Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máloco umí tolik zútulnit a oživit domov jako bytové textilie obecně.

Chcete oživit interiér? Čarujte s koberci podle nejnovějších trendů

Žena
zdroj: Thinkstockphotos Žena
aktualizováno 27.03.2017, 00:05 | 27.03.2017, 00:05 | doma.cz

Máloco umí tolik zútulnit a oživit domov jako bytové textilie obecně.

U kusových koberců, které ukončily mnohaletou nadvládu celoplošných variant, ani nemluvě. Jsou dostupné v nesčetném množství typů lišících se barvou, materiálem i velikostí. Pokud máte pocit, že váš byt nutně potřebuje osvěžení, zkuste jej doladit kobercem a hned bude vypadat jinak.


Co se týče podlah současných českých domácností, na celé čáře vyhrávají laminátové a dřevěné plovoucí krytiny. Výjimkou v interiérech nebývá ani linoleum či velkoformátová dlažba, které zažívají comeback a vracejí se v modernější podobě. Jsou ale přeci jen místa, kde můžeme postrádat hřejivý povrch, který tyto krytiny nemají. Typicky jde o místo u konferenčního a jídelního stolu, v koupelně nebo u postele.

 

Kusové koberce jsou ideálním řešením, jak byt zateplit a domov udělat ještě útulnějším. Kromě toho dobře plní hned několik funkcí. Tlumí hluk, mají výborné izolační vlastnosti, pohlcují prach a nečistoty, jsou příjemné na došlap a dokonce pomáhají zlepšovat akustiku v místnosti. V neposlední řadě koberec plní i estetickou funkci a je skvělým doplňkem do každého domova. Některé místnosti jako by ani nebyly bez této textilie úplné.

 

Obývák
Koberec můžete barevně sladit s výmalbou nebo nábytkem v interiéru. (archiv firmy Ikea) (Foto: oficiální zdroj)

 

Trendy vs. koberce

 

Současný trh s bytovým textilem nabízí nespočet možností, záleží na individuálním vkusu. Volit můžete mezi přírodními a syntetickými materiály a všelijakými rozměry. Koberce se dnes dají pořídit i na míru. Stejně jako u oblečení nebo nábytku, podléhají i koberce každý rok módním trendům, které určují barvu, velikost i materiál. Nic nemůžete pokazit výběrem tlumených barevných tónů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dolaďte byt: Trendy maličkosti, které vykouzlí novou image!
Jednoduché finty, jak zvětšit interiér
Modrá vás zbaví stresu a udělá z bytu oázu

 

Zemité odstíny jsou nadčasové a budou vždy trendy, ovšem nepatří právě mezi originální a neotřelou volbu. Zkuste se namísto toho odvázat a sáhnout po něčem výraznějším. Může se jednat o vícebarevný kousek, výrazný grafický vzor či zajímavý motiv. Takový kousek rázem povýšíte na dominantní prvek v pokoji, který vám dokáže zvednout i náladu nebo dodat potřebnou energii.

 

Koberec
Květinové potisky budou slušet i vašemu interiéru. (archiv firmy Koberce Trend) (Foto: oficiální zdroj)

 

Kam je umístit a jak je sladit

 

Dobrá zpráva je, že koberce se dají využít prakticky bez omezení. Můžete je umístit, kam je libo. Rohožky využijete na chodbě nebo v předsíni, praktické předložky v koupelně a v ložnici či obýváku v podstatě kdekoliv. Hodí se zvlášť k sedací soupravě nebo posteli, abyste mohli z vyhřáté postele spustit nohy rovnou na něco měkkého a teplého.

 

Co se týče kombinování s ostatními prvky v interiéru, vždy vypadá dobře, když je sladíte s dekorativními polštářky, přehozy, dekami nebo závěsy. Stylově se také dobře doplňují s dekorativním předměty, vázami, mísami apod. Vzhledem k tomu, že jde o samostatné kusy textilie, je vhodné pod „kusovky“ umístit protiskluzovou podložku pro větší bezpečí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře