Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Před Vánocemi do rodin a k dětem přicházejí Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš dětem naděluje sladkosti, čert uhlí, andělskou úlohou je přinášet dobro. A právě spojení dobra a anděla je v názvu nadace Dobrý Anděl, kterou herec Jan Čenský, moderátoři T...

Čenský, Koranteng, Suchoň jako andělé na Mikuláše

Kristina Kloubková, Lucie Borhyová, Dana Morávková
zdroj: TN.cz Kristina Kloubková, Lucie Borhyová, Dana Morávková
aktualizováno 05.12.2015, 08:00 | 05.12.2015, 08:00 | TN.cz

Před Vánocemi do rodin a k dětem přicházejí Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš dětem naděluje sladkosti, čert uhlí, andělskou úlohou je přinášet dobro. A právě spojení dobra a anděla je v názvu nadace Dobrý Anděl, kterou herec Jan Čenský, moderátoři Televizních novin TV NOVA Rey Koranteng a Petr Suchoň dlouhodobě podporují. Pánové posílili ženskou trojici dobrých andělů Lucii Borhyovou, Kristinu Kloubkovou a Danu Morávkovou.

"Dobrý Anděl, přesně řečeno dobří andělé, pomáhají rodinám s dětmi, kde buď táta, maminka, nebo některé z dětí onemocněli onkologickým onemocněním. Popřípadě trpí jiným vážným, dlouhodobým onemocněním.“, uvádí Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý Anděl a držitel Ceny Arnošta Lustiga 2014.

 

Jan Čenský
(Foto: TN.cz)

 

"V loni jsem se seznámil s Jirkou, kterému nadace pomáhá. Od narození bojuje s nevyléčitelným onemocněním - svalovou dystrofií duchenne. Jirka pochází ze Sezimova Ústí a já jsem dávněji nad městem létal. Teda nejen jako anděl, ale i letadlem,“ usmívá se Rey Koranteng. "Spousta lidí říká jo, já tam taky přispívám. Princip toho, že je nás, dobrých andělů, hodně, je taky určitě povzbuzující,“ dodává moderátor.

Rey Koranteng
(Foto: TN.cz)

 

Televize Nova již třetím rokem spolupracuje s nadací Dobrý Anděl. Letos připravila kampaň se šesti spoty, ve kterých účinkující reálné rodiny a děti, kterým nadace pomáhá. V listopadu se podařilo pomoct 2109 rodinám, kterým bylo rozděleno 10 662 485.45 korun českých.

 

Petr Suchoň
(Foto: TN.cz)

 

Více informací na stránkách www.dobryandel.cz.

 

Dokument nadace Dobrý Anděl, zde: http://bit.ly/1HKojeB
 

 
22 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře