Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Půvabnou herečku Ivanu Jirešovou znáte nejen ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale také z show Tvoje tvář má známý hlas. Jak se vlastně Ivana dostala k herectví? A jak si užila natáčení Tváře?

Ivana Jirešová prozradila, které scény má na natáčení Ordinace nejradši! ROZHOVOR

Ivana Jirešová - 1
zdroj: Profimedia Ivana Jirešová - 1
aktualizováno 05.04.2017, 00:19 | 05.04.2017, 00:19 | doma.cz

Půvabnou herečku Ivanu Jirešovou znáte nejen ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale také z show Tvoje tvář má známý hlas. Jak se vlastně Ivana dostala k herectví? A jak si užila natáčení Tváře?

Chtěla jste být herečkou už od malička?  
Být herečkou bylo mým snem od první třídy, když jsem začala chodit na dramaťák a učila mě výborná paní učitelka. Byl to pro mě svět fantazie a hry. Ani jsem si nedovedla představit, že bych byla někdy v televizi, jen jsem si chtěla "hrát". V divadle jsem začala hrát po škole, ve dvaceti a moje první televizní role byla, když mi bylo šestnáct. Hrála jsem múzu Jiřímu Sovákovi.


A jak jste se dostala do Ordinace?
Do Ordinace jsem se dělala klasický casting. Bylo to před 12,5 lety, když seriál začínal.


Je natáčení Ordinace náročné? Jak probíhá? 
Záleží na režisérovi, kolikrát nás nechá obraz točit. Někteří jsou shovívaví, povede se nám to třeba napodruhé nebo napotřetí, ale byli i tací, se kterými jsme jeden obraz jeli třeba desetkrát. Během dne se natočí kolem 15 obrazů, každý má průměrně dvě stránky textu. Ve dvanáct je půlhodina na oběd a pak se frčí dál. Vždy jsou to dvanáctihodinovky. Někdy je to opravdu náročné. A pokud točím všech těch patnáct obrazů, musím se učit minimálně natřikrát. Prvních 40 minut si to jen čtu a učím se, pak si dám pauzu a znovu a znovu.

 

Ivana Jirešová
(Foto: TV Nova)


Máte ještě někdy před natáčením trému?
Po tak dlouhé době už ne. Jen ve výjimečných případech, kdy jsem hodně unavená a máme točit těžkou scénu, cítím velkou zodpovědnost odehrát ji co nejlépe, protože na to není moc času.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Adrian Jastarban: Do mého vesmíru se už nic nevejde ROZHOVOR
Michaela Badinková: Běhám ráda, i když nejdřív je to spíš chůze ROZHOVOR
Jana Plodková: Nepotřebuji zdůrazňovat ženské tvary oblečením ROZHOVOR


Zasmějete se s ostatními na place?
Když točím s Petrem Rychlým, tak dost často. On se neustále předvádí a pak mě viní, že já jsem bláznivá, protože se směju. Jinak všichni máme rádi natáčení společných oslav, kde jsou stoly plné jídla a máme na všechno čas.

 

Co máte s postavou Lucie společného?
Lucii mám ráda, protože je pohodová, přímočará a snaží se lidem pomáhat a je zábavná. Někdy si na ni ve svém reálném životě vzpomenu a v tu chvíli se všechny problémy jeví pozitivněji.

 

Celý rozhovor s herečkou Ivanou Jirešovou si můžete přečíst zde.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře