Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když Kate Middleton opustila brány nemocnice i se svým prvorozeným synem den po porodu. Přesto byl svět šokován, že ukázala bříško, které jí zůstalo. Je to běžná věc u všech žen, přesto jako by to bylo tabu.

KATE: celebrita, která ukázala bříško! Proč je to tabu?

Kate
zdroj: isifa.com Kate
aktualizováno 26.07.2013, 11:34 | 26.07.2013, 00:00 | doma.cz/kk

Když Kate Middleton opustila brány nemocnice i se svým prvorozeným synem den po porodu. Přesto byl svět šokován, že ukázala bříško, které jí zůstalo. Je to běžná věc u všech žen, přesto jako by to bylo tabu.

Proč je svět šokován Katiným bříškem? A proč ženám zůstává mnohem déle než jen pár dní po porodou? Většina žen ztratí jen zhruba 5, 5 kilogramů v průběhu porodu, včetně dítěte samotného, placenty a plodové vody. Část tekutiny ale přebývá pořád uvnitř a bříško má tvar jako při těhotenství.

 

Za těhotenské břicho i po porodu může u některých žen také rozestup břišních svalů, který se utvořil v těhotenství. Bříško se většinou samo několik týdnu po porodu vrátí zpět do původního stavu. To platí zejména u žen, které stejně jako Kate měly vždy břicho ploché a vypracované. Svoji roli v tomto hrají i geny a také to, jak moc žena během devíti měsíců přibere.

 

Kate - 3
(Foto: isifa.com)

 


Ačkoli je bříško u maminek obvyklou věcí většina slavných se ho snaží zakrýt. Své tělo ukazují až je opět stejné jako před těhotenstvím. Jako by bylo ukazování bříška po porodu tabu. Slavné ženy popírají poporodní břicha jako by měly pocit, že je to něco špatného.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Krásná Kate: Takhle se z holčičky stala vévodkyně!

Jak by vypadala princezna Diana jako babička a jaká by byla?

První dny Kate a malého prince: slzy dojetí a možná i bezradnosti

Kate zahalí své královské miminko do luxusu! Podívejte se, jak vypadají dupačky za 3000 Kč!

 

Modelka Victoria Secrete Miranda Kerr předváděla své dítě i to, jak o něj pečuje, ale nechtěla se ukázat od pasu dolů. Bříško po porodu nemá u snímků celebrit prostě co dělat. Tím, že je břicho po porodu skryto, mají lidé pocit, že se celebritám daří velmi rychle zhubnout veškerá nabraná kila či dokonce že mají nějaký zázračný způsob, jak se poporodnímu bříšku vyhnout.
 

Podívejte se, jak po porodu vypadaly světové celebrity:

 

Fotogalerie

1 / 9 Otevřít fotogalerii

 

Proč je ta část mateřství, kdy mají ženy po porodu stále bříško tabu? Je to, jako kdybychom chtěli ocenit tělo ženy jen, když je těhotná, anebo pozoruhodně štíhlá. Jako by nic mezi tím neexistovalo. Spousta žen se potom se svým bříškem po porodu trápí a mají pocit, že selhaly, jelikož celebrity a modelky kolem nich ukazují, že jsou hned po porodu krásně štíhlé. Je to od celého světa netolerantní snažit se ukrýt skutečný proces u všech maminek, který nekončí porodem.
 

 

Kate se nestyděla ukázat, že je žena jako každá jiná. Šaty, ve kterých opouštěla nemocnici, jí návrhářka Jenny Packham ušila na míru. Je tedy nad slunce jasné, že Kate ukázala bříško úmyslně. Kate se cítí jako manželka a matka a nebojí se to ukázat celému světu. Kéž by více žen myslelo právě takovým způsobem!
 

Kate ukázala poprvé dědice trůnu:

Fotogalerie

1 / 24 Otevřít fotogalerii

 

Čtěte také:

Chcete popřát malému princi OSOBNĚ? Umožníme vám to! Napište mu vzkaz!

 

 

 

 

 

 
70 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

marie 21:54 26.07.2013
JE ÚŽASNÁ! 24hodin poporodu jsme NIKDY ŽÁDNOU celebritu neviděli!
Jana 21:12 26.07.2013
Děvčata, jsem ráda, že se tak pěkně shodujeme. Toho pána, co nutil svoji manželku po porodu cvičit, bych nechala viset za jistou část těla v dnešních vedrech minimálně 3 dny a to jsem člověk mírumilovný a citlivý.
Lena 20:21 26.07.2013
Jak by taky mohla mít 24 hodin po porodu ploché břicho? Takové nápady může mít snad jen ten, co věří na čápa. Přijde mi, že podobné kecy vypouštějí jen závistivé zamindrákované kravky.
bobina5185 18:00 26.07.2013
Má známá měla samozřejmě po porodu bříško - ono to chvíli trvá, než se děloha dostaně do původní velikosti. Ale její manžel, zřejmě pod vlivem médií, jí tvrdil, že je prostě tlustá a nutil ji (v šestinedělí!) tvrdě cvičit břišní svaly. Výsledek? Odvezli ji s prudkým krvácením a zachránili jí život jen taktak!
Pipa 16:10 26.07.2013
Zdravý rozum zůstává stát nad bulvárními výroky typu "má břicho", "má celulitidu" atd..., proto není radno se jimi vůbec zabývat, jinak hezky vysvětleno, ovšem ne pro Ty kteří se nechávají touto "mediální masáží" vymývat mozek a nejraději by se rozmnožovali někde v umělé líhni aby měly vždy a pouze ploché bříško :-(
Jana 08:47 26.07.2013
Na 100% souhlasím s paní Evou.
eva 08:04 26.07.2013
Proč to bříško ukázala to je jasné. Je na rozdíl od zejména českých "celebrit" normální a inteligentní. Prostě po porodu dítěte, které mělo skoro 4 kg, je to normální a navíc, odchází den po porodu. Některé ženě se vrátí do původní polohy brzy, jiné déle. Já, česká nicka, jsem to měla taky tak. Až na to, že se mi až zas tak moc nevrátilo. Pořád lepší, než když naše paní Volopichová se nechá fotit "jako" s dětmi a přitom pózuje a prosazuje hlavně sebe sama.
Snad se konečně z toho podivného světa přetvářky a nepřirozenosti vrátíme na zem. Přeju to všem.