Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Doma.cz - Nový internetový magazín pro ženy z produkce TV Nova o kráse, lásce, vztazích, módě, receptech, nápadech, dětech, zdraví i televizi

Zdravotní poradna

Zpět k dalším dotazům
Rehabilitace
20.03.2017
Dotaz od:

Kontraindikace pro RHB po amputaci nohy nad kolenem

Dobrý den. V září 2016 jsem přišel o pravou nohu nad kolenem a měl jsem nastoupit na rehabilitaci (protéza) do Ústí n/L. Bohužel mi při výtěrech zjistili bakterii MRSa v nose, takže mě nevezmou. Má někdo zkušenosti jak probíhá rehabilitace v těchto případech?

20.03.2017

Odpověď odborníka

MRSA pozitivita nemůže být vžádném případě důvodem komezení dostupnosti zdravotní péče, tedy ani k odmítnutí hospitalizace, která je jinak plně indikována. Není možné, aby se pacientovi kvůliMRSA nedostalo například rehabilitace. Třicet procent populace je nosičem Staphylococcus aureus (nikoli MRSA). To by nebylo možné vzít do nemocnice každého třetího pacienta.
Nicméně pro ošetřování pacientů s MRSA existují v rámci zařízení jasná pravidla k zamezení přenosu na jiné pacienty. Pokud tedy není příslušné oddělení z technických nebo personálních důvodů tyto podmínky splnit, přijmout vás nemůže. Doporučuji situaci řešit v kooperaci vašeho rehabilitačního lékaře popř. příslušné hygienické stanice s cílem nalézt zařízení, které vás bude schopné přijmout.

uLekare.cz

Zdravotní poradna spolupracuje s odborníky uLékaře.cz