Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už před nějakou dobou k nám zavítal barevný podzim. Pro spoustu lidí je to údajně nejpěknější období v roce. Děti nastupují zpět do školy, počasí je většinou tak akorát, všude okolo létají barevné listy ze stromů a v neposlední řadě můžeme posbíra...

Co všechno se dá vykouzlit z kaštanů?

Vyrábíme z kaštanů
zdroj: Getty Images Vyrábíme z kaštanů
aktualizováno 23.10.2018, 00:00 | 23.10.2018, 00:00 | Terezie Gáborová

Už před nějakou dobou k nám zavítal barevný podzim. Pro spoustu lidí je to údajně nejpěknější období v roce. Děti nastupují zpět do školy, počasí je většinou tak akorát, všude okolo létají barevné listy ze stromů a v neposlední řadě můžeme posbírat mraky kaštanů.

Ptáte se, proč byste je sbírali? My vám dáme hned několik důvodů. Z kaštanů se totiž dá vytvořit spoustu pěkných věcí a zároveň se vy i děti skvěle pobavíte.

 

Kaštanový věnec


Když existují adventní věnce, proč byste si nemohli vyrobit i krásný podzimní věnec? Stačí nasbírat si pár kaštanů a co nejvíc barevných listů. Dále budete potřebovat slaměný korpus, který bude základem pro vás kaštanový věnec.

 

kaštanový věnec
(Foto: Pinterest)

 


Mravenec


Z kaštanů si také můžete vyrobit roztomilého mravenečka. Postačí vám k tomu opět pár kaštanů a nějaké ty sirky. Můžete je dětem vystavit na jejich poličku v dětském pokoji.

 

mravenec
(Foto: Pinterest)

 

 

Čtěte také:

GALERIE: DIY z lahví od saponátů

Jak na glamour interiér bez kýče

Chcete oživit interiér? Čarujte s koberci podle nejnovějších trendů


Myška


Chlapci si můžou vyrobit mravence a holčičky si můžou vyrobit myšku. Je to jedna z nejjednodušších variant a doporučujeme ji spíše dětem, které budou mít radost z lehké výroby a zároveň z povedeného výsledku. Opět budete potřebovat kaštany a bude na vás, z jakého materiálu si vytvoříte ouška, vousky a tak dále.

 

myška
(Foto: Pinterest)

 


Armáda berušek


Pokud máte kaštanů víc a chcete vytvořit něco velkého, vytvořte si svou vlastní armádu berušek. Budete potřebovat jen kaštany, tempery, kterými kaštany přebarvíte na červeno a dáte jim puntíky a v neposlední řadě tykadla.

 

berušky
(Foto: Pinterest)

 


Ozdobte si rámeček


Máte slabost pro vystavování fotografií a váš obývák zdobí nespočet rámečků? Můžete toho využít a krásně si je ozdobit do barev podzimu. Zkuste rámečky olemovat kaštany nebo barevnými listy. Váš obývák potom dostane hned jiný nádech.

 

rámeček
(Foto: Pinterest)

 

Znáte nějaké další dekorace, které se dají vyrobit z kaštanů? Napište nám je do komentáře.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře