Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávna smrt legendárního zpěváka Karla Gotta zasáhla celý český národ. Zůstaly tu po něm ale jeho nesmrtelné hity i řada mouder.

Nejkrásnější citáty Karla Gotta: O práci, optimismu i radosti ze života

Karel Gott
zdroj: Profimedia, Getty Images Karel Gott
aktualizováno 13.10.2019, 00:00 | 13.10.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Nedávna smrt legendárního zpěváka Karla Gotta zasáhla celý český národ. Zůstaly tu po něm ale jeho nesmrtelné hity i řada mouder.

Krom slavičího hlasu byl „Zlatý hlas z Prahy“, obdařen i výbornými rétorickými schopnostmi a čirým optimismem. V dnešním článku jsme si pro vás připravili 5 slavných citátů, které vystihují jeho moudrost a lásku k životu.


„Žij život pro jistotu na plné pecky každý den.“


I přes vyšší a věk a těžké nemoci, které Karla Gotta v posledních letech provázely, nikdy nepřestal veřejně vystupovat a snažil se žít naplno každý zbylý den. Klacky, jež mu život házel pod nohy, přeskakoval se svou láskou Ivanou a čtyřmi dcerami, Charlotte, Nelly, Lucií a Dominikou.

 

 

Karel Gott, Charlotte Ella Gotová, Nelly Sofie Gottová
(Foto: Profimedia)


„Peníze nejsou všechno… Jsou tady ještě zlato a cenné papíry.“


Ačkoli si zrovna sám Mistr nikdy na nedostatek peněz stěžovat nemohl, bylo mu jasné, že ty nejdůležitější věci, jako zdraví štěstí a lásku, si za ně koupit nedokážeme.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Nemoc, která zabila Karla Gotta: Co musíte vědět o akutní leukémii?
TEST: Co (ne)víte o Karlu Gottovi?


„Když mě někdo nechce vysílat, najdu si k posluchačům jinou cestu.“


S tímto souvisí jeho další citát, kde tvrdí, že: „ Kdo se nesmíří s realitou a vývojem doby, musí skončit.“ To, že některé hudební stanice odmítaly vysílat jeho písně, nebral zpěvák jako prohru, ale naopak jako motivaci pro to hledat jiné cesty a způsoby, díky kterým by si své příznivce udržel a našel mnoho dalších.


„Nikdy jste mě neslyšeli, že bych si stěžoval.“


Nepříjemnosti i nástrahy, které na zpěváka během jeho působení číhaly, přečkával s úsměvem na tváři. Jeho nezdolný optimismus dodával a stále dodává sílu mnoha lidem.

 

Karel Gott
(Foto: Profimedia)
 


„Tentokrát jsem to opravdu nečekal…“


Všechny zpěvákovi úspěchy a výhry nikdy nezpůsobily to, že by Karel Gott zpychl, a tak zůstával celý život udiven nad všemi poctami, kterých se mu dostávalo (a ne pomálu). Nic nebral, jako samozřejmost a moc dobře si uvědomoval, že tvrdá práce přináší zasloužené ovoce.


Jaký citát máte od Mistra rádi vy? Podělte se o něj v komentářích!

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře