Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co dělat, abychom zmenšili riziko, že se naše děti stanou obětí zločinců?

Pedofilové versus děti! Tyhle zásady bezpečnosti musí znát každý rodič

Vložit video na:

aktualizováno 30.10.2015, 00:51 | 31.10.2015, 00:50 | TN.cz / jox

Co dělat, abychom zmenšili riziko, že se naše děti stanou obětí zločinců?

Moderní technologie jako telefony a tablety nám sice umožňují kontaktovat naše děti prakticky kdy se nám zlíbí, přinášejí s sebou ale i velké riziko, kterému předchozí generace dětí a dospívajících čelit nemusely. Jsou ale také pravidla, která nás učí dodržovat už od dob našich babiček a na jejich důležitosti se pramálo změnilo.

 

1. Víte, kde se vaše děti ve volném čase pohybují?

Chodí si vaše děti hrát ven s kamarády? Poté je dobré mít alespoň přibližně přehled, kde se vaše dítě s kamarády pohybuje. V době mobilů vše vyřeší třeba esemeska.

 

2. S kým chodí vaše dítě ven?

Znáte alespoň nějaké jeho kamarády celým jménem? Víte, kde bydlí? Zjistěte si o kamarádech vašeho dítěte alespoň základní informace.

 

3. Poučili jste děti, jak se chovat k cizím lidem?

To, že si děti nemají od cizích lidí brát sladkosti a nastupovat k nim do auta, zní jako tisíckrát omílaná rada. Právě tak se ale často pachatelé dětí "zmocní." Proto svou ratolest řádně poučte.

 

4. Bezpečnost na sociálních sítích

Účet na Facebooku má skoro každé dítě. Víte ale, že legálně si jej může vytvořit až ve třinácti letech? Pokud tedy už nějaký má, měli byste mu vysvětlit, které věci je vhodné zveřejňovat, které ne, a že ten, který se schovává za profilovkou desetiletého kluka může být ve skutečnosti někdo úplně jiný.

 

5. Dětské portály a seznamky

Tyto stránky jsou sice díky rozpínání Facebooku na ústupu, nicméně dětské herní portály a seznamky pro hledání kamarádů jsou stále ještě útočištěm mnohých zvrhlíků.

 

6. Nevhodný obsah na webu

I na oficiální části webu existují stránky, které by před dětmi měly zůstat skryté. Víte, že na každém smartphonu, tabletu a počítači se dají stránky nevhodné pro prohlížení vaší ratolestí zablokovat? Většinou jde o jednoduchý postup, který může mnohé zachránit.

 

Jakkoli se mohou všechny tyto rady zdát vousaté a tisíckrát omílané, bohužel to nevypadá, že by si je mnoho lidí bralo k srdci. Právě jejich nedodržování se totiž často stává osudovou chybou v kauzách, které z médií slýcháme dnes a denně.

 

Dodržujete výše uvedená pravidla? Jak jinak chráníte své děti před zlými lidmi? Podělte se s ostatními čtenáři do komentářů!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Velký Wezír 17:44 05.12.2016
A co muslimové? Jsou to pedofilové když si berou za manželky 8 leté holčičky?
skarlettka 19:11 17.06.2016
a jak poznám, co je zlý a co hodný pedofil? Navíc jsou dětem často nepříjemní i ti hodní pedofilové. I to jsem zažila.
Janička 17:27 11.03.2016
Myslím si, že hodně dělá i způsob komunikace mezi rodiči a dítěte, jejich vzájemná důvěra. Nemyslím, že každý pedofil je zločinec, ale přece bych byla v každém případě ostražitá. Mnohé věci jdou vysvětlit i poměrně malým dětem a raději riskuji konflikt či směšné situacd než průšvih. Mluvím z vlastní zkušenosti.
quentos 21:35 15.12.2015
přečtěte si o tom něco, než použijete cizí termit... výňatek z diplomové práce Mgr. Karla Žáka na téma pedofilie: "Většina pedofilů se nikdy zneužití dítěte nedopustí. 90 % případů pohlavního zneužití nemají na svědomí pedofilové."
Přestaňte tedy klást rovnítko mezi pedofily a úchyly.
pfrost 17:23 24.11.2015
co pedofil, to zločinec, je pitomost