uvidíte, že společně se budete motivovat a podporovat. Navíc se můžete domluvit, že po tvrdé dřině ve fitku se pokaždé odměníte dobrou kávou v přilehlé kavárně. O důvod víc, proč se těšit na příští fitness lekci.

 


Buďte stylová
Chápeme, že outfit je ve fitku druhořadý, ale sama poznáte, že v kvalitním oblečení se vám bude lépe sportovat. Pokud do svého cvičícího úboru zainvestujete, pak se můžete těšit z funkčních tílek, vyztužených sportovních podprsenek nebo pohodlných legínů. Skvělou zprávou je, že sportovní oblečení už není odsunuto na druhou kolej, ale naopak je na něj kladen velký důraz. V obchodech tedy narazíte na stylové topy i barevné kraťásky, které byste si s chutí vzala i mimo fitness centrum.

 

sportovní oblečení
(Foto: Archiv firem)

 

* Pohodlné tílko na cvičení je základ (Nike, 40 €).

* Všechny ženy by měly mít kvalitní sportovní podprsenku (Reebok, 949 Kč).

* Nezapomeňte si pořídit ani stylovou a kvalitní sportovní obuv (Nike, 100 €). 


Co je váš styl?
Nenuťte se do běhu na běžícím páse, když z celé duše nenávidíte běh. Naopak si najděte aktivitu, která je pro vás jako dělaná. Někdo miluje posilování či aerobní cviky, jiný dává přednost józe nebo pilates. Každý je jiný a od toho se odvíjí i styl cvičení. To, že vaše kamarádka miluje spinning, ještě neznamená, že si ho zamilujete i vy. Buďte během cvičení sobec a dělejte jenom to, co vás baví a vyhovuje vám.


ČTĚTE TAKÉ:

HUBNUTÍ a JÁHLY spolu ruku v ruce! Sníží glykemický index a rychle zasytí
Čokolády se nemusíte vzdávat ani při hubnutí. Budete zdravější!
Nemáte čas na fitko? Poradíme, jak efektivně cvičit doma


Změňte prostředí
Sterilní prostředí fitness centra nemusí na každého působit pozitivním dojmem, proto se zamyslete nad tím, jak by měl vypadat prostor, ve kterém by se vám hezky cvičilo. Například mnoho jógových center působí opravdu domáckým dojmem, a to nejen díky tomu, že jsou vymalovány příjemnými barvami a všude svítí svíčky. Podobně začaly smýšlet i fitness centra, která chtějí svým členům přinést něco nového a nevšedního, a tak se v půlce září otevřelo na pražském Karlově náměstí unikátní fitko s názvem John Reer. John Reed Fitness zcela jedinečným způsobem prolíná hudbu, design a fitness, a tak vytváří zcela jedinečné prostředí s klubovou atmosférou. Pravidelně zvaní DJs a live acts hrají hudbu, která se perfektně hodí ke cvičení.

 

John Reed
(Foto: oficiální zdroj)


Pište si záznamy!
Existuje lepší motivace, než vidět své vlastní úspěchy? My si myslíme, že ne! Doporučujeme vám, abyste si o svém cvičení vedli podrobný deník. Každý den si zapsali, co jste cvičili a jak jste se u toho cítili. Nezapomeňte ani na pravidelné vážení a měření. Nemá smysl, abyste se vážili každý den, postačí, když tomu bude jednou za týden. Sami poznáte, že tyto „fitness statistiky“ vás poženou k vytouženému cíli.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lendík 13:59 25.10.2017
Jj super je sehnat si parťáka nebo parťačku. lidí je opravdu dost. Třeba tady - http://zdravi-hubnuti.cz/tema-partak-na-cviceni-do... Já už jsem tam našla parťačku