Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V sobotu proběhl v pražské Zoologické zahradě křest žirafího kluka Vincka.

Lucie Borhyová v pražské Zoo pokřtila žirafí mládě

aktualizováno 12.03.2012, 12:01 | 12.03.2012, 11:58 | TN.cz / hop

V sobotu proběhl v pražské Zoologické zahradě křest žirafího kluka Vincka.

Kmotrou mláděte, kterému jste vybrali jméno prostřednictvím serveru TN.cz, se stala oblíbená moderátorka Televizních novin TV Nova Lucie Borhyová.

 

Lucka přinesla Vinckovi koš plný žirafích pamlsků a sama mládě nakrmila. Pozdravit usměvavou moderátorku přišel i otec Vincka - samec Johan.
 

Vincek
Otec Vincka Johan se přišel podívat, jaký dárek jeho potomek dostal.

 

Vincek nebyl z reportéru a cvakání fotografů ani trochu nervózní, na popularitu je totiž zvyklý. Aby ne! V přímém přenosu zpravodajského portálu TN.cz sledovaly jeho příchod na svět tisíce lidí!
 

PODÍVEJTE SE NA VINCKŮV PŘÍCHOD NA SVĚT ZDE
 

A právě na našem serveru vybírali diváci a čtenáři ze tří jmen. Ve hře byl Arpád, Mojmír a Vincek. Přestože v zoo preferovali Arpáda, s přehledem zvítězil Vincek, který získal nejvíc ze sedmi tisíc hlasů.
 


 

Matkou žirafího samečka Vincka je šestnáctiletá samice Eliška, která se narodila 6. 10. 1995 v Zoo Praha. Tato samice přivedla na svět již pět mláďat, z toho tři v přímém přenosu před kamerami. Prvního Jiříka v dubnu 2009 a druhého Joela v říjnu 2010.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Otcem novorozené žirafky je chovný samec Johan, který se narodil v holandském Rhenu, do Zoo Praha však přišel v roce 2004 z francouzské Thoiry.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře