Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poradíme vám, jak si dokážete svou domácnost zkrášlit i bez toho, abyste se zadlužili za nové vybavení nebo vás čekalo velké a náročné bourání a úpravy bytu.

Čtyři super tipy, jak zmodernizovat své bydlení skoro bez peněz

Rodina
zdroj: Thinkstockphotos Rodina
aktualizováno 03.01.2018, 00:55 | 03.01.2018, 00:55 | doma.cz

Poradíme vám, jak si dokážete svou domácnost zkrášlit i bez toho, abyste se zadlužili za nové vybavení nebo vás čekalo velké a náročné bourání a úpravy bytu.

Když si zařizujeme své nové bydlení, pevně věříme tomu, že na několik let máme s výměnou sedací soupravy, kuchyňské linky a dveří klid. Ne každý se ale může po letech pochlubit moderně zařízenou domácností, do které by chtěl pozvat bez obav hosty a nestyděl se za nemoderní a omšelé vybavení. Poradíme vám, jakými super triky si dokážete svou domácnost zkrášlit, a to bez toho, abyste se zadlužili za nové vybavení nebo museli namáhat s velkou rekonstrukcí.

 

1. Prostor prosvětlete

 

Domácnost bude vypadat modernější, když si prostor více prosvětlíte. Přidejte více malých lampiček, namísto dlouhých záclon zvolte spíše kratší a snažte se nekupovat příliš tmavé doplňky. Uvidíte, že vám i tato menší, a hlavně finančně nenáročná obměna výrazně pomůže modernizovat domácnost.


ČTĚTE TAKÉ:

MALÝ BYT? Podívejte se, jak v garsonce vykouzlit prostor!
Architekt radí, jak zařídit garsonku pro studenta
Vyplatí se koupit si nový, ale už zařízený byt?

 

 

2. Zahoďte staré doplňky

 

Ačkoliv k soškám a vázičky, které pamatují ještě komunistické časy, máte vztah, prostor dělají ošklivější, zejména pokud jste za ten čas stihli vyměnit a modernizovat interiérové dveře, nábytek a okenní rámy. Když si koupíte retro nábytek, tehdy si tyto staré doplňky můžete ponechat, ladí spolu. Pokud však máte vztah spíše k modernějším trendům a minimalismu, nepotřebné věci a kýčovité ozdoby okamžitě povyhazujte nebo rozdejte. Namísto starých cetek nechte prostor volný a vzdušný, nebo ho zaplňte jemnými vázami, kupte si květiny v květináčích a prostor bude vypadat mnohem lépe a živěji.

 

Hygge
(Foto: Archiv firem)

 

3. Používejte spíše přírodní motivy

 

Zvolte do interiéru deky, polštáře, povlečení či přehoz na postel v přírodních barvách a jednobarevných tónech, prostor to zjemní, zjednoduší a nebude působit tak přeplácaně. Hned se u vás návštěva bude cítit útulně a příjemně. Stejně tak stěny namísto agresivní červené vymalujte bíle, béžově nebo světlou zelenou, to jsou nejen trendové odstíny, ale i barvy vkusné, čisté a pozitivní. Přírodními motivy a barvami nikdy nic nezkazíte, právě naopak, tím, že budou moderní i za několik let, výrazně ušetříte.

 

Koupelny - Koupelna s nádechem venkovského stylu
(Foto: SIKO KOUPELNY)

 

4. Koupelnu důkladně umyjte

 

Právě v koupelně trávíme hodně času a nevyhýbá se jí ani návštěva, kterou si pozveme. Jenže přilepené vlasy na vaně, chuchvalce prachu na dlažbě nebo omšelé dlaždice nikoho neohromí. Koupelnu je třeba udržovat zářivě čistou, díky tomu především vypadá svěže a příjemně.

 

Také pozor na přeplácanost, pokud máte objemný kosmetický arzenál, mějte věci uložené v praktických skříňkách, šuplících a košíčkách. Na věci se vám nebude prášit a koupelna nebude působit jako narvané skladiště. Při úklidu rovnou svou kosmetiku proberte a vytřiďte – jistě najdete přípravky, které už prošly, nevoní vám nebo už je dávno nepoužíváte. Místo aby zabíraly místo na poličce, šup s nimi do koše.

 

Koupelna
(Foto: IKEA)


Domů tvoří rodina

 

Domov je to, kde se cítíte dobře a nezávisle na tom, zda je luxusně zařízený nebo ne. Můžete mít tu nejkvalitnější krbovou vložku, nejluxusnější koberec nebo krásnou koženou sedačku. Pokud nemáte u sebe své blízké, kteří by s vámi sdíleli s radostí tento prostor, nemáte nic.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Libuška 21:46 28.01.2019
Díky za tipy. My e také zrovna chystáme trochu si zmodernizovat naše bydlení. Ze všeho nejvíc to potřebuje asi koupelna. Tam je potřeba úplně celé nové vybavení. Už jsem se po nějakém i dívala a zatím se mi dost líbí třeba to, co mají tady: https://www.vybavime-koupelny.cz/
Karolína 08:35 18.04.2018
Ahojky. Díky za pěkně napsaný článek. S tím prosvětlením interiéru naprosto souhlasím. Také nám to doma moc pomohlo. Bohužel u nás toho ale bylo potřeba udělat tolik, že jsme si na modernizaci bytu raději pozvali profesionály, konkrétně z http://www.pwinterier.cz/