Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Až pětina žen chodí spát bez odlíčení. Jejich pleť nemůže správně dýchat a může se objevit vyrážka. Naše tipy pro zdravou pleť pomohou problémy vyřešit.

Správné odlíčení: 10 tipů pro zdravou pleť

jak se starat o mladou pleť
jak se starat o mladou pleť
aktualizováno 24.08.2016, 00:11 | 24.08.2016, 00:11 | tn.cz / vac

Až pětina žen chodí spát bez odlíčení. Jejich pleť nemůže správně dýchat a může se objevit vyrážka. Naše tipy pro zdravou pleť pomohou problémy vyřešit.

Přes den děláte vše proto, abyste vypadala dobře. A večer zapomenete na správné odlíčení. Co se stane pak? Odumřelé buňky pokožky mohou spolu s kožním tukem a krémem vytvořit vrstvu, pod kterou pleť nemůže dýchat, je bledá a může se objevit vyrážka.

 

Odlíčení však není žádný problém, stačí se řídit jednoduchými pravidly:

 

1. Oči jako první

Na očích bývá nejvíce líčidel. Proto by měly být odlíčené nejdříve. Nejvhodnější jsou k tomu kulaté tampóny a přípravky, které nedráždí oči.

 

2. Poté odličte čelo, nos a tváře

Začněte čelem a postupujte až k nosu. Průběžně vyměňujte znečištěné tampóny a odličujte tak dlouho, dokud nebude poslední tampón zcela čistý.

 

3. Na čelo a tváře se hodí tampóny s větší plochou

Nejrychleji se tak zbavíte make-upu a nečistot.

 

4. Odličujte i rty

Bakterie a nečistoty zůstávají také na rtech. Způsobují popraskané koutky nebo brzké vrásky kolem rtů. Navlhčeným tampónem setřete líčidlo a nečistoty krouživými tahy po celé ploše rtů.

 

5. Nezapomínejte na krk

Prozrazuje váš věk. Kůže na krku je velice jemná a náchylná k tvorbě vrásek. Větším tampónem proto důkladně odstraníte všechny nečistoty. Postupujte od brady až k dekoltu.

 

 

6. Tampónky vyměňujte dostatečně často

Zabráníte tak opětovnému a zbytečnému zanášení pórů nečistotami ze špinavého tampónku.

 

7. Netlačte na pleť

Dopřejte své pleti jemné a kvalitní odličovací tampóny. Odličujte se jemnými tahy. Vyhnete se podráždění pokožky. Vatové tampóny s mikrovláknem pleť důkladně vyčistí.

 

8. Zvlhčená tvář se odličuje lépe

Dávejte ale pozor, jaké tampóny používáte. Méně kvalitní nedrží pohromadě a zbytečně zanáší pleť vatovými chloupky. Tomu se vyhnete například s vlhčenými vatovými tampony.

 

9. Používejte kvalitní pomůcky pro odličování

Tampóny by se neměly rozpadat a pouštět chloupky. Nejvhodnější jsou tampóny s pevnou strukturou a zároveň jemným povrchem.

 

10. Netrapte pleť agresivními kosmetickými přípravky

Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku bez obsahu alkoholu, který pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího mazu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Katka 15:26 24.08.2016
No já se v tom sice moc nevyznám, ale příadá mi logičtější čistit krk od brady dolů, naopak mi to připadá, jako chodit pozpátku.
Pavlína 08:01 21.04.2011
Chyba! Krk se má čistit od dekoltu k bradě ! Ne naopak !