Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Televize Nova slaví 25 let. Za čtvrt století své existence ovlivnila generace diváků, dala jim tisíce hodin zábavy, smíchu, napětí, dojetí i pocity štěstí. Příběh první české soukromé celoplošné televize začal v roce 1994 a brzo se stala jedničkou...

NOVA slaví 25 let: Pojďte s námi na procházku její historií

25 let TV Nova
zdroj: Nova.cz 25 let TV Nova
aktualizováno 04.02.2019, 13:37 | 04.02.2019, 13:37 | doma.cz

Televize Nova slaví 25 let. Za čtvrt století své existence ovlivnila generace diváků, dala jim tisíce hodin zábavy, smíchu, napětí, dojetí i pocity štěstí. Příběh první české soukromé celoplošné televize začal v roce 1994 a brzo se stala jedničkou ve sledovanosti. Pojďte s námi na procházku její historií.

TV Nova zahájila vysílání 4. února 1994 v sedm večer přímým přenosem z Národního muzea v Praze. O půl osmé začaly první Televizní noviny, poté následovalo dnes už klasické schéma, čili Sportovní noviny, jak jinak než s Pavlem Poulíčkem, a nechybělo ani Počasí.

 

V devadesátém čtvrtém roce byla Nova doslova nabita budoucími hvězdami. Před kamery nastoupila televizní esa jako Rey Koranteng, který začínal v Počasí nebo investigativci Josef Klíma a Radek John. Na obrazovce se objevili také Petr Rychlý a Bára Štěpánová se zábavnou show Ptákoviny.

 

Málokdo ví, že jméno televize mají na svědomí diváci. Z tisíce tipů byla vybrána právě Nova. Paní, co název vymyslela, dostala tisíc dolarů. A jak to vypadalo v dalších letech? Jak se Nova stala nejsledovanější českou televizí? A jaké byly její největší hity? To najdete v podrobné časové ose.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře