Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mobilní telefon vás může přiblížit k mazlíčkům více, než by se mohlo zdát. Pomocí aplikace můžete komunikovat v kočičině, ovšem některé kočky na ni nereagují zrovna pozitivně.

Aplikace přeloží váš hlas kočkám. Podívejte se, jak funguje

Kočka Zuzanka
zdroj: tn.cz / David Garkisch Kočka Zuzanka
aktualizováno 11.04.2015, 00:05 | 11.04.2015, 00:05 | TN.cz / vbo

Mobilní telefon vás může přiblížit k mazlíčkům více, než by se mohlo zdát. Pomocí aplikace můžete komunikovat v kočičině, ovšem některé kočky na ni nereagují zrovna pozitivně.

V obchodech s aplikacemi se objevila nová aplikace. Slouží jako překladač lidského hlasu do kočičího mňoukání. Analyzuje záznam lidského hlasu a v databázi vybere nejvhodnější mňouky, aby kočka rozuměla, co chcete říct. Krom toho šestnáct nejčastějších zvuků nabízí aplikace v rychlé nabídce.

 

 

Ale některé kočky nejsou z možnosti rozumět tomu, co jim páníčkové chtějí říct, zrovna nadšené. O tom se přesvědčila fotografka Penny Adamsová pracující jako dobrovolnice v kočičím útulku. Penny navštívila svou známou, aby vyfotila její druhou kočku pro charitativní kalendář. Kočky jí ale nevěnovaly pozornost.

 

Tak se Adamsová pokusila zaujmout kočky aplikací ve svém mobilu. Mňoukání přilákalo kocoura jménem Flam. Ten zvedl ocas, přišel k Penny, vycenil zuby a pokusil se fotografce nafackovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kočka Venuše je hříčkou přírody. Má dvě tváře i dvě barvy očí
Jaká je v Česku neoblíbenější kočka? Na exotiku si nepotrpíme
NOVÁ MÓDA: Ženy si pořizují vlkodlačí kočky

 

"Fungovalo to, ale od Flama jsem se dočkala nečekané reakce. Pomalu ke mně přišel a praštil mě do hlavy. Hrozně jsme se tomu nasmáli. Kdo ví, co ta aplikace v kočičí řeči říkala, ale jemu se to určitě nelíbilo," řekla Adamsová Daily Mailu.

 

Při vývoji automatických hlasových překladačů, které by měly mluvenou řeč převádět na jiný jazyk, vývojáři varovali, že stroje nebudou nikdy schopné osvojit si cit pro jazyk. V případě kočičího překladače se to naprosto potvrdilo a sdělení tak zůstalo ztraceno v překladu.

 
21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře