Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní Výměně manželek se stanete svědky velmi zvláštní věci. Jeden ze synů vyměněné rodiny musí dojídat zbytky po svém mladším bráškovi. Když se totiž u nich doma něco nesní, tak to jsou podle jeho rodičů zbytečně vyhozené peníze. To komplikuje...

Co se zbytky od jídla, aby se neplýtvalo? Vejce zmrazte, z rýže udělejte snídani

vyhazování jídla
zdroj: Getty Images vyhazování jídla
aktualizováno 23.10.2019, 00:00 | 23.10.2019, 00:00 | doma.cz

V dnešní Výměně manželek se stanete svědky velmi zvláštní věci. Jeden ze synů vyměněné rodiny musí dojídat zbytky po svém mladším bráškovi. Když se totiž u nich doma něco nesní, tak to jsou podle jeho rodičů zbytečně vyhozené peníze. To komplikuje nejen vztah mezi oběma bratry, ale i mezi starším synem a matkou.

V nové epizodě Výměny manželek se seznámíte s Veronikou a Monikou, které si na deset dní prohodí domácnosti. Veronika z Milovic přijde do rodiny, ve které bude prozatímní manželkou Moničina staršího partnera Tomáše a náhradní matkou dvou kluků. Veronika se do pořadu přihlásila, aby zkusila nějakou změnu. To, co v této rodině zažije, ji ale hodně šokuje. Dominik a Pepa nevydrží chvilku posedět. Veronika navíc zjistí, že jejich matka nutí Dominika jíst zbytky po Pepovi!


Monika z Liberce, která sama vyrůstala v dětském domově, se do Výměny přihlásila, aby si jí začal partner víc vážit. Setká se s úplně odlišným prostředím než u ní doma, její vyměněná rodina disponuje třeba myčkou a sušičkou, což Monika nemá. Žena však neumí vycházet s penězi a není zvyklá denně vařit, přičemž bude dělat dočasnou matku Báře a malé Veronice. Jak to zvládne? Na to se podívejte už dnes ve 20:20 na Nově.

 

Výměna manželek - Dominik
(Foto: TV Nova)

 

Jak by mohla Moničina rodina lépe zužitkovat zbytky od jídla, aniž by byl malý kluk nucený je konzumovat? Co můžete udělat se zbytky i vy, abyste neměly špatný pocit z plýtvání? A nemusí se jednat pouze o zbytky. Následující tipy ocení i lidé, kteří nakoupili tak velké množství potravin, že z ledničky stále neubývá. Trend zero waste, tedy hnutí, které se zaměřuje na produkci co nejmenšího množství odpadu, se týká i potravin.


Maso se využije vždycky


Ať už jste koupily příliš velké množství šunky nebo se vám nechce mít už čtvrtý den k obědu pečené kuře, pokud jde o maso, tak se s dojídáním opravdu trápit nemusíte. Dobře ho můžete využít třeba tak, že z něj vyrobíte krokety, které chutnají opravdu všem. Stačí například zbytky králíka nasekat a na střední misku masa přidat dvě polévkové lžíce bešamelu plus rozšlehané vejce. Promíchejte a ze směsi vytvořte několik kuliček. Ty pak dejte zmrazit, přibližně po hodině je vyndejte, obalte ve strouhance a usmažte.


Sýr a mléko do mrazáku nepatří? Omyl!


Pokud máte doma příliš mnoho sýru a načaté mléko, ale chystáte se třeba na nějakou dobu pryč, nemusíte se přemáhat, abyste to všechno zkonzumovaly. Tvrdý sýr nakrájejte na kostičky a obalte potravinářskou folií, v mrazáku takhle vydrží přibližně dva měsíce. I mléko můžete nechat zmrazit, a to klidně přelité do plastové misky. V mrazáku vydrží až tři měsíce, po kterých ho můžete nechat roztát a využít třeba při pečení.


Zmrazit můžete i vejce


Vejce by se nemělo dostat pod bod mrazu, pouze dokud se nachází ve skořápce. Po rozklepnutí ale nic nebrání tomu, abyste ho daly zamrazit. Takhle na vás počká, než pro něj najdete nějaké využití.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zase vám prošlo jídlo? Víme, u kterých potravin to VŮBEC NEVADÍ
Nový trend v Česku: Sdílení aut i ledniček! Co to bude příště?
Kazí se vám jídlo v lednici? Triky, které ho uchovají déle čerstvé


Co s příliš zralým ovocem?


Klasicky si koupíte několik banánů, ty vám ale postupně černají a měknou? To ještě neznamená, že je musíte vyhodit. Dejte ovoce do mrazáku a časem ho můžete využít třeba při pečení nebo do pudinku. Díky koncentrovaným cukrům dodá právě přezrálé ovoce vašim zákuskům skvělou příchuť.


Pečená zelenina místo chipsů


Nakoupily jste hromadu zeleniny, ta se ale začíná pomalu kazit? Nepanikařte, nakrájejte ji na pech podložený pečícím papírem a pokapejte olivovým olejem. Pak zeleninu dejte na půl hodiny do trouby a zapněte ji na 200 stupňů. Domácí zeleninové chipsy určitě zachutnají celé rodině.


Z bylinek udělejte pesto


Když si koupíte bazalku, pravděpodobně ji nestihnete spotřebovat, dokud nezačne usychat. Nemusíte se ale nutit do toho, abyste ji co nejrychleji spotřebovaly a vymýšlet nové a nové bazalkové recepty. Ji i jakékoliv jiné čerstvé bylinky můžete rozmixovat spolu s olivovým olejem a schovat do mrazáku. Takové pesto se vám určitě bude někdy hodit!

 

vyhazování jídla
(Foto: Getty Images)


Co s bramborami nebo rýží?


Co se týče brambor, existuje nespočet receptů na zapečené brambory, zapéct se dají třeba se zeleninou. Stejně tak je ale můžete rozmačkat, smíchat s moukou a vejcem a udělat z nich třeba bramborové šišky nebo placky. Rýži zase můžete smíchat s ovocem, zalít šťávou z kompotu a podávat k snídani.


Dejte to slepicím


Má vaše sousedka nebo matka slepice? Určitě ji potěší, když jí přivezete zbytky jídla na krmení. Slepice se díky zbytkům hezky vykrmí a vy budete rády, až vás pak jejich majitelka za odměnu pozve na nedělní oběd.


Kompostujte


Jestliže vám doma přebytek jídla přece jen zplesniví, můžete ho dát na kompost. Alespoň nebudete mít špatný pocit z toho, že byste ho vyhazovaly, ale naopak vrátíte živiny zpátky do půdy.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře