Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S každým dalším rokem je Tereza Maxová snad čím dál krásnější. Okouzluje nejen širokým úsměvem, ale také přirozeně mladistvým vzhledem. Jaký je její recept na krásu a elixír mládí?

Tajemství krásy Terezy Maxové: Hlídám si hydrataci i své trpké rysy ROZHOVOR

Tereza Maxová
zdroj: Profimedia Tereza Maxová
aktualizováno 12.07.2018, 00:00 | 12.07.2018, 00:00 | doma.cz

S každým dalším rokem je Tereza Maxová snad čím dál krásnější. Okouzluje nejen širokým úsměvem, ale také přirozeně mladistvým vzhledem. Jaký je její recept na krásu a elixír mládí?

Tereza letos v létě oslaví čtyřicáté sedmé narozeniny, ale člověk by jí hádal klidně o deset let méně. Čím to je? „Žádný zázračný recept podle mě neexistuje, ale člověk tomu může pomoci. Důležité je pleť hydratovat a dobře ji čistit,“ potvrzuje modelka nejsvětější pravdu důsledné péče o pleť.


„Dobrou elasticitu pleti mám určitě po mamince,“ připouští, že přeci jen dostala do vínku velkou výhodu. „Geny jsou v tomto hrozně důležitým bonusem, ale myslím, že péčí tomu můžete hodně pomoci,“ dodává.


Je pravda, že stářím člověk ztrácí přirozenou elastičnost pleti a co mu v mládí jakž takž projde, s přibývajícími lety se nesmazatelně zapíše do tváře. Dalo by se říci, že s každou další dekádou vás zanedbaná péče vytrestá o to víc. Ve třiceti špatně čištěná a dehydrovaná pleť vypadá unaveně a zašedle, po čtyřicítce už si koledujete o hluboké vrásky, se kterými budete vypadat zbytečně o roky starší.


S hydratací vám pomůže:

 

Péče proti vráskám
(Foto: Archiv firem)


* Osobní tip Terezy Maxové: Denní krém Astrid Collagen Pro (50 ml, 149,90 Kč) remodeluje kontury obličeje a dodává pleti plnost. Renovující kolagen stimuluje přirozenou produkci kolagenu a zlepšuje schopnost pokožky zadržovat vodu. Kyselina hyaluronová pomáhá chránit kolagen a dokonale hydratuje pleť.


* Hydratační krém Lavera Basis Q10 (50 ml, 325 Kč) Vyživující rostlinné oleje a hydratující šťáva z aloe vera pečují o náročné potřeby zralé pokožky. Krém se velmi snadno vstřebává, pokožku zanechá jemnou, vypnutou a krásně hladkou.


* Vitalizační krém Essenté (50 ml, 525 Kč) bojuje s prvními známkami stárnutí, redukuje tvorbu vrásek, viditelně vypíná a zpevňuje kontury obličeje a zlepšuje strukturu pleti. Peptidy, vitamín E a další obsažené aktivní látky podporují vlastní produkci kolagenu v pleti, pomáhají s obnovou běžných funkcí pokožky, a tím zlepšují její pevnost a pružnost a vyhlazují jemné vrásky.


* Oční krém Astrid Collagen Pro (15 ml, 149,90 Kč) vyhlazuje linky a redukuje kruhy a váčky pod očima. Mimo vysoce účinných aktivních látek je jeho složení obohacené o 4-peptid, který pomáhá redukovat tmavé kruhy a váčky a zabraňuje zesíťování kolagenu pro lepší elasticitu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Oblečte se jako modelka a sexy maminka Tereza Maxová
Tereza Maxová: Češky jsou půvabné holky do nepohody
Tereza Maxová: Mého syna móda opravdu nezajímá


Poznejte individualitu své pleti


„Nedávno jsem absolvovala diagnostický test pleti, kde zjišťují vaše dispozice a přednosti i nevýhody právě vaší pokožky. Mou silnou stránkou je dle této analýzy elasticita pleti, ale například mi vyšla nižší hydratace a především to, že mám pleť hodně jemnou a tenkou, proto se pro mě třeba moc nehodí peelingy,“ popisuje Tereza. Takovou diagnostiku proto doporučuje všem ženám, bez rozdílu věku. Snadno odhalí, zda vaše pleť není přesušená nebo zatížená přípravky, které používáte, ale i její další specifické požadavky na péči. „Péče o pleť je hodně individuální,“ dodává Tereza. Je škoda, abyste si důslednou péčí spíše škodili – jako třeba Tereza, pokud by nadužívala peeling, který sice obecně pleti prospívá, ale právě u ní by nadělal spíše škodu než užitek.

 

Tereza Maxová
(Foto: oficiální zdroj)


Jsem jenom člověk


Čištění ráno i večer, pitný režim, důsledná ochrana před sluncem… Je toho hodně, co byste pro svou pleť a její mladistvý vzhled měla dělat. A pro Terezu, kterou její vizáž živí, to platí o to víc. Je ale důsledná? „Vím, že péči není radno podceňovat, přesto jsem asi spíš zodpovědná ke svým dětem, než ke své pleti. Když mám čas, vychutnám si večerní péči, odličovací rituál, ale jsem jen člověk,“ přiznává, že občas to ošidí i ona. Ale občas. Každé opomenutí totiž zanechá své stopy, a když vás únava, nedostatek času nebo nedůslednost dožene příliš často, ani sebekvalitnější přípravky vzniklé škody nezamaskují.


Ideální je, si každodenní čištění a nanášení vhodných krémů co nejvíce zautomatizovat a vytvořit si z toho příjemný rituál, kdy se věnujete jen sama sobě. Takových chvil máme přeci v životě tak málo, proč se o takovou příležitost tedy ochuzovat? A pokud máte dceru, je každodenní péče o pleť jednou z věcí, které jí můžete jako dobrá matka předat. „I já si z dětství pamatuji, jak nás maminka na prázdninách v jižních Čechách mazala opalovacím krémem, jeho vůně mi dodnes evokuje dětství a ty skvělé okamžiky prázdnin,“ vzpomíná Tereza.

 

Tereza Maxová
(Foto: Profimedia)


Krása vychází zevnitř


Ve vzhledu se hodně odráží i psychika, jaký je tedy Terezin recept na štěstí? „Univerzální recept bohužel neexistuje. Ale líbila se mi věta, kterou jsem nedávno zaslechla ve filmu Wonder. Julia Roberts tam svému filmovému synovi, který má takovou deformaci obličeje, říká: ‚Nezáleží na tom, jak vypadáš, ale jak tě vidí ostatní lidi.‘ Když tedy kolem sebe máte někoho, kdo vás má rád, tak ten vás vidí vždy dobře a krásnou. Můj recept na štěstí je tedy mít kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi,“ prozrazuje Tereza.


Dobré je rovněž vědět, co je vaše „vada na kráse“, jaké místo nejvíce prozradí vaše starosti, špatnou náladu nebo únavu. Často jsou to svěšené koutky, přísná vráska mračivka nebo ztěžklé a přivřené oči. Co přidává roky Tereze? „Moje maminka vždy říkala, že máme v rodině takové trpké rysy. Takže pokud nám něco stárne nebo působí zbytečně staře, tak zejména spodní část tváře,“ prozradila na sebe své slabé místo. „Trpké rysy většinou mají ženy, které jsou mnohdy zbytečně ustarané, a to já určitě jsem. Dost se mě dotýkají třeba těžké osudy, kterým člověk nemůže pomoct,“ dodává, co jí zbytečně přidělává vrásky.
 

Chce to proto vlít si do života i něco pozitivního, co vám naopak vrásky z čela a smutek z tváře zažene. „Já se momentálně těším na prázdniny, na odpočinek, relaxování, slunce, moře a hlavně na čas strávený společně s rodinou,“ prozrazuje svůj „elixír“ mládí, štěstí a spokojenosti Tereza.

 

Tereza Maxová
(Foto: Profimedia)


Najděte si pohyb, který je vám blízký


Krom krásné tváře se Tereza může pochlubit i dokonale štíhlou postavou. Opět připouští, že za ni z velké části vděčí dobrým genům, ale nedá dopustit ani na rozumný jídelníček a dostatek pohybu. „Nejsem náruživý sportovec, chodila jsem totiž na sportovní školu, kde bylo sportu až dost a možná jsem získala až jakousi nechuť ke klasickým sportům, jako je třeba běh. Mám pocit, že tohle klasické sportování jsem si už odbyla. Určitě mi to dalo vytrvalost, ale bohužel asi ne nějaký blízký vztah ke sportu,“ připouští Tereza. Přesto v jejím životě pohyb nechybí.


„Blízké mi jsou sporty, které respektují přirozenost, dávám přednost chůzi než běhu, mám ráda jógu, tanec, balet. Nejvíc je pro mě ale chůze v přírodě,“ dodává své tipy, kterými se může inspirovat každá česká žena.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí


Krásné české holky


Díky své kariéře modelky i tomu, že dnes žije střídavě v Monaku a v Praze, měla příležitost procestovat kus světa a porovnat osobitost Češek s cizinkami. Ve světě se o Češkách mluví jako o velkých kráskách, čím jsme si podle Terezy tento věhlas vysloužily?


„Máme štěstí v tom, že máme dobré geny. České ženy jsou krásné a dovedou přirozeně stárnout. Ta přirozenost, spokojenost, vnitřní klid a schopnost být ráda za to, co mám a neprahnout po tom, co nemám, se pak krásně odrazí i ve tváři,“ prozrazuje Tereza.
 

„Když jsem cestovala po světě a někde se setkala s Češkami, vyzařovalo z nich kouzlo osobnosti, působily jako holky do nepohody. Některé ženy si třeba dělají vrásky ze zbytečností, přijde mi ale, že právě Češky dokážou zvládnout jakékoli problémy s grácií. Když tohle někde venku vidím, pak si vážím svých kořenů,“ dodává hrdě Tereza.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře