Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poradíme vám, jak znovu oživit své staré oblečení a zachránit jeho funkčnost.

10 triků, které zbaví oblečení zápachu i jakýchkoli skvrn! Na počkání!

Praní prádla
zdroj: Thinkstockphotos Praní prádla
aktualizováno 22.05.2017, 00:36 | 22.05.2017, 00:36 | doma.cz/napadynavody.sk

Poradíme vám, jak znovu oživit své staré oblečení a zachránit jeho funkčnost.

Určitě i vy doma ve skříni máte pár kousků, které jste již léta nevytáhli z neoblékli je. Staré rifle, které již nasákly všechny možné pachy, oblíbená trička, která nošením zežloutla nebo halenka, kterou jste hned při prvním nošení ušpinily make-upem a skvrna nejde dolů. Mrkněte na našich pár triků, kterými si pomůžete a staré oblečení tak můžete opětovně vytáhnout, protože stará klasika, i v oblasti módy, se vrací.

 

 

1. Odstraňte staré pachy z riflí, které jste již nevytáhli ze skříně pár let.

Rifle dáme do plastového sáčku a odložíme je do chladničky. Necháme je v ledničce celou noc, ta pohltí pachy a následně rifle klasickým způsobem vypereme.

 

2. Zbavte se skvrn z oblečení v oblasti podpaží nebo v okolí límce.

Žluté skvrny v oblasti podpaží se zbavíte jednoduchým způsobem. Použít můžete jedlou sodu nebo citrónovou šťávu. Rub strany oblečení potřeme citrónovou šťávou nebo jedlou sodou, kterou jsme si rozmíchali v trošce vody a necháme působit několik minut. Následně opláchneme pod tekoucí vodou a dáme vyprat klasickým způsobem.

 

3. Zbavte se skvrn z oblečení, které jste způsobili tuhým deodorantem nebo antiperspirantem.

Tuhý deodorant nebo antiperspirant nechává na oblečení nehezké bílé fleky, které jsou praním těžko odstranitelné. Jednoduchým způsobem se jich však můžeme zbavit. 1/4 šálku vody rozmícháme s jedlou sodou. Jedlé sody přidáme tolik, aby nám vznikla hustá pasta, kterou natřeme na skvrnu a necháme působit asi hodinu. Pak místo opláchneme studenou vodou a pak klasickým způsobem vypereme.


4. Je vaše oblíbené tričko propocené, spěcháte a nemáte čas ho vyprat? Známe jeden trik, který zaručeně pomůže.

Vyzkoušejte odstranit pot z oblečení pomocí vodky a vaše oblíbené tričko bude opět nositelné, samozřejmě na určitý časový okamžik. Vodkou postříkáme znečištěná místa a necháme ji zaschnout. Vodka pohltí pachy a zabije bakterie, které tento zápach způsobují.

 

Pračka
(Foto: Profimedia)

 

5. Jednoduchý způsob jak odstranit make-up z oblečení.

Nejedné ženě se stalo, že se při líčení nějakým nedopatřením dostal make-up na oblečení. Klasické praní obvykle make-up neodstraní, proto sáhněte po pěně na holení. Naneste ji na znečištěné místo, chvíli počkejte a pak ji vodou setřete. Klasickým způsobem pak vypereme a make-up určitě půjde dolů.

 

6. I lak na vlasy dokáže odstranit skvrny, které vznikly od rtěnky.

Nejen make-up umí udělat neplechu na oblečení, ale i klasická červená rtěnka. Lak na vlasy dokonale odstraní tyto skvrny, aniž by se barva rozmazala po celém oblečení. Lak nastříkáme na znečištěné místo, necháme působit několik minut a pak klasickým způsobem oblečení vypereme.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nevoní vaše domácnost hezky? TIPY, jak se rychle zbavíte zápachu
5 super jednoduchých praktických rad, jak zrenovovat staré věci!
Stříbro pro krásu i zdraví: Pomůže proti pocení, na ekzém i zápach z úst

 

7. Botasky jako nové.

Bílé podrážky můžete vyčistit pomocí jedlé sody zcela dokonale. Z vody a jedlé sody si připravíme pastu, kterou pomocí zubního kartáčku naneseme na znečištěná místa na obuvi a opatrně je vyčistíme.

 

8. Uvolňuje se vám knoflík na košili a nepřidávat ztratit?

Utržené knoflíky na košili nepůsobí příliš elegantně. Proto, pokud už vidíte, že knoflík se trhá a chtěl by odpadnout, použijte jako první pomoc průsvitný lak na nehty. Potřete povrch knoflíku i s nití a dočasně tak zabráníte odpadnutí.

 

9. Jak poskytnout první pomoc semišovým botám?

Lodičky, zimní obuv, pantofle, botasky... dnes už se vše vyrábí i ze semiše. Pokud jste ten typ člověka, který zakopne nebo ošoupe svou obuv první den, co ty boty koupí, tak pro vás máme dobrou zprávu. Semišové boty můžete zachránit pilníkem na nehty. Opatrně daná místa přebruste a boty budou jako nové.

 

10. Oblíbeným brýlím se uvolnily šroubky a padají z očí?

Brýle se obvykle roztáhnou vlivem slunečních a horkých dní nebo si na ně dokonce sednete, případně je nějakým jiným způsobem ohnete. Jednoduchý a skvělý trik spočívá v tom, že kloub brýlí potřete průsvitným lakem na nehty. Ten dočasně utěsní vaše brýle, aby vám nepadaly z hlavy.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře