Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Michaelu Badinkovou znáte ze seriálu Ulice či z kultovního filmu Jak básníci neztrácejí naději, kde hrála Veverku.

Dokonalá herečka Badinková: Čeká dítě v civilu i v seriálu! ROZHOVOR

Michaela Badinková - 1
zdroj: Jakub Deml Michaela Badinková - 1
aktualizováno 05.11.2013, 09:24 | 05.11.2013, 00:00 | doma.cz/em

Michaelu Badinkovou znáte ze seriálu Ulice či z kultovního filmu Jak básníci neztrácejí naději, kde hrála Veverku.

Teď je herečka těhotná - souběžně se svou postavou z Ulice. Sama o tom podotýká, že je to velmi vtipné. Se sympatickou partnerkou herce Jana Teplého a maminkou tříleté Evelínky jsme si povídali zdaleka nejen o Ulici...

 

Jste dokonalá herečka, těhotná v seriálu i ve skutečnosti. Jak to děláte?
 

Ano, jasně, přesně takhle to naplánuju (směje se). Samozřejmě každý ví, že to tak nejde, že jsou to takové milé životní shody okolností. Všichni máme z toho radost, nejenom moje rodina. Jde to ruku v ruce s prací a nenarušuje to natáčení, a to je to milé a zároveň velmi vtipné.
 

Jenomže vy jste těhotná v civilu a zároveň v seriálu už podruhé...
 

Je to tak. Spíš mi to přijde jako kuriozita. Velmi nás to pobavilo. Můj přítel ani netušil, že už točíme, že jsem těhotná. Jestli to řídí někdo shůry, tak se asi velmi baví. Lidé říkají, že to je neuvěřitelné. Slýchám i poznámky typu, že pečlivě dodržuji scénář.

 

Fotogalerie

1 / 7 Otevřít fotogalerii

 

Nadřízení vás musí milovat.
 

Jistě, myslím, že mě milují i pro jiné věci (směje se). Rozhodně máme velmi dobré vztahy, tohle je jenom třešnička na dortu.
 

Jak se těší Evelínka na sourozence?
 

Velmi se těší. Myslím, že ještě vůbec netuší, co ji čeká, ale vymýšlí pořád nějaká jména, přijde, jestli by se sestřička nemohla jmenovat třeba Glorie podle hrošice z Madagaskaru (směje se). Máme takové hezké období. Jméno zatím nevíme, doufám, že kolem Vánoc mě něco osvítí.

 

PSALI JSME:

Okatá Jana Stryková čeká miminko. Otěhotní i sestřička Kateřina?

Marta Jandová: Budu mít ještě jedno miminko! ROZHOVOR

Barmanka z Ordinace Irena Máchová se těší na miminko! ROZHOVOR

 

V Ulici hrajete od začátku, jste tam osm let.
 

Ale měla jsem rok a půl pauzu, když jsem byla těhotná s Evelínkou. Vedle Ulice hraju i divadlo, mám za sebou spoustu divadelních premiér, Ulice je další stánek, kam chodím a jako herečka se cvičím před kamerou. Je to pro mě naplňující a obohacující práce, jsem za ni ráda, je nejvíc vidět, protože je to televize. Dělám spoustu jiných projektů, na které není tolik vidět, ale to mi nevadí, dělám to pro to, abych se rozvíjela ještě jinak.
 

Jako úspěšná žena máte možná obavy, že by vás dvě děti mohly brzdit v kariéře...
 

Samozřejmě ty myšlenky člověka napadnou, zejména když jsem čekala první dítě, Evelínku. Paradoxně pár měsíců po porodu jsem, co se týče divadla, dostala šest nebo sedm nabídek na krásné titulní role, ale musela jsem je odmítnout, protože jsem chtěla být doma. Není to tak, že porodem něco pro herečku končí. Možná to tak bylo předtím, ale v téhle době spíš jde o to, určit si priority: jestli chci do toho kola hned zase vstoupit, nebo se chvíli věnovat rodině. Ty věci přijdou zase jindy a jiné. Roli matky beru tak, že mě obohacuje, že patří do mého života, a práce vždycky nějaká bude. Nechávám to plynout, věřím - neříkám že na osud - ale že věci, co mě mají potkat, stejně přijdou. Možná že se tak jenom chlácholím, ale pomáhá mi to (směje se).
 

Jak jste se s partnerem Janem Teplým vlastně seznámili?
 

Seznámili jsme se před deseti lety v divadle, seznámila nás Tereza Kostková, která ho dovedla na naši premiéru, a tak jsme si padli do oka. Herci se jinde než v divadle snad ani neseznamují (směje se), protože jinde vlastně nejsme.

 

Michaela Badinková - 6
(Foto: Jakub Deml)

 

V Ulici jste si dopřála nádhernou svatbu, ta ovšem ve skutečnosti nebyla.
 

Ani pro jednoho z nás to není důležité, nijak to nepotřebujeme. Ale asi k tomu dojde, hlavně z popudu setkat se s přáteli... datum nemám, ani vizi, spíš se nám bude muset chtít.
 

Evelínka je dcera dvou herců, její budoucnost je tedy předem daná, nemyslíte?
 

Jé, tak to ne. Doufám, že bude mít i jiný záběr. Talent se u ní projevuje, to je v genech, to se nedá změnit, ale myslím si, že její příběh může být úplně jiný. Vidím, že ji bude zajímat tanec, hudba, všechny ty kroužky jí dopřeju, snad jí bude stačit se v tom jen vyžít a bude se zajímat i o něco jiného. Rozhodně z ní herečku vychovávat nebudu (směje se). To ani nejde. To musí mít ona ten tah na branku, aby to všechno pak ustála i v dospělosti. Cestičku jí dláždit nebudu.
 

Vaše rodina je daleko, kdo vám pomáhá s hlídáním?
 

Zvládáme to s Honzovou rodinou. Honzova maminka je bezvadná, i sestra, babička, teta. Navíc Evelínka chodí od dvou let dvakrát týdně do soukromé výborné školky, je tam nadšená. Kdyby to tak nebylo, zvažovala bych, kolik práce si nabrat. Když vím, že je v láskyplné péči, pak i já jako matka ji snadněji opouštím.
 

V Ulici trpíte těhotenskými nevolnostmi, jak se cítíte mimo seriál?
 

Mně je fantasticky. Nemám žádné psychické ani fyzické výkyvy, jen mi roste bříško. Stejné to bylo, když jsem čekala Evelínku.

 

Michaela v roli učitelky Lenky z Ulice:

 

Fotogalerie

1 / 18 Otevřít fotogalerii

 

A tehdy jste se těhotenských kilogramů zbavila rychle?
 

To úplně ne. Mám kámošky, na kterých po dvou měsících nebylo vidět, že rodily. Mně to trvalo víceméně rok. Když jsem si chtěla hlídat stravu, bylo to k ničemu. Tak jsem to nechávala být, a najednou koukám: Á, mám o tři kila míň. Pak zase dva měsíce nic... Samo se to regulovalo, i kvůli mlíku, dlouho jsem kojila. Věděla jsem, že rok nechci pracovat, byla jsem v klidu a věřila jsem (směje se), že se pak vejdu do kostýmu.

 

PSALI JSME:

Sexy Alice Bendová: Konečně mám opravdového chlapa! ROZHOVOR

JAK BYDLÍ SLAVNÍ aneb Na návštěvě u Míši Noskové ze SuperStar
 

V jídle jste na sebe přísná, jste, pokud vím, vegetariánka.
 

Je jasné, že podle toho, co jíme, i vypadáme, a jsme, nebo nejsme zdraví. Ale miluju sladké, takže hřeším... Maso jíst nemusím, nechutná mi, nejedla jsem ho asi deset let, pak jsem se vrátila k rybám. Snažím se jíst zdravě a vařit doma pro malé dítě zdravě, ale před deseti lety jsem přes den jedla bagety (směje se), protože ve škole nebylo nic jiného a neměla jsem čas si vyvařovat. Jím zeleninu a ovoce každý den, místo cukru používám med a agávový sirup, zajímám se o detoxikační novinky, zobu semínka.

 

Michaela Badinková - 4
(Foto: Jakub Deml)

 

Jako velmi mladá jste odešla z rodného Slovenska do Prahy, to musela být ale velká odvaha...
 

Ano. Ta odvaha byla spojená s věkem. Bylo mi osmnáct a nevěděla jsem, do čeho jdu (směje se). Udělala jsem to, a pak jsem se s těmi věcmi musela poprat. Osamostatnila jsem se, začala si víc vážit toho, co pro mě dělají rodiče, uvědomila jsem si, že to není samozřejmost. Naši vždycky říkali: Vypínej světlo, šetříme. To člověk nemůže pochopit, dokud tu elektřinu nezačne platit. Byl to dobrý životní krok.
 

Ale asi to nebyla procházka růžovým sadem.
 

Práce nebyla, člověk se hledal, jestli vůbec bude dělat herectví. Rozjezdy jsou těžké, ještě v zemi, kde člověk nejenže nikdo nezná, ale nemá ani ty přirozené kontakty, které vznikají během studia. Byla jsem od všeho odstřihnutá, ale moje víra a chuť dělat tu práci byla silnější než strach a pochybnosti. Takže jsem vydržela (směje se), a pak věci přišly ve správný čas.
 

Tvrdohlavá žena.
 

Jinak to nejde, jinak v branži nevydržíte. I kolegové, které mám kolem sebe, jsou velmi silné osobnosti, protože ta práce není lehká, je plná odmítání. Kdo to neustojí psychicky, ten nevydrží.
 

Kolikrát jste si řekla: Končím, už nemůžu?
 

Několikrát. Přesto jsem nikdy neměla pocit, že s tím úplně praštím. Spíš paradoxně po porodu Evelíny...
 

Ale to jste byla přece v nejlepším.
 

Ano. Ale právě že jsem se dotkla úplně jiných věcí, přes mateřství jsem se dotkla svého ženství a najednou jsem zjistila. že nemám potřebu - teď to řeknu v uvozovkách - exhibovat, předvádět se, stoupnout si před lidi. Najednou jsem objevila křehkou stránku své osobnosti. Říkala jsem si: Nemám potřebu jít se vystavovat, teď to říkám hodně ošklivě, práce herce je krásná, dotýká se krásných textů, ale to je jedna stránka. Druhá stránka je vnitřní investice, to, jak se člověk obnažuje. Najednou jsem zjistila, kolik energie mi vlastně bere. A tu jsem si chtěla šetřit pro dítě, pro rodinu... Po roce mě začali zase tahat do divadla, otěhotněly jiné kolegyně... Velmi se mi nechtělo, ale dneska jsem ráda, protože mě to vytrhlo z mateřské letargie. Jsou v životě nejrůznější fáze a je dobré jít s nimi, ne proti nim.
 

A teď přijde další fáze - další dítě.
 

Bude to zase něco jiného. Všichni mi říkají: dvě děti je úplně něco jiného než jedno dítě. Tak jsem zvědavá, co to znamená (směje se). Bude to asi jiné, i tohle těhotenství si užívám jinak než to s Evelínkou. Tehdy měl člověk celý den pro sebe, mohl se hýčkat, celý den si snít. Teď nemám čas celý den si snít, kvůli Evelínce je všechno akčnější. Možná i návrat do práce bude jiný než s Evelínkou, kdy jsem vystupovala z obrovského kolotoče a fakt jsem si potřebovala odpočinout. Teď nemám pocit, že jsem tolik unavená z práce, protože si ji držím na určité hladině, abych to zvládla s Evelínkou. Měním se a mění se i moje názory.
 

Rodinu máte daleko, jak nesou to odloučení oni?
 

Můj odchod do Prahy, to byla pro mámu lekce, bylo jí hodně smutno, protože to už je fakt dálka. Jsme ovšem ve velmi úzkém kontaktu, jezdíme tam skoro každý měsíc, aby babička s dědečkem viděli Evelínku. Ale vždyť mě to taky čeká, bude mi třeba padesát a najednou děti budou pryč...

 

Michaela Badinková - 3
(Foto: Jakub Deml)

 

 
32 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

natalie 09:39 07.11.2013
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jaké časopisy si nejvíc kupujete? Já teď ve stánku objevila nový časopis Moje šťastná hvězda a za ty penízky fakt dobrý. Znáte ho někdo? Hlavně tam není tolik reklam, tak si dobře počtu.