Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Než se rozhodnete nechat dítě v pokoji samotné, pořádně se rozhlédněte a zkoumejte, jestli si nemůže vaše ratolest sama nějak ublížit. Protože nebezpečí číhá i na místech, která by vás možná nenapadla, připravili si odborníci jednoduchý obrázek, n...

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?

Dítě v nebezpečí - 1
zdroj: YouTube.com Dítě v nebezpečí - 1
aktualizováno 05.03.2017, 00:43 | 05.03.2017, 00:43 | doma.cz

Než se rozhodnete nechat dítě v pokoji samotné, pořádně se rozhlédněte a zkoumejte, jestli si nemůže vaše ratolest sama nějak ublížit. Protože nebezpečí číhá i na místech, která by vás možná nenapadla, připravili si odborníci jednoduchý obrázek, na kterém na malé batole číhá hned 11 různých potenciálně nebezpečných věcí. Najdete je všechny?

Připadá vám, že roztomilému dítěti na obrázku se nemůže nic stát? Pak vás za chvilku odborníci vyvedou z omylu. Děti jsou totiž zvídavé potvůrky, které si zkoumáním okolí mohou pořádně zavařit.

 

Obrázek zveřejněný na britském portálu Daily Mail je hotovou senzací. Rodiče trénují svou pozornost, mladí lidé se připravují na případné hlídání miminek nebo na to, co je čeká v případě plánování rodiny.

 

Fotogalerie

1 / 3 Otevřít fotogalerii

 

"Stačí když dítě necháte samotné jen pár sekund a může se stát neštěstí. Musíte proto myslet na všechno, co může být pro vaši ratolest nebezpečné," upozorňuje odbornice Christine Erskinová.

 

Důležité je myslet zejména na věk dítěte. Pro děti do osmi měsíců, které ještě nechodí, představují nebezpečí jiné věci než pro děti chodící. Pozor by měli podle Christine dávat rodiče zejména na elektrické zásuvky, nebo třeba na nebezpečně visící šňůrky od žaluzií, na kterých by se mohly děti oběsit. Z dosahu děti je dobré odstranit také veškeré drobné předměty, které by mohly spolknout.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Martina 12:51 18.02.2019
Přesně tak opatrnosti neni nikdy dost. Matka má mít oči všude
Seligovar 13:09 29.11.2017
Bože, dejte děti pod skleněný poklop a nic se jim nestane. Naše generace vyrůstala v době, kdy nikdo nehlídal zda nemají hračky ostré hrany, kola kryté řetězy a nebyly mobily. Vše bylo jen na rodičích. Cele dny nevěděli kde lítame a s čím si hrajeme. Lezli jsme po skalách a po stromech, hrabali se v blátě a prováděli různá alotria. A přesto žijeme a jsme zdraví.
Vrátí 11:07 29.11.2017
Tak snad nenechám hlavně takle malé dite samo, to je jasny
Lucie 09:07 18.09.2017
to jsou hovadiny,nikdy jsem nedavala gumu na roky stolu atd,mame v kuchyni skleneny stul,v obyvaku krb a mym detem se v dome nikdy nic nestalo a jako spatna matka si kvuli tomu urcite nepripadam :D
Jana 12:06 24.03.2017
A co ten hořící krb?
Eva 22:20 10.03.2017
A co ostre hrany na konferaku a odkladacim stolku? Televize je volne stojici ne pridelana na zdi.... TV stolek je zatim vysoky.