Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dívky a žena dnes většinou nevyjdou z domu bez make-upu. Jsou díky němu sice krásnější, ale podle nové studie si jeho používáním mohou i dost uškodit.

Líčidla škodí! Látky v nich urychlují stárnutí pleti

make-up
zdroj: Thinkstockphotos make-up
aktualizováno 03.03.2015, 00:49 | 03.03.2015, 00:49 | TN.cz / pet

Dívky a žena dnes většinou nevyjdou z domu bez make-upu. Jsou díky němu sice krásnější, ale podle nové studie si jeho používáním mohou i dost uškodit.

Nová studie, kterou provedli vědci z Washingtonovy univerzity v Saint Louis pod vedením Amber Cooperové, se zaměřila na látky, jež se vyskytují v make-upu, kosmetice a odličovacích přípravcích, které ženy denně používají. Na vzorku 31 500 žen došli k překvapivému závěru.

 

Líčidla mohou ženě přiblížit menopauzu v průměru o dva až čtyři roky, píše deník La Repubblica. I když výrobky kosmetických firem podléhají přísným kritériím, která mají zajistit, aby jejich používání bylo bezpečné, některé látky obsažené v kosmetice mohou urychlit biologické hodiny žen.

 

 

V krvi a moči zkoumaných žen se navíc nachází množství chemikálií jako jsou pesticidy a ftaláty, které se vyskytují i v některých kosmetických přípravcích, například v parfémech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hvězdy bez make upu. Poznáte je?

Děs a hrůza: Z tohoto líčení jde strach

Používáte kosmetiku v těhotenství? Plodu to škodí!
POZOR! Nejnebezpečnější látky v kosmetice
Škodí alkoholy ve vlasové kosmetice?
Největší kosmetické neřesti: Jak si devastujeme pleť

 

"Největším problémem, co se těchto chemických látek týká, je to, že nevíme, co mohou způsobovat v kombinaci," dodala pro NBC News Amber Cooperová. Většina žen se ale kosmetiky nevzdá, určitým řešením by mohlo být třeba používání biokosmetiky. 

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře