Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

David ze seriálu Ulice udělal dobrý skutek. Zachránil bezbranného pejska, který se zřejmě někomu zatoulal. Všichni dobře víme, že David má zlaté srdce, a tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že pejska přivedl k sobě domů. Zachoval se správně?

Co dělat, když najdete opuštěného psa?

Seriál Ulice: David bojuje o psí bezdomovkyni
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: David bojuje o psí bezdomovkyni
aktualizováno 20.02.2018, 00:08 | 20.02.2018, 00:08 | doma.cz

David ze seriálu Ulice udělal dobrý skutek. Zachránil bezbranného pejska, který se zřejmě někomu zatoulal. Všichni dobře víme, že David má zlaté srdce, a tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že pejska přivedl k sobě domů. Zachoval se správně?

Také jste nalezli pejska a nevíte, jak se správně zachovat? Asi vás nepotěší, že možností je opravdu mnoho. V první řadě však zkuste alespoň patnáct minut zůstat s pejskem na místě, kde jste ho našli. Je klidně možné, že už ho páníček postrádá a hledá. Pokud se nic neděje, pak byste měli zhodnotit, zda je bezpečné, abyste pejska sami odchytli. Čtyřnohý kamarád může být vystresovaný, nemocný nebo třeba i agresivní, na což byste mohli ošklivě doplatit. Nezapomeňte na to, že i malý pes dokáže nepříjemně vycenit zuby.

 


K veterináři? Na policii? Nebo na obecní úřad?
Rozhodli jste se, že pejska odchytíte? Pak asi vyvstává otázka, na jakou instituci se obrátit. Jak už jsme zmiňovali, možností je několik. Pokud psí bezdomovec bude mít obojek, pak máte na půl vyhráno. Může na něm být známka s adresou majitele, kterého snadno zkontaktujete. Také můžete vyhledat nejbližší veterinární ordinaci či navštívit městskou policii, která pomocí čtečky zjistí číslo mikročipu. Zjištěné číslo následně putuje do Národního registru majitelů zvířat, ve kterém zjistí kontakt na majitele. Výhodou je, že operátoři pracují čtyřiadvacet hodin denně, takže nehrozí, že byste z čísla mikročipu ihned nezjistili majitele zvířete. Obecně také platí, že by se o zatoulané zvířátko měli postarat městští policisté, kteří by ho následně měli převést do útulku. Pravdou zůstává, že o zatoulance se může postarat i příslušný městský úřad, konkrétně starosta daného města či obce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Měli byste vyrazit do lázní?
Jak mu naznačit, že vám na něm záleží?
Matyáš Valenta: Jak to bude mít Franta se Skyler? ROZHOVOR


Můžu si ho vzít domů?

Samozřejmě neuškodí, když pejska vezmete k sobě domů a dáte mu najíst a napít. Zároveň ale myslete na to, že by se měl co nejdříve vrátit ke svému opravdovému majiteli. Nebojte se být iniciativní, poproste hlasatele místního rozhlasu, aby vyhlásil, že jste pejska našli. V oblasti nálezu můžete také vyvěsit letáky s fotkou psa nebo jeho podrobným popisem. Jednoduše se snažte, aby se pejsek brzy dostal do svého domova, kde je nejspokojenější. Jenom myslete na to, že existují případy, kdy se pravý majitel pejska už nikdy nenalezl. Položte si tedy otázku, zda se z dlouhodobého hlediska dokážete o tuláka postarat. Pokud ano, pak určitě vyhledejte veterinární ordinaci, kde veterinář psa vyšetří a případně doočkuje.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře