Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S Patricií Solaříkovou o natáčení choulostivých scén v Ulici, o hereckých snech, změně účesu a údajné nadváze...

Patricie Solaříková: Hubnout nechci, konečně mám prsa! ROZHOVOR

Patricie Solaříková - 5
zdroj: Jakub Deml Patricie Solaříková - 5
aktualizováno 06.03.2013, 22:42 | 06.03.2013, 00:00 | doma.cz

S Patricií Solaříkovou o natáčení choulostivých scén v Ulici, o hereckých snech, změně účesu a údajné nadváze...

Patricie Solaříková neboli Tereza Jordánová ze seriálu Ulice působí stále jako holčička. Herectví miluje, i když o něm vlastně jako malá nesnila. Ráda by u něho zůstala, pokud to bude možné. Patricie má ráda kočky, psy, koně, cestování, asijskou kuchyni. Nenávidí třeba jen pomyšlení na to, že někdo týrá děti nebo zvířata... S Terezou Jordánovou ji nespojujte, prý je úplně jiná...

 

Není pro vás účinkování v Ulici osmým rokem přece jen už trochu stereotyp?

 

Každá práce je svým způsobem stereotyp, ale u herectví je výhoda, že pokaždé hrajete něco jiného, pořád hrajete jiné situace, takže to stereotyp nemůže být, i kdybyste chtěli.

 

Čím teď žije vaše Terezka Jordánová v Ulici ?

 

Jako Tereza v Ulici žiju hlavně bakalářkou, protože točíme nějaký březen duben, blíží se bakalářka a státnice, takže nejvíc je to o škole plus je Tereza velkou podporou pro svoji nejlepší kamarádku, která prožívá těžkosti v milostném životě.

 

Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

HVĚZDY POSEDLÉ TAJEMNEM: Monika Absolonová kartám věří

"Tatínkova holčička" Berenika Kohoutová: Při milostných scénách se musím opít

Inna Puhajková o seznámení s Jágrem a zástupech ctitelů

 

Jak vypadá váš milostný život v Ulici?

 

Moje láska se momentálně fláká někde v Iráku, cestuje po světě a já už jsem ho neviděla asi půl roku, jenom přes skype, takže tam ta láska tak úplně nekvete (směje se). Sama nevím, jak to bude, nechám se překvapit stejně jako diváci.

 

A čím žije Patricie v reálném životě?

 

Paradoxně úplně tím samým, což je bakalářka a státnice. Mně se to tak sešlo, přestože Tereza je mladší. Po maturitě jsem se dva roky tak nějak rozhodovala, co dál, než jsem si vybrala tu správnou vejšku, takže se nám to sjednotilo s Terezou, já už taky prožívám rozruch a stres okolo bakalářky a státnic. Začínám z toho mít opravdu strach, ale je to součást studia.

 

Stojíte na vlastních nohou, uživíte se?

 

To jo, to já se živím sama už nějaký ten pátek. Ale zas neplatím nájem, protože pořád bydlím v baráku s rodiči, máme rodinný třígenerační barák, kde bydlíme babička, dědeček, máma, táta a já se ségrou. Takže mi odpadá ten nejzávažnější náklad.

 

Co prozradíte o sestře?

 

Sestra je o dva roky starší, bude už brzy lékařkou, teď je v šesťáku, taky ji čekají státnice. Mně by se líbilo být lékařkou, ale opravdu na to nemám mozkové buňky a kapacitu. Nejsem moc studijní typ. Navíc omdlívám, když mi berou krev. Pitevna je taky zážitek, ségra měla období, kdy chodili na pitevnu skoro každý den, s oblibou mi vyprávěla historky (směje se)... A se svojí krátkodobou pamětí se dobře učím na zkoušky, jakmile je však udělám, tak už to v té hlavě zase není. Stejně jako když natočíme obraz, jakmile se řekne, že je to hotový, text už nezopakuju, protože to automaticky vyhazuju.

 

Patricie Solaříková - 6
(Foto: Jakub Deml)

 

Odmlouváte pánům režisérům?

 

Ne. Zásadně neodmlouvám, protože pan režisér a maminka mají vždycky pravdu.

 

A kostymérkám?

 

No to už je trochu horší (směje se). Odmlouvání není úplně to správné slovo, spíš je to založeno na diskusi. Musím říct, že šatník, který nosí Tereza, je úplně odlišný od mého stylu. Mám tam spoustu kousků, které bych si v civilu na sebe nevzala, ale nemyslím to špatně. Beru to tak, že to je ta postava, to k ní patří, ona se takhle obléká. Nechci do ní vnášet svůj styl, to není moje práce, nemíchám se do toho.

 

Tereza Chlebovská Poznáte krásnou modelku? Nápověda: Vyhrála Českou Miss

 

V čem dalším se ještě lišíte?

 

Vždycky říkám, že mám s Terezou společný jen obličej, jsme opravdu úplně jiné. Ona za prvé je o dva roky mladší a já rozhodně nejsem taková paní Rozumná a paní Chytrá jako je ona. Nemíchám se lidem do věcí, pokud mě o to nepožádají, a občas radši ani když mě požádají.

 

Hodně se mluvilo o vaší odvážné „uliční“ milostné scéně – jak na ni vzpomínáte?

 

No tak… točil to pan režisér Dušan Klein, spoléhala jsem na jeho odborné oko, profesionalitu a letité zkušenosti, takže mi bylo jasný, že to nebude s prominutím žádné porno (směje se), nehledě na to, že to běží v půl sedmé večer. Myslím si, že to bylo udělané hezky, při svíčkách, v podstatě tam nebylo žádné světlo. Pan režisér vyhnal z placu všechny, kteří tam nemuseli vyloženě být, a bylo to v pohodě. Tohle k tomu prostě patří. Nesvlíkat se za všech okolností, ale když to tam má svůj význam, tak to musíte podstoupit.

 

Jaká byla vaše první seriálová scéna, která vám připadala poměrně odvážná?

 

Nejostřejší scéna byl pokus o znásilnění, to jsem musela podstoupit už ve druhé nebo třetí sezóně. David Vobořil hrál v uvozovkách násilníka plus tam byli ještě další dva kluci, kteří mě drželi, musím říct, že jsem měla i pár modřin. Ale když chcete, aby to vypadalo reálně, opravdu se musíte trochu prát. Když oni budou dělat: Jé, opatrně, pozor abychom ti nic neudělali… tak to bude vidět. Bylo to drsný, točilo se to na záchodech ve škole. David mi pak řekl: Ty jo, promiň (směje se). Byli jsme oba vyklepaní, člověk se do toho musí emočně trochu položit a to se nutně promítne na psychice.

 

Patricie Solaříková - 4
(Foto: Jakub Deml)

 

Kdo všechno natáčení takových scén přihlíží?

 

Režisér nemůže vyhnat všechny, někdo to musí natočit, pár lidí na place vždycky musí být. Ale když je to nějaká jo odvážná scéna, kdo tam vyloženě nemusí být, tak tam není. U znásilnění nás bylo na tom záchodě jenom pár, vlastně my čtyři herci, režisér a kameraman.

 

Jan Hrušínský Poznáte zarostlého opraváře? Nápověda: Hrál krásného prince

 

Teď raději nějakou pozitivní vzpomínku…

 

Točili jsme bouračku, na to vzpomínám ráda, zaprvé to byla nočka, já mám nočky ráda, a byla to tenkrát snad jedna z nejdražších scén v historii Ulice. To bylo v roce 2008, já jsem maturovala a scenáristé mě potřebovali odklidit, abych se mohla učit (směje se), takže mě nechali vybourat a já jsem byla pak pár týdnů v bezvědomí. Byl jenom jeden pokus, to se musí všechno povést napoprvé. Místo nás byli v autě kaskadéři, mnohokrát se to zkoušelo, měli jsme osm kamer a jeřáb.

 

Proč vlastně nestudujete herectví?

 

Mně se herectví přihodilo náhodou, nikdy jsem si za ním vyloženě nešla. Ale určitě bych chtěla v branži zůstat, jakmile k tomu člověk jednou přičichne, už se těžko odchází, plac má zvláštní atmosféru, která je naprosto úžasná a která vás pohltí.

 

Máte nějaké herecké sny?

 

Mám, a to je zahrát si v pohádce, to by se mi strašně líbilo, anebo si zahrát s Ivanem Trojanem. Nejlépe zahrát si s Ivanem Trojanem v pohádce. Klidně i ježibabu nebo čertici, myslím, že každá role v pohádce je hezká. Navíc v pohádce vám nehrozí milostné scény (směje se). Tam je jenom hubička.

 

Patricie Solaříková - 2
(Foto: Jakub Deml)

 

Divadlo vás neláká?

 

Já bych hrozně ráda, ale strašně se bojím. Mám strašnou trému z lidí, nerada jsem středem pozornosti, když je na mě upnuto vícero párů očí. Ještě k tomu moje dlouhodobá paměť je nefunkční, neumím si představit, že bych se naučila ta kvanta textu.

 

Stále chodíte se svou láskou ze střední školy?

 

Už jsme se rozešli, to už je docela dlouho. K tomu bych se moc nevyjadřovala.

 

Co vás přimělo ke změně účesu?

 

Jsem konzervativní, co se týče vlasů, ale měla jsem už dlouho stejnou barvu, stejný střih. Ale nechtěla jsem se stříhat, protože se celý život snažím o to, abych měla dlouhé vlasy, což se moc nedaří. Chtěla jsem velkou změnu, a ty hnědé vlasy už jsem měla, když jsem byla v prváku, ještě před Ulicí, a líbilo se mi to. Domluvila jsem se se scenáristy a s produkcí a šla jsem do toho. Teď už je to vlastně rok a čtvrt, co mám hnědou hlavu.

 

V novinách se občas objeví články o tom, že jste přibrala – to asi pro vás není nic příjemného…

 

Jasně, v Ulici jsem začínala, když mi bylo šestnáct, teď je mi čtyřiadvacet, je to přesně to období, kdy se holčičí tělo mění. Samozřejmě nepopírám, že jsem přibrala, ježíšmarjá… Klidně bych nějaké to kilo zhubla, ne moc, tři čtyři kila bych klidně sundala (směje se). Ale pravda je, že mám konečně poprvé v životě nějaký prsa, což jsem nikdy neměla (směje se), takže z toho důvodu se mi ani moc hubnout nechce. Nehledě na to, že si myslím, že život je úplně o něčem jiném než o tom, jestli máte velikost XS. Chápu, že lidi se chtějí koukat na hezké herce, kteří dobře vypadají, ale morbidní obezitou opravdu netrpím. Bohužel je pošahaná doba, kdy z každého časopisu vykukují články, jak zhubnout, a vyretušované baby, které ve skutečnosti vypadají úplně jinak. Odmítám se podřizovat současnému diktátu vychrtlosti. Hlavní je být zdravý a cítit se dobře.

 

Patricie Solaříková - 1
(Foto: Jakub Deml)

 

Jistě máte ctitele a obdivovatele…

 

Asi nějací jsou, jenom tak zdálky obdivujou (směje se), občas mi přijde dopis, na facebook někdo napíše, to je vždycky milé. Právě i v souvislosti s váhou mi spousta lidí psala, vykašlete se na to. Samozřejmě se najdou lidi, kteří někam napíšou, jakej jsem hroch, skrývají se za svou anonymitou na internetu. Když mi to přijde říct někdo tváří v tvář a bude vypadat jako Heidi Klum, tak prosím. To je kritika, kterou jsem ochotna přijmout.


 

 

PODÍVEJTE SE NA RECEPTY, KTERÉ VÁM OSLADÍ ŽIVOT: 

Čokoládový krém se sněhovou čepicí

Ořechové muffiny

Makové knedlíky s meruňkovou omáčkou

 
29 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Antiarorektik 18:41 19.12.2014
Kéž by byly takový všechny ženský! :-/
Isabela 18:20 24.06.2013
Pokud toho člověka neznám osobně, tak ho nesoudím!!!!!! pro mě jste všechny KRÁVY!!!!!!!!!!!!!!
Jana 10:09 09.03.2013
Tak prsa má nejspíš pod volnou halenkou. Každý je nemusí vystavovat světu na obdiv:) Že řekla Irák, no, myslím, že v článku tam bylo něco o tom, že má krátkodobou paměť a hlavně na rozdíl od vás i svůj život, takže to, jestli je její fiktivní kluk ze seriálu v Iráku či v Íránu si opravdu pamatovat nemusí... A že dělala propagaci krabičkové dietě...tam jde hlavně o to, že se z jídlem nemusíš piplat a máš ho připravené...buď budeš jíst jenom tohle a zhubneš a nebo můžeš mlsat i mimo a máš to jenom jako ušetření času, že si do práce nechystáš jídlo ty sám, ale máš ho už připravené ....... Jinak sympatická herečka:)
Sarah 07:46 08.03.2013
A kde že má ty prsa? :D Jinak nic proti její postavě, jen ty prsa jsem asi přehlédla :D
manicka 22:44 06.03.2013
Libí se mi její názor o tom jak se v dnešní době lidi koukají na svět který je ovlivňován dnešní trendem vychrtlin a retuší
hlodák 21:07 06.03.2013
Ani nezná vlastní roli:D Ten její kluk z Ulice je v Iránu a ne v Iráku:DD
mispule 14:30 06.03.2013
kcenko to by me zajimalo jak vis ze je skvela zenska, kdyz ji znas max pres televizi ci noviny :))) a to nemyslim nijak spatne vuci ni jen me to dostalo
Kčenka P.. 12:29 06.03.2013
Ahojky Patricie. Chtěla bych Ti říct pár slov.....
vy*er se na takové individua, co Ti říkají nebo píšou jak seš tlustá či obézní. Tito lidé jsou ho*ada, co si potřebují někde vybít své mindráky a tak hledají způsob, jakým by to mohli udělat. Já sama jsem troška při těle a vůbec se za to nestydím, protože holka, co je jen živý věšák na prádlo není pro mě holka, ale pitomá nánynka, co si o sobě myslí bůh ví co... Podle mě a spousty chlapů, co znám je správná ženská krev a mlíko!!!! Proto nebuď hloupá a nehubni nějak radikálně, je to blbost!!! Pohybu máš dost. A ze všeho nejdůležitější je být spokojen sám se sebou, což doufám, že Ty jseš. Chtěla bych Tě osobně potkat, zajít s Tebou na kafčo, popřípadně drink. A to ne proto, že seš slavna, na to se*u, je to proto, že seš skvělá ženská a dá se s Tebou kecat o všem :))) Takže Páťuško :)) přeji Ti spoustu úspěchů do života :* papa, Kačka P :))
Moon 08:08 06.03.2013
Ty jsi taky hlupák . Sud sám/a sebe ubožáku .