Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hrál ve filmech, které na dlouho dobyly divácká srdce. Objevoval se po boku elitních hvězd. Jeho sláva rostla, byl na dobré cestě podrobit si Hollywood, ale nestalo se tak. Dnes je jen řadovým seriálovým hrdinou. Proč?

Christian Slater: Kde ty jeho zlaté časy jsou?

aktualizováno 20.07.2010, 14:08 | 20.07.2010, 14:07 | Nova.cz

Hrál ve filmech, které na dlouho dobyly divácká srdce. Objevoval se po boku elitních hvězd. Jeho sláva rostla, byl na dobré cestě podrobit si Hollywood, ale nestalo se tak. Dnes je jen řadovým seriálovým hrdinou. Proč?

Hvězdné chvíle zažíval po roce 1991 díky roli v dobrodružném snímku Robin Hood: Král zbojníků s Kevinem Costnerem v hlavní roli. O dva roky později následovala Pravdivá romance, kriminálka podle scénáře Quentina Tarantina, a rovněž herecká spolupráce s Dennisem Hopperem aValem Kilmerem. Díky těmhle filmům si Slater jako rozervaný, ovšem kladný hrdina podmaňoval svět.

 

V roce 1996 přišla další filmová perlička, která zvýraznila jeho slávu – Operace: Zlomený šíp s Johnnem Travoltou. Následovala herecká souhra s Morganem Freemanem ve filmu Povodeň. Pak ovšem začala světla slávy pomalu uhasínat, protože další snímky možná byly vidět, ale nepodařilo se jim komerčně uspět: Šest pohřbů a jedna svatba a 300 mil na útěku, kde opět stanul po boku Costnera a nově Kurta Rusella, komediální krimi Kdo je Cletist Tout, drama Těžký prachy, ani válečný film Kód Navajo s Nicolasem Cagem nebyl kdovíjakým hitem.

 

ČTĚTE TAKÉ
Iva Frühlingová: Modeling mě ukrutně nebaví

Báječná holka Kristen Stewartová je ve vatě - Doma.cz - magazín pro Váš úspěšný den

 

Naopak béčkové Snímky Inkognito a Sám v temnotě, který natočil možná nejhorší režisér všech dob Uwe Boll, byly jeho kariérním funusem. Zkřehlou slávu se mu nepodařilo navrátit ani v roce 2007 chváleným dramatem Byl to tichý muž, kde s ním hráli Elisha Cuthbert a William H. Macy.

 

A tak se Slater přesunul na televizní obrazovky, kde se mu daří sbírat lepší role i vylepšovat vlastní renomé. Televizní projekt My Own Worst Enemy a epizodní výstupy v seriálech Alias nebo Jmenuju se Earl divákům Slatera připomněli jako sympaťáka, jenž má u diváků stále šanci.

 

Jeho herecký talent je nesporný, zřejmě mu jen štěstěna tolik nepřála při volbě filmů. A tak se z vršku sklouzl dolů a ze zdola se opět dostává navrch se seriálem Zapomenutí. Pro hvězdy, které neproslavila jen hezká tvářička, ale na velké role není nikdy pozdě.

 

CHRISTIANA SLATERA MŮŽETE VIDĚT 20. ČERVENCE VE 20:00 NA NOVA CINEMA VE FILMU PRONÁSLEDOVANÝ A TAKÉ VE 21:00 NA NOVĚ V SERIÁLU ZAPOMENUTÍ.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře