Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Halloween je za dveřmi, ale zatím jste se na něj nestihly nijak připravit? Vylekejte rodinu i návštěvy díky speciálním halloweenským dobrotám, ze kterých všem bude běhat mráz po zádech.

3 tipy na strašidelné halloweenské pochoutky. Pobavte s nimi děti i přátele!

Halloween
zdroj: Getty Images Halloween
aktualizováno 30.10.2019, 00:00 | 30.10.2019, 00:00 | doma.cz

Halloween je za dveřmi, ale zatím jste se na něj nestihly nijak připravit? Vylekejte rodinu i návštěvy díky speciálním halloweenským dobrotám, ze kterých všem bude běhat mráz po zádech.

Možná už máte halloweenskou výzdobu, kostýmy, ale stále něco chybí. Vyzkoušejte děsivé halloweenské nápady na občerstvení, se kterým váš Halloween nebude mít chybu.


Duchařské pusinky


Sněhové pusinky nejspíš děláte až na Vánoce, ale osladit si s nimi den můžete už teď. Připravte si vaječné bílky a vymažte octem mísu, ve které je budete šlehat, aby se odmastila. Pak dejte do mísy oddělené bílky a přidejte špetku soli. Začněte je šlehat na střední stupeň a až začnou bílky světlat, přidávejte za stálého šlehání po lžících cukr. Vždy počkejte, až se cukr zašlehá, než přidáte další. Ve šlehání pokračujte, dokud bílky nebudou tuhé. Že máte hotovo, zjistíte tak, že zkusíte mísu překlopit dnem vzhůru, ale bílky nevypadnou.

  

ČTĚTE TAKÉ:

SEXY kostým na Halloween, nebojte se odvázat!
Halloween: Děsivá videa! Tohle byste rozhodně zažít nechtěli!
VIDEO: Jak si udělat sexy halloweenský kostým!


Poté už jen stačí pusinky vytvarovat, pokud nemáte zdobící nástroje, stačí si pomoc lžící. Tvarujte pusinky tak, aby vypadaly jako duchové a vložte je usušit do trouby. Nejdřív je tam nechte čtvrt hodiny na 100 – 150 stupňů, pak ztlumte na polovinu a nechte pusinky na deset minut dojít, aby byly opravdu bílé. Na závěr už jim jen udělejte pomocí čokolády oči a ústa, zkrátka je dozdobte tak, aby vypadaly strašidelně. Pro lepší efekt můžete duchařské pusinky přidat také na muffin, koláč nebo dort.

 

halloweenské pochoutky
(Foto: Pinterest)


Otrávené jablko


Má vaše dcera ráda pohádku o Sněhurce? Pak jí můžete na Halloween udělat otrávené jablko, které samozřejmě nebude doslova otrávené. Připravte si 8 zelených jablek, 400 gramů cukru, citron nebo citronovou šťávu, kukuřičný sirup, černé potravinářské barvivo, špejli a pečící papír.


Smíchejte v hrnci hrnek vody s cukrem, lžící citronové šťávy, pár kapkami černého barviva a 6 lžícemi kukuřičného sirupu. Směs dejte na plotnu na mírný plamen. Vyčkejte, dokud se cukr nerozpustí a směs tím nezíská hladkou strukturu. Zatím si také připravte na pekáč potažený pečícím papírem jablka, do kterých zapícháte špejle. Až bude směs hladká, zvyšte plamen a vařte do stádia, než začne tuhnout. Nemusíte ji míchat, stačí hrncem mírně pohybovat. Pak do zkaramelizované směsi ponořte jablka a nechte je na pekáči vychladnout, dokud na ni ch poleva neztvrdne.

 

halloweenské pochoutky
(Foto: Pinterest)


Pro jednodušší postup můžete jablka také namáčet do rozvařené čokolády.


Cuketové placky s pavoukem


Jestli nemáte strach z pavouků, můžete vyzkoušet také tento recept. Udělejte jednoduché cuketové placky a pomažte je pomazánkou z rozmačkaných avokád s vejcem, dochucenou solí a pepřem. Navrch pak udělejte z nakrájených oliv pavouka. Tato svačina určitě nenechá žádného arachnofoba chladným.

 

halloweenské pochoutky
(Foto: Instagram)

@anetschneiderova

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře